BEAC Újbuda
BEAC Újbuda

Könnyed győzelem a BEAC otthonában

2018. március 10.
Könnyed győzelem a BEAC otthonában Imovbioh vezérletével 75-34 arányú, könnyed győzelmet arattunk Budapesten a BEAC otthonában.
A megszokotthoz képest három ponton változtatott a kezdő ötös összetételén Gabriel Carrasco vezetőedző, aki Wentzel Nóra távollétében Szücs Lillát U20-as játékosként, Vucurovic és Rasheed helyett pedig Robersont és Licskait küldte a feldobáshoz a pályára. Körülbelül három percig, 4-4-es állásig tartotta a lépést a mieinkkel Balogh Judit együttese, majd szép fokozatosan növeltük a különbséget. Sarah Imovbioh olyannyira dominált a palánkok alatt, hogy nem tudtak mit kezdeni vele a fővárosiak, centerünk 28 percet töltött a pályán, berámolt 30 pontot és leszedett 24 lepattanót. Gabriel Carrasco minden játékosának lehetőséget adott a mai találkozón, akik közül – Imovbioh mellett – ketten is dupla-duplát értek el, Sanja Mandic 11 pontja mellé kiosztott 11 gólpasszt, illetve Licskai Zsófi 10 pontot és 11 lepattanót jegyzett. Az alapszakaszból már csak két mérkőzés van hátra, hazai pályán fogadjuk a DVTK-t és a Szekszárdot.

BEAC-Újbuda - PEAC-PÉCS 34-75 (11-19, 6-23, 10-16, 7-17)
Gabányi Sportcsarnok, 100 néző. V.: Kovács, Jurák, Radnóti
BEAC: Pusztai P. 3, Süle 5, Suppán 9/3, Angyal 3, Barnai 4. Csere: Kovács -, Szabó II 4, Király 2, Gocsmann 2, Pusztai S. 2. Edző: Balogh Judit
PEAC-PÉCS: Mandic 11, Roberson 11, Szücs L. -, Licskai 10, Imovbioh 30. Csere: Tenyér -, Rasheed 6/3, Vucurovic 4, Szücs R. 3/3, Demeter -, Sellei -. Edző: Gabriel Carrasco

Gabriel Carrasco: Örülök a győzelemnek, elsősorban a játékosaim miatt, akik küzdöttek, hajtottak a sikerért. Fontos volt ez a mai mérkőzés, hiszen az utóbbi időben nem sok sikerélményünk volt. Visszatértünk arra a játékra, amely jellemez bennünket, gondolok itt a védekezésre.