Legjobb négy között az U18-as válogatott!

2014. július 24.
Legjobb négy között az U18-as válogatott! Az U18-as válogatott veretlenül jutott a legjobb négy csapat közé a romániai rendezésű B-divíziós Eb-n, Kaposi Pálma remekül szerepel a tornán.
Az U18-as válogatott célja egyértelműen az A-divízóba való feljutás, melyhez már csak egy lépést kell tenni, hiszen az Európa-bajnokság legjobb három csapata kerül fel az A-ba, lányaink pedig már a legjobb négyben vannak. Magyarország a csoportkört Ukrajna ellen kezdte, és fölényesen, húsz ponttal győzött (42-62). Montenegrót és Bulgáriát is könnyedén, előbbit 79-48-ra, utóbbit 79-48-ra utasították maguk mögé leányaink, ezen a mérkőzésen Kaposi Pálma 14 perc alatt 9 pontot szerzett. A házigazda románokat 87-57-re győzte le válogatottunk, Pálma 9 pontot és 6 labdát szerzett, a románok legjobbja pedig junior csapattársa, a szintén Pécsett tanuló Lénárt Paula lett 16 ponttal és 9 lepattanóval. A keresztjátékban az angolok következtek, de az U18-as válogatottnak ez sem jelentett akadályt, 48-77-es győzelmükkel már bebiztosították a helyüket a legjobb négy között, Kaposi Pálma 5 pontot tett hozzá a sikerhez. Az Izreal elleni mérkőzésen a magyarok 76-50-re nyertek, Kaposi Pálma pedig ismét bizonyított: 19 perc alatt ért el dupla-duplát, a PEAC-PÉCS fiatal tehetsége 11 pontot és 15 lepattanót szedett, valamint neve mellé került még 4 szerzett labda is. A legjobb +/- mutatóval is ő büszkélkedhet, a +22 azt jelenti, ennyit vert rá a válogatott ellenfelére, mikor ő pályán volt.

Az elődöntőben az E-csoport második helyezettje, a ma ki-ki meccsen Finnországot hosszabbítás után legyőző Lettország lesz az ellenfél 26-án, szombaton este 19 óra 15-től. A mérkőzés győztese nemcsak a döntőben játszhat, de már biztosan feljut az A-divízióba.