Komlón nyerni kell az egyenlítéshez

2013. március 28.
Komlón nyerni kell az egyenlítéshez Küzdelmes mérkőzésen, minden tekintetben kihasználta a helyzeti előnyét a PINKK, és megszerezte a vezetést a két nyert meccsig tartó negyeddöntőben a PEAC-PÉCS ellen. Semmi sincs veszve, Komlón nyerni kell vasárnap!
PEAC-PÉCS – PINKK 59-67 (19-20, 12-18, 20-14, 8-15)
Pécs, 1200 néző

PEAC-PÉCS: Fűrész 15/6, Dusanic 5/3, Horváth 4, Nagy-Bujdosó 12/6, Jaeschke 6. Csere: Barbour 13, Czirják 1, Csutorás 2, Szamosi 1.
PINKK: Iványi 9, Laczi 11, Sarok 7/3, Dorogobozova 6, Brumermaine 5. Csere: Kovács 3, Kováts 6/3, Török 4, Ruják 2, Stewart 14.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első negyed jelentős részében, így annak végén mindössze egy pont volt a különbség a PINKK javára. Előtte a negyedik percben öt pontos előnyt csikart ki a PEAC, 9-4 után azonban a PINKK játszotta azt a kosárlabdát, amit a házigazdák szeretnek, gyors támadások végén találtak be. Nagy-Bujdosó gyönyörű lepörgéses kosarával 15-15-re állt a meccs. A fekete mezes vendégek az új szerzemény Stewart kosaraival tudtak vezetni, aki nyolc pontot szerzett az első tíz percben. Pécsi oldalon Barbour eredményesen tért vissza a negyedik percben, két kosarat is dobott az elején. A két csapat legutóbbi kupameccsével ellentétben az elején hullottak a gólok, egy híján negyven esett tíz perc alatt (19-20).

Stewart volt ellenállhatatlan a második tíz perc elején is, és amíg a PINKK javára sorba fújták a 2+1-eket, 27-23-ra el is lépett a vendégcsapat. Négy és fél perc alatt öt pontot szerzett a PEAC, ezt kveselte edzőnk, aki a 15. percben. Fűrész gyorsan betalált, ám a támadás továbbra sem volt az igazi, és mivel Sarok másfél perc alatt dobott egy triplát, egy betörés utáni kosarat és egy indítást is, 38-31-re elhúzott a PINKK a 19. percben. A második PEAC időkérés után (a PINKK edzője nem kért időt az első félidő során) már nem változott az állás, így az első félidőre elmondható, hogy viszonylag nagy előnyt harcolt ki magának a vendég együttes, amely minden, a javára írható körülményt maximálisan kihasznált. A hosszabb felkészülése alatt taktikailag remekül felkészült, játékosállományban belövetkezett változása jól sült el, hiszen center posztról 18 pontot ért el, míg a PEAC három magas embere hatot 20 perc után, és a nagy ritmusú játékot inkább Iványi Dalmáék diktálták.

Fordítania kellett a második félidőre a hazaiaknak, mint már annyiszor az elmúlt mérkőzéseik során. Még nehezebb helyzetbe sodorták magukat a második félidő elején Fűrészék, a ponterősen kosárlabdázó irányító ötödik eladott labdája és Jaeschke mellédobott középtávolijai után tíz ponttal is vezetett a PINKK (31-41). Nagy-Bujdosó triplája fújt riadót, és a 27. percben Fűrész indításgóljával 44-43-ra már a PEAC-PÉCS vezetett. Sorra dobták azonban mellé a büntetőket a fehér mezesek, hetet is elrontottak harminc perc alatt, és így hatalmas küzdelemben Iványi negyed záró dudaszóra szerzett palánkos kosarával 51-52 állt a táblán.

Stewart kosarával és Kováts Nóra triplájával 57-51-re meglépett a PINKK a 32. percre, és hiába kért időt Zeljko Djokic, ezt a viszonylag nagy előnyt nem tudta megfordítani csapata. Hiába ért el kosarat Barbour egyéni betörés után, hiába gyötört be egy lapos dobást Jaeschke, és hiába talált be Nagy-Bujdosó is triplából, mindig akadt egy-egy jó megoldás a másik oldalon. A záró periódusra erejével teljesen elkészülő PEAC mindössze nyolc pontot tudott dobni, és tulajdonképpen az utolsó két percre hiába próbált meg mindent a PEAC-PÉCS, eldőlt, hogyhogy hazai pályán elveszíti a negyeddöntő első párharcát, mellyel a vasárnapi, komlói visszavágó előtt 1-0-ra vezet a PINKK.

Zseljko Djokics:
"Nagyon büszke vagyok a csapatomra, harcoltunk, és a tudásunkhoz képest a lehető legtöbbet adtuk a pályán. Mindenki a maximumot adta, egymás szemébe és a tükörbe is tudunk nézni ez után a mérkőzés után. Nagyon nehéz helyzetben voltunk, hiszen Andrea Barbourt a mai meccs közben kellett visszahozni a játékba hosszú betegsége után. Két dolog döntött: az egyik, hogy PINKK-nek volt ideje ellenünk készülni, így nem tudtunk könnyű gólt dobni a figuráinkból. A másik, hogy a PINKK-en nagyobb volt a nyomás, ők papírforma szerint most jobbak nálunk. Komlón be kell bizonyítanunk, hogy bennünk is van annyi energia és bátorság, mint bennük, és ehhez tudás is társul majd. Még egy kemény meccset fogunk játszani, és remélem, hogy visszahozzuk a ma elveszített meccset, és újra játszhatunk Pécsett. Aki nyer, az játszik a Sopronnal, a pécsi szurkolóknak pedig a Sopron kell, hogy az ellenfele legyen. Nagyon remélem, hogy bármelyik csapat nyer, a pécsi szurkolók együtt szurkolnak majd neki a Sopron ellen."