Kulcsmeccs következik

2021. január 23.
Kulcsmeccs következik Vasárnap 16 óra 30 perces kezdettel a Vasas Akadémia csapatát fogadjuk bajnoki mérkőzésen, a rájátszás szempontjából fontos találkozó vár csapatunkra.
A koronavírus járvány miatt nem került még sor a két gárda összecsapására, a 11. forduló mérkőzését játsszuk vasárnap délután. A PEAC-PÉCS és a Vasas Akadémia is egyaránt 7-7 győzelmet jegyez a bajnokságban, így aki nyer, az lépéselőnybe kerül a rájátszást érő helyek egyikéért, hiszen jelenleg a piros-kékek a hetedik, a mieink pedig a nyolcadik helyet foglalják el a tabellán, a kilencedik helyen pedig szintén hét győzelemmel a VBW CEKK Cegléd áll. Mindez azt jelenti, hogy a három csapat között nagy harc várható a nyolcba kerülésért, már csak ezért is fontos lenne nyerni vasárnap.

Ami ellenfelünket illeti, új vezetőedzővel vágtak neki a 2020/2021-es idénynek, Milos Pavlovic vette át a DVTK-hoz távozó Földi Attila helyét. A pasarétiek új edzője Győrből érkezett, mint ahogyan Papp Klaudia is, aki a várakozásoknak megfelelően azonnal az egyik erősségévé vált csapatának, mint ahogyan az Brianna Fraser is, aki az előző idényben mindkét mérkőzésen kiemelkedően játszott ellenünk. Az akkor Meszlényi Róbert által irányított csapatunk alaposan megszenvedett a piros-kékek ellen, előbb fájó vereséget szenvedett idegenben, míg idehaza csak hosszabbításban tudtunk legyőzni a Vasas Akadémiát (92-91, Sarok Niki győztes kosarával). Egyébiránt hazai pályán még sosem szenvedett vereséget a fővárosiaktól a PEAC-PÉCS, eddigi története során.

A COVID miatti két hónapos kihagyás miatt nagyon sűrű programja van karácsony óta a pasarétieknek, összesen hét mérkőzés került Milos Pavlovic csapatának naptárába, heti két meccses ritmusban próbálják utolérni a mezőnyt a lejátszott meccsek számában. Utoljára szerdán a ZTE NKK otthonában Vasas győzelemmel zárult a szereplésük, 82-74-re nyertek a piros-kékek. Néhány figyelemre méltó győzelmet is arattak az idei bajnokságban Papp Klaudiáék, idegenben győzték le a VBW CEKK Ceglédet, oda-vissza verték a BEAC-Újbudát, hazai pályán pedig a Ludovika FCSM Csatát 88-83-ra múlták felül, a jó formában lévő TFSE-MTK pedig csak egy utolsó másodpercben bedobott büntetővel tudott egy ponttal nyerni Pasaréten.

A vasárnap délutáni mérkőzést követően hosszabb szünet következik a bajnokságban az Európa-bajnoki selejtezők miatt. Csapatunkból Kiss Virág a magyar, Paula Strautmane a lett, Milica Popovic pedig a szerb válogatotthoz csatlakozik, legközelebb bajnoki mérkőzésen február 13-án lépünk pályára, amikor a KSC Szekszárd csapatát fogadjuk.

A PEAC-PÉCS – Vasas Akadémia mérkőzés 16 óra 30 perctől élőben láthatják az előfizetéssel rendelkezők a mindigTV GO csatornáján az alábbi LINKEN.