Közel volt a bravúr

2013. november 06.
Közel volt a bravúr Sokáig vezetett a Pécs első EK-mérkőzésén Franciaországban, de a végjátékból végül a Nantes jött ki jobban. Nantes Rezé-PEAC-PÉCS 69-64.
Rémálomszerűen kezdte a PEAC első Európa Kupa mérkőzését Nantes-ban. Két perc után, 6-0-s állásnál Zseljko Djokics magához szólította csapatát, ám 10-0-ig meg se álltak a franciák. Közülük Amant már hat pontnál tartott, a pécsieknek viszont sorban hét mezőnykísérletük is célt tévesztett. Négy és fél perc kellett, hogy a PEAC levetkőzze megilletődöttségét, és Fűrész Dia révén megszerezze első kosarát. Reid két dobása volt ezen kívül csak sikeres az első negyedben, ám a pécsi védekezés alakulásával vendéglátók is megálltak a kosártermelésben, így a Nantes 14-6-ra vezetett 10 perc játékidőt követően.

Előbb újra tíz pontra nőtt a különbség (16-6), ám Nagy-Bujdosó vezérletével 6-0-s rohamot kezdtek a pécsi lányok, és visszakapaszkodtak a meccsbe (16-12). Amant újra betalált, de csapatkapitányunk a legjobbkor helyezett el egy triplát a hazai gyűrűben, Orozovic és Nagy-Bujdosó újabb kosarával pedig a vezetést is átvehette a PEAC öt és fél perccel a félidő előtt (18-19). A Nantes időkérésre kényszerült, amire volt is okuk, hiszen a rajtnál beragadt Pécs tíz perc alatt mindössze 8 pontot engedélyezett nekik, míg 19-et szerzett. A PEAC viszont továbbra is hengerelt: Nagy-Bujdosó Nóri 2+1-ével és Williams kosarával már 12-0-s szakasznál tartottak a pécsiek, és 18-24-re vezettek. Amant és Andreyeva vette hátára a Nantes-ot, utóbbi triplájával két perccel a hosszú szünet előtt ismét a francia együttes tartott előrébb (27-26). Időkérésünket követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül 30-30-nál vonulhattak pihenőre. A lepattanózásban markánsan jobb franciáknál kiemelkedett a négyes Marielle Amant 15 ponttal, míg a PEAC-ból Nagy-Bujdosó és Williams szerzett 10-10 pontot az első 20 percben.

Williams révén jól kezdte a második félidőt az első EK-meccsét vívó PEAC, centerünk hat pontjával és a hozzá csatlakozó Reid, valamint Fűrész találatával 33-42-re vezettünk. A Nantes időkérése után Williams folytatta a gólgyártást, ő 18 pontnál, csapatunk 11 pontos előnynél járt 3 perccel a zárónegyed előtt. A hatalmas hullámhegyeket és völgyeket hozó találkozóban azonban sajnos még volt fordulat: Michel büntetőivel megkezdte a felzárkózást a Nantes, egy 11-2-es sorozatot kivágva pedig két pontra apadt a biztosnak tűnő vezetés a negyed végére (44-46).

A franciák hátvédje, Michel 8 másodpercen belül meghozta az egyenlítést is csapatának, 10. pontja pedig már négy pontos hazai előnyt jelentett (50-46). Fűrész előbb Williams asszisztjából szerzett kosarat, majd centerünk 20. találatával újra egyenlő lett az állás (50-50). Négy és féllel a vége előtt ismét öt ponttal elléptek a házigazdák (56-51), ám a PEAC nem adta fel a küzdelmet: Bujdosó büntetőkkel hozta közelebb csapatát (56-53). Amant kosara után Zseljko Djokics kért időt. Williams tovább növelte kosarai számát, ám Amant-t is elérte a 20 pontos határt (60-55). Francis gyorsindításgóljára LaToya Williams triplával válaszolt (62-60). A másik oldalon azonban a rutinos irányító, Aubert vágott be egy hármast, így két perccel a lefújás előtt öt pont volt a differencia a Nantes javára (65-60). Reid juthatott büntetőkhöz egy perccel a vége előtt, ám csak a másodikat értékesítette (65-61). Fűrész Diát Francis faultolta, irányítónk pedig mindkétszer betalált, ezzel két pontra megközelítette a PEAC ellenfelét, miközben 49 másodperc még vissza volt. A Nantes időt kért, majd Fűrész szabálytalankodott. A büntetőpárbajt Aubert folytatta, és nem hibázott (67-63). Arrondo faultja után viszont Reid csak először volt pontos, a második dobásából a lepattanó Amant-hoz került. Williams még odaütött, Arrondo keze pedig nem remegett (69-64). Tíz másodperccel a vége előtt Zseljko Djokics időt kért, Williams rá is emelte a triplát, ám nem talált, így a vége öt pontos hazai győzelem lett. A hullámzó mérkőzésen a Pécsből ismét kiemelkedett az egyre jobb formát mutató LaToya Williams 27 ponttal, Nagy-Bujdosó 12 ponttal és Jovanovic 9 megszerzett lepattanóval. A Nantes-ból dupla-dupláig jutott Amant (20 pont, 12 lepattanó) és Aubert (12 pont, 10 gólpassz). A PEAC ezen az estén a legjobb eredményt érte el a magyar csapatok közül Franciaországban, hétvégi ellenfele, a Miskolc 90-71-es vereséget szenvedett a Basket Landes otthonában, míg a PINKK 71-48-ra kapott ki Tarbes-ban.

Nantes Rezé – PEAC-PÉCS: 69-64 (14-6, 16-24, 14-16, 25-18)

Nantes Rezé: Aubert 12/6, Amant 20, Michel 10, Francis 8, Arrondo 4 cserék: Stievenard 8, Andreyeva 7/3.
PEAC-PÉCS: Fűrész 8, Jovanovic 4, Horváth-, Nagy-Bujdosó 12/3, Williams 27/3 cserék: Reid 11, Orozovic 2, Pap-, Kaposi-.