Közel az ötödik hely

2013. április 07.
Közel az ötödik hely A PEAC küzdelmes mérkőzésen fokozatosan szakadt el a ZTE-től, végül magabiztosan, 76-67 arányban diadalmaskodott, így már csak egy győzelem kell az ötödik hely megszerzéséhez.
Peac-PÉCS-ZTE NKK 76-67
Pécs, játékvezetők: Győrffy, Jakab, Jurák

PEAC-PÉCS: Csutorás 2, Barbour 9, Horváth 8, Nagy-Bujdosó 16, Jeaschke 20 cserék: Szűcs 4, Szamosi 2, Czirják, Balla, Raus, Czukor.

ZTE NKK: Varga 6, Szalay 8, Szélesy 13, Ambrus 3, Horváth Zs. 4 cserék: Czank 12, Gensler 9, Vida 12/3.

Fűrész Dia térdsérülése miatt a kispadra kényszerült, így a PEAC Csutorás Fannival a kezdő ötösben kezdte a mérkőzést. Az első negyedben a pécsi magas emberek domináltak hazai oldalon, Nagy-Bujdosó Nóra 8 pontot szerzett, és a hátán vitte a csapatot. Az első játékrészben 12-7-es pécsi vezetés után végül kétpontos előnyt sikerült kiharcolnia a PEAC-nak a ZTE-vel szemben (18-16).

A második negyedben hamar egyenlített a Zalaegerszeg (20-20). Eközben Zseljko Djokics óriásit vágódott a parkettre Czirják Noéminek magyarázva indulatosan, a játékvezetők pedig technikai hibát ítéltek a pécsi vezetőedzőnek attól függetlenül, hogy az akció nem nekik szólt. A ZTE négy ponttal el is lépett a Pécstől. Szűcs Réka vette át a csapat vezetését, és 22-26-os állásnál a PEAC riadót fújt, 15-0-s rohammal vették vissza a pécsi lányok a vezetést (37-26). Nagy-Bujdosó Nóra, Amy Jeaschke és Lana Dusanics is eredményes volt, utóbbi triplát szerzett, és Szűcs Réka is megszerezte első kosarát. A PEAC már csak egyetlen büntetőt engedélyezett a negyedben a ZTE-nek, így 19-11-re megnyerte a negyedet, és tíz pontos előnnyel vonulhatott szünetre a pécsi csapat (37-27).

A harmadik negyedben a Pécs folytatta szép és eredményes támadójátékát, Amy Jeaschke lerázta magáról az utóbbi időben mutatott tompaságot, és sorra szerezte a kosarakat a palánk alól és középtávolról is. A védekezés viszont puhult pécsi oldalon, így a PEACkosaraira sorra érkezett a válasz a zalai oldalról. A negyed közepén, 49-35-ös állásnál Gáll Tamás időt kért, amerikai centerünk ellenszerét viszont továbbra sem találta, Amy további négy kosarat szerzett (53-37). Andrea Barbour duplájával három és fél perccel a zárónegyed előtt húsz pontra nőtt a pécsi előny (57-37). Szűcs Réka ügyesen irányította a csapatot, friss energiákat hozott a pályára harcosságával, hibáit pedig igyekezett azonnal kiküszöbölni, többször szedte le saját lepattanóját, vagy szerezte vissza eladott labdáját. A ZTE azonban húszpontos hátrányban sem adta fel, Czank és Gensler révén pillanatok alatt 5 egységet faragtak a hátrányukból a vendégek, így két perccel a negyed vége előtt pécsi időkérés következett (57-43). Horváth Lilla kosara után ismét Gensler volt eredményes. A negyedet 24-22-re nyerte végül a PEAC.

Az utolsó negyed elején kissé megtorpant a Pécs, másfél percet kellett várni az első találatra, amelyet a jól és harcosan játszó Lana Dusanics szerzett meg (63-52). A ZTE időt kért, majd egy játékvezetői ítélet borzolta a pécsi nézők kedélyeit egy Szűcs Rékával elkövetett szabálytalansággal kapcsolatban. Dusanics ismét kosarat szerzett, majd a Zalaegerszeg újra sportszerűtlenül faultolta Szűcs Rékát, amelyet a játékvezetők most be is fújtak, az ifjú irányító pedig értékesítette mind a két büntetőjét (67-52). A pécsiek játéka kissé szétesett, a hibákat kihasználva pedig kilenc pontra zárkózott a ZTE (69-60). Nagy-Bijdosó egy, Barbour két büntetőt értékesített, Horváth értékes duplát szerzett, Lana Dusanics gyorsindításgólja pedig bebiztosította a pécsi győzelmet (76-60). Az utolsó másfél percben már csak a Zalaegerszeg szerzett kosarat, szám szerint hetet, ám ez sem veszélyeztette a PEAC győzelmét (76-67).

A helyenként látványos támadójátékkal előrukkoló, harcos Pécs Fűrész Dia nélkül is győzni tudott hazai pályán a Zalaegerszeg ellen. Amy Jeaschke 20 pontot szerzett mindössze egy mezőnykosarat hibázva, Nagy-Bujdosó Nóra 16, Lana Dusanics 15/3 ponttal zárta a mérkőzést.

A párharc második felvonását Zalaegerszegen rendezik szerdán 17 óra 30-tól.
Zseljko Djokics: "Gratulálok a csapatomnak, és köszönöm szépen a közönségünknek is, hogy átérezték, honnan indultunk ebben a szezonban. Az első évben már a legjobb csapatok közé kerültünk egy nagyon fiatal együttessel, amely ma is bizonyította, hogy szép jövő elé néz a pécsi női kosárlabda."