Kötelező győzelemért szaloncukor

2013. december 08.
Kötelező győzelemért szaloncukor Puhán kezdett a Pécs, de a második negyedben felébredt, és végül a legfiatalabbak jó játékával 87-52-re győzött, a győzelmet pedig a Mikulás is értékelte.
Vasárnap este a magyar bajnokságban igen fontos mérkőzés várt a PEAC-ra a nemzetközi menetelés közepette. A Pécs tízes keretéből hiányzott Fűrész Dia és Horváth Lilla, valamint Pap Regina, ők vírusos megbetegedés áldozatai voltak, Nagy Dórára pedig sérülés miatt idén már nem is számíthat Zseljko Djokics. A PVSK-val való együttműködés révén Raus Vivi, Szücs Réka, Demeter Hanna és Kaposi Pálma vasárnap egyszer már pályára lépett a Pécsi VSK PEAC színeiben, és legyőzte a BEAC együttesét 72-68-ra.

A kezdőben helyet kapott Sanja Orozovic, aki a Pécs első kosarát is jegyezte. Honfitársa, Nevena Jovanovic triplával köszönt be. A magabiztos kezdés után azonban a pécsi védekezés komoly lyukait kihasználva a Cegléd könnyű kosarakat szerzett, Skobel gyorsindításgóljával pedig már át is vették a vezetést a vendégek (5-6). A különbség pedig nem hogy csökkent, de szintén Skobel révén még nőtt is. Reid labdaszerzései a legjobbkor jöttek, előbb Raus Vivi, majd Reid is ziccert dobhatott (11-10). A PEAC viszont nem tudott nagyobb előnyre szert tenni, dekoncentráltan játszott, Skobel és Hadzovic pedig könnyen szerezhetett kosarakat, így a negyed végén egy ponttal vezetett a Cegléd (15-16).

A második negyedben Skobel három ponttal növelte a differenciát, Gorjanácz góljával pedig már hat ponttal tartottak előrébb a vendégek (15-21). A pécsi találatokra mindig volt válasza a ceglédieknek, 19-26-nál Zseljko Djokics időkérésre is kényszerült. Az edzői instrukciók meghallgatásra találtak: előbb Nevena Jovanovic szerzett triplát, majd Reid és Williams volt eredményes, 10-0-s roham után a Cegléd kért időt (29-26). A PEAC további négy pontot szerezve hét pontos előnybe került. Nagy-Bujdosó triplájával pedig először a meccsen tíz pont volt a pécsi előny (30-40). Az első félidő vége 42-34 lett.

Williams 2+1-gyel indította a második félidőt, a játékvezetők viszont pankrációig engedték fajulni a kosárlabdát csak nyomokban tartalmazó játékot. Hadzovic sportszerűtlen faultot követett el, amelyet Reid büntetett (51-41). Légiósaink hibátlanul büntetőztek, Raus Vivi pedig egy triplát is bevarrt a ceglédi gyűrűbe (58-41). A Ceglédi időkérés sem segített, Sanja Orozovic és Nevena Jovanovic is eredményes volt, utóbbi a triplavonalon kívülről, harmadszorra (63-41). Zseljko Djokics bizalmat szavazott a csikócsapatnak, Szücs Réka, Raus Vivi, Kaposi Pálma és Kiss Virág Sanja Orozoviccsal kiegészülve állt ki a Cegléd ellen. A negyed vége 75-47 lett, a harminc pontos különbséget Sanja Orozovic állította be, komoly macskázást kiváltva a közönségből.

Az utolsó negyedben a 17 pontos Orozovicot Demeter Hanna váltotta, így színtiszta tinicsapatot láthattak a pécsiek. A fiatalok 8-0-lal indítottak, a Cegléd 2 perccel a vége előtt talált be először, igaz, akkor távolról. Gorjanácz ziccere után Zseljko Djokics időt kért. Raus Vivi mind támadásban, mind védekezésben sokat tett hozzá a játékhoz, Kaposi Pálma kiemelkedően szedte a lepattanókat (12), Kiss Virág pedig a palánk alatti területet uralta. A vége 87-52 lett, a meccs lefújása után pedig a Mikulás-sapkás PEAC-szurkolók egy zsák szaloncukorral lepték meg kedvenceiket, akik az egész szezonbeli remek teljesítményükkel bőven rászolgáltak a Télapó ajándékára.

PEAC-PÉCS-Ceglédi EKK 87-52 (15-16, 27-18, 33-13, 12-5)
Játékvezetők: Pálla Zoltán, Radnóti Miklós, Szalay Zsolt
PEAC-PÉCS: Reid 13, Jovanovic 15/9, Orozovic 17, Nagy-Bujdosó 8/3, Williams 15 cserék: Kiss 6, Kaposi 4, Raus 9/3, Szücs-, Demeter-.
Ceglédi EKK: Gorjanácz 10, Hadzovic 12, Skobel 13, Mányoki 8/6, Kobolák 2 cserék: Szabó 3/3, Serbán 4, Filipowicz V. -, Filipowicz D. -.

Zseljko Djokics: „Nagy problémába kerültünk, hiszen négy játékosunk is kiesett a rotációból, két irányító és két magas ember, ami súlyosan érint minket a jövő heti két, nagyon fontos találkozónk előtt. Remélem, a vírus itt megáll, és nem fertőzi tovább a csapatunkat. Ma nagyon puhán kezdtünk, de aztán nagyon szép kosárlabdát játszottunk, örülök, hogy a szurkolók is élvezték a találkozót. Kaposi Pálma dominált lepattanóharcban, Raus Vivien pedig a legjobb plusz-mínusz mutatóval zárta a mérkőzést. Ez azt mutatja, jó úton járunk."

Áron Balázsné: „Tizenöt percen keresztül egészen jól játszottunk, betartottuk a taktikai utasításokat. Persze csak idő kérdése volt, mikor ébred fel az ellenfelünk. Onnantól ők irányították a játékot, az ő akaratuk érvényesült. Viszont ha ezeket a tizenöt perceket hosszabb időszakaszokra ki tudjuk tolni, elégedettek lehetünk.”

Kaposi Pálma: "Sajnos sokan hiányoztak a mai keretből, remélem, hamar meggyógyulnak. Az első félidőben nem játszottunk kellően agresszívan, így egál lett. A második félidőben javítottunk, az agresszív védelmünkkel és jó támadással előnyt tudtunk szerezni. És köszönjük a szurkolóknak a sok ajándékot!"

Raus Vivien: "Az elején puhán kezdtünk, nem találtuk a ritmusunkat. A félidő után már jól tudtunk játszani, a védekezés pozitívumait pedig a támadásba is át tudtuk vinni."