Küzdelmesen kiharcolt győzelem

2012. október 31.
Küzdelmesen kiharcolt győzelem A PEAC elsősorban eredményes támadójátékával 85-79-re legyőzte a Szekszárd csapatát. Barbour 27, Szamosi 12 pontot szerzett.
PEAC-PÉCS–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 85–79 (19–20, 20–19, 25–19, 21–21)
Pécs, 250 néző. V: Söjtöry, Németh Cs., Lövész

PÉCS: Czirják 5, BARBOUR 27, Hutlassa, Horváth 10, Jaeschke 9.
Cs: Dusanics 11/9, Csutorás 11, Szamosi 12, Czukor. Edző: Zseljko Djokics
SZEKSZÁRD: Scekic 22/9, Szepsi 2, Bálint 17, Pap 14, Svitlica 18.
Cs: Cech 4, Theodorán 2, Studer, Hajdú Zs. Edző: Magyar Gergely

Kipontozódott: Czukor (34. p.), Szamosi (37. p.) Horváth L. (40. p.), Bálint R. (40. p.)

A mérkőzés előtt Fűrész Dia melegített csapattársaival, így reménykedni lehetett benne, hogy irányítónk kényszerszabadsága hamarosan véget ér. A szekszárdi vendégszurkolók dobokkal érkeztek, és az első pillanatoktól lelkesen buzdították csapatukat, akárcsak a pécsiek. A találkozó Svitlica középtávolijával indult, melyre Barbour válaszolt pécsi oldalról. A PEAC 7-4-es vezetését követően viszont nem tudott ellépni ellenfelétől, Chek ziccerével át is vette a vezetést a Szekszárd a negyed közepén, majd Scekic triplájával már négy pont volt az előnye a tolnaiaknak (9-13). Zseljko Djokics vehemens időkérése és kettős cseréje után a frissen pályára lépett Lana Dusanics szerzett életmentő triplát. A Szekszárd játékának igazi ellenszerét viszont továbbra sem találta a PEAC, a szerb irányító és Pap Regina pontjaival 20-14-re mentek el a vendégek. Dusanics azonban újra betalált távolról, Csutorás Fanni duplájával pedig 19-20-ra alakult az első negyed vége.

A második negyed elején Dusanics és Szamosi pontjaival egy percen belül fordított a Pécs, elszakadni viszont nem tudtunk, Scekic triplájával pedig újra átvette a vezetést a Szekszárd (25-26). Czukor Tünde már a harmadik személyi hibájánál tartott, a pécsiek pedig sok labdát adtak el ebben a játékrészben. Zseljko Djokicsnak ismét időt kellett kérnie, miközben tanítványai sokszor a támadások végén kényszerítve, az utolsó másodpercben engedték el a dobásokat, kevés eredménnyel. A 18.percben Scekic közelijével már 5 pontra nőtt a Szekszárd előnye (31-36). A félidő előtt Horváth Lilla és Andrea Barbour voltak eredményesek, egálra hozva a mérkőzést (39-39). Az első félidőben Scekic már 15 pontot termelt, Svitlica is 10 pontnál járt, míg a PEAC-nál Barbour volt a legeredményesebb 12 ponttal, emellé csapatszinten viszont 10 eladott labda is társult.

A második félidő Horváth Lilla labdaszerzésével és kiharcolt faultjával indult, ám a másik oldalon csapatkapitányunk is begyűjtötte 3. személyi hibáját. Svitlica góljával még visszavette a vezetést a Szekszárd, de a különbség lassan nőni kezdett a pécsiek javára. A hetek óta első számú irányítóként játszó Czirják Noémi is betalált, majd Szamosi gól jó plusz egyével 5 pontos előnyre tett szert a hazai csapat a negyed közepére (50-45). Csutorás Fanni pontjaival már 7-re nőtt a pécsi vezetés, ám a Svitlica-Scekic-Bálint trió ellenállhatatlannak bizonyult: a Szekszárd a 28. percre ismét egy pontra zárkózott (54-53). Ekkor riadót fújt a PEAC, és 8-0-s rohammal erősítette meg győzelmi szándékát (62-53). Scekic viszont egy eladott labda után az utolsó másodpercben bevágott egy triplát, tovább éltetve a tolnai reményeket (64-58).

Az utolsó negyed Barbour találataival kezdődött, a Pécs pedig állandósította a 10 pontos különbséget a két csapat között. A mindkét oldalon rengeteg büntetőt hozó negyedben Dusanics ismét betalált kívülről, így 3/3-as triplamutatóval zárhatta a mérkőzést (76-63). A Szekszárd edzője, Magyar Gergely Hajdú Zsanett faultja után reklamált és harcolt ki egy technikait, így Csutorás Fanni négy büntetőt dobhatott, a feladatot pedig hibátlanul oldotta meg (80-65). A 15 pontos előny azonban a végjátékra 5 pontra olvadt Theodorán Alexandra középtávolijával (84-79), azonban ennél közelebb már nem tudott férkőzni a Szekszárd, a végül 27 pontig jutó Barbour büntetője beállította a 85-79-es végeredményt. Ahogy mérkőzés után Zseljko Djokics fogalmazott, ezt a mérkőzést a támadásunkkal nyertük meg, nem a védekezésünkkel. A Pécs továbbra is 3. helyen áll a bajnoki tabellán a két euroligás csapat mögött.