Közel voltunk az euroligáshoz

2013. november 02.
Közel voltunk az euroligáshoz Szoros végjáték után 63-57-re nyert otthonában a Novi Zagreb a PEAC-PÉCS ellen.
Hét fekete-fehér szurkoló kísérte el Zágrábba a hét közepén nagy győzelmet arató Pécset. A horvát szuperteam hat másodperccel a feldobás után szerezte első kosarát a PEAC ellen. Ivankovic révén 9-0-ra elhúztak a hazaiak, a center az első 9 találatukból 7-et egymaga jegyzett. Az első négy percben nem talált be a Pécs, Nagy-Bujdosó triplája törte meg a csendet és a rossz szériát (9-3). A Zagreb viszont szintén hármassal válaszolt, és újabb 8-0-s rohammal már 17-3-nál tartottak. A PEAC-ot csapatkapitánya, Nagy-Bujdosó Nóra próbálta tartani, aki az első negyed 7 pécsi pontjából 6-ot maga szerzett (két triplát), mellette csak Williams iratkozott fel a pontdobók listájára egy szem büntetővel. Így az első 10 perc 20-7-tel zárult.

A második negyed elején a Komlón 33 pontot szerző LaToya Williams megrázta magát, triplát dobott, majd a következő támadásban is pontosan célzott a palánk alól. Centerünk öt és fél perc alatt 10 pontot dobott, míg a horvátok csak két pontot szereztek, így öt pontra feljött együttesünk (22-17). Ekkor büntetőpárbaj következett: Karcic egy, Dabovic és Reid két-két büntetőt értékesítettek (25-21). A Pécs viszont a rossz rajt után hiába férkőzött közel ellenfeléhez, Ciglar vezetésével a hazaiak újabb 7-0-s periódust produkáltak (32-21). Reid ismét hibátlanul büntetőzött, de így tett Ciglar is, a félidőre így 34-23-as hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok. A PEAC-ból mindössze hárman tudtak pontot szerezni az első félidőben: Williams 11, Nagy-Bujdosó 8, Reid 4 pontig jutott. Két magas emberünk viszont hibátlanul dobta a triplákat, két-két hárompontost süllyesztett el a zágrábi gyűrűben. A Novi Zagrebben sokkal egyenletesebben oszlottak el a pontok, emellett a lepattanóharcot is 22-15-re vezették.

A második félidőt Dabovic kosara indította, ám Jovanovic is betalált a triplavonalon túlról (36-26). Tíz ponton belül a szerb válogatottunk második hármasa révén került a PEAC (38-31), a horvátok időt is kértek, ám hasztalan; Reid kettesével és Kaposi Pálma büntetőjével négy pontra zárkózott a Pécs. Egyenlíteni azonban nem sikerült, Dabovic, Ivankovic és Trebec is betalált, ezzel újra nyolc pontra nőtt a fekete-fehérek hátránya. A negyed Trebec ziccerével és 48-38-as zágrábi vezetéssel zárult.

Fűrész Dia is megszerezte első pontjait egy hármassal, Ivankovic duplája után a szerdán mindössze 8 percet játszó Reid is meghaladta a tíz pontot büntetőivel, a különbség ezzel 7 egységre apadt (50-43). Trebec és Ivankovic gondoskodtak arról, hogy ez ne maradjon így sokáig (54-43). Orozovic is feliratkozott a pécsi oldal pontszerzői közé (54-47). Három perccel a vége előtt a szerb légióból előbb Jovanovic, majd ismét Orozovic talált be, ezzel nyílttá téve a meccs végjátékát (60-54). Nagy-Bujdosó Nóra kipontozódott 29 másodperccel a lefújás előtt, ám Reid labdát szerzett és ziccerig vitte. Négy pontos különbségnél előbb a Novi Zagreb, majd a PEAC kért időt. Orozovic faultja után Ivankovic csak egy büntetőt értékesített (61-56). Maurita Reid ellen Dojkic szabálytalankodott, ám az amerikai irányító is kihagyta az első büntetőjét (61-57). Most Zseljko Djokics kért időt. Reid állította meg Dabovicot szabálytalanul, ő viszont már hibátlanul büntetőzött (63-57). A PEAC-nak már nem sikerült az utolsó 13 másodpercben kosarat szereznie, így egy izgalmas végjátékban végül hat pontos vereséget szenvedett a kiváló horvát csapattól. A mérkőzés jó felkészülést jelenthet mind a két csapat számára, hiszen Raksányiék az EuroLigában, a PEAC pedig az Európa Kupában lesz érdekelt hamarosan.

ZKK Novi Zagreb - PEAC-PÉCS 63-57 (20-7, 14-16, 14-15, 15-19)

ZKK Novi Zagreb: Ciglar 8/3, Dabovic 17/3, Komplet 5/3, Bura 4, Ivankovic 16 cserék: Trebec 6, Karcic 3, Pascua 2, Juric 2, Raksányi -, Dojkic -.
PEAC-PÉCS: Fűrész 3/3, Jovanovic 8/6, Nagy-Bujdosó 8/6, Horváth -, Williams 15/6 cserék: Reid 17, Orozovic 5, Kaposi 1, Szűcs-.