Legyőztük a Csatát a fővárosi edzőmeccsünkön

2022. szeptember 10.
Legyőztük a Csatát a fővárosi edzőmeccsünkön Kosárszegény meccsen végig dominált az NKA UNIVERSITAS PEAC a Csata utcában, és végül egy tipikus felkészülési meccsen 51-43-ra győztek Kiss Virágék.
Ez volt az első olyan edzőmeccs, amelyen külföldi játékosaira is számíthatott csapatában Jovan Gorec vezetőedző, hiszen a múlt hét végén három játékossal is bővült keretünk. Mindkét oldalon döcögős volt a játék, ami az erőfejlesztő alapozás jelen szakaszában, amikor még egymás megismerése, a játékkapcsolatok kiépítése zajlik, valahol természetes is. Az első félidőben magabiztos előnyre tettünk szert, palánk alatt uraltuk a területet, jobbak voltunk lepattanóban és pontosabban is céloztunk a Csatánál, annak ellenére, hogy 9 eladott labda is csúszott addig a játékunkba.
A 30-21-es félidő után, amelynek során mindössze 10 másodpercig vezetett az ellenfelünk, jobban kezdtünk a harmadik negyedben is, hatékonyan védekeztünk, és 15 pontosra tudtuk növelni előnyünket (31-46). A végére egy kicsit faragni tudott a különbségen a palánk alatt javuló fővárosi csapat, így is 37 percen át vezetve, nyolc ponttal sikerült legyőzni a Ludovika Csata gárdáját. A mindössze 94 pontot hozó meccsen két pécsi játékos, Kiss Virág (11 pont) és Wentzel Nóra (10/3 pont) jutott 10 egység fölé, válogatott centerünk és az amerikai Cierra Burdick 9-9 lepattanót gyűjtött, a 27 percet pályán töltő Laczkó Sári 4 asszisztot jegyzett. Csapatunk számára a folytatás jövő kedden Szekszárdon a Sió Kupán a Diósgyőr ellen.

Ludovika Csata Basketball - NKA UNIVERSITAS PEAC 43-51 (9-16, 12-14, 8-12, 14-9)
Budapest, Csata utca, zárt kapuk mögött.
Csata: Horváth B 2. Szabó F 4. Gyöngyösi -, Brown 4, Barnai 6. Csere: Fuehring 8, Jáhni 8, Czank 9/3, Toman D 2. Boros -. Edzők: Tursics Krisztián, Bódi Ferenc.
NKA UNIVERSITAS PEAC: Laczkó 4, Wentzel 10/3, Calhoun 7/3, Burdick 4, Kiss V 11. Csere: Szücs 1, Simon 6/6, Olawuji -, Sanchez 5, Kaszás-Pap 3, Kötő -. Edzők: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Daliborka Kmezic.

Jovan Gorec: Az első edzőmérkőzésünk volt, amit külföldi játékosainkkal játszottunk, arra használtuk, hogy megnézzük, hol tartunk most. Még messze vagyunk a mérkőzés konditól. Van hová fejlődnünk, de láttunk jó jeleket és pozitív visszajelzéseket a lányoktól.