PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Lehengerlő első félidővel győzelem Pasaréten

2021. október 16.
Lehengerlő első félidővel győzelem Pasaréten A tavalyi évad után volt miért visszavágni a Vasas Akadémiának, ami szombat este sikerült is, 40-15-ös első félidő után 63-49 arányban nyertünk, ezzel az ötödik forduló után is veretlenül állunk!
Alig telt el 42 másodperc, 0-0-s állásnál játékvezetői videózással indult a mérkőzés. Wentzel Nóri tört előre a labdával, Papp Klaudia szabálytalankodott ellene, aki eközben elesett. A visszanézés alkalmával játékosunk ellen sportszerűtlen fault volt az ítélet, Papp ellen pedig sima szabálytalanságot fújtak. Így a piros-kékek irányítójának két büntetőjével indult a találkozó, de nem zökkentette ki a roppant koncentráltan kezdő csapatunkat, Ty Marshall válaszolt a túloldalon. Agresszíven igyekezett megakadályozni a kosárszerzésben a mieinket a Vasas Akadémia, szinte minden megmozdulásuk után szólt a játékvezetői síp, így büntetőkkel araszoltunk előre (4. perc 4-8). Főként Kiss Virág váltotta ügyesen pontokra palánk alatti fölényét és három perccel a negyed vége előtt 6-13-nál időt kért Milos Pavlovic. Mintha bedeszkázták volna a pécsi gyűrűt, rendre kimaradtak a hazai dobások, és a lepattanóknál is egyeduralkodók voltunk, az első tíz perc 21-8-as vezetésünknél ért véget. Remek gólpasszokkal és szép pécsi kosarakkal indult a második negyed is, hamar húsz lett közte (8-29), ami nem csoda, a Vasas Akadémia dobáspontossága mezőnyből a 10%-ot sem érte el ekkor. Továbbra is kiválóan szedtük a lepattanókat, a játék minden elemében felülmúltuk a pasarétieket, akik a nagyszünetig mindössze tizenöt pontot szereztek, szemben a pécsi 40-nel (20. perc 15-40). Összességében ezzel a nagyszerű kezdéssel, a két remek negyedünkkel teljesen megalapoztuk a győzelmünknek, innen azért ilyen produkció után nehéz lett volna elveszíteni a találkozót.

A fordulás után az első kosarat a mai meccsen is dupla duplát hozó (17 pont, 14 lepattanó) Kiss Virág szerezte, akinek volt 3 élményszámba menő dobásblokkolása is, majd a hazaiak percei következtek. A Vasas lelkes játékkal faragni tudott a hátrányán, köszönhetően annak, hogy láthatóan agresszívabban, koncentráltabban védekeztek, így sikerült némiképp megzavarni a mieinket (26-42). Több hiba is becsúszott a játékunkba, nyilván a jelentős erőket felemésztő első félidőnk után már nehéz volt ugyanúgy koncentrálni, így hét perc alatt ugyanannyi kosarat kaptunk, mint amennyit az első félidőben összesen (27. perc 30-48). Igazán szorossá azonban zónavédekezésével sem tudta tenni a folytatásban a mérkőzést a Vasas, bár a távoli dobásaink nem mentek ezen az estén (1/14). Szép dolgokat mutatott be nálunk válogatott centerünk mellett válogatott hátvédünk, Wentzel Nóri is, aki 12 egységig jutott, és szép megmozdulásokkal vétette magát észre Chelsea Nelson (25 perc, 16 pont, 5 assziszt, 6 lepattanó), és kontrollált játékkal 63-49-re győzni tudtunk, így a bajnokságban és az Európa Kupában is továbbra is veretlen az NKA Universitas PEAC.
Folytatás a FIBA Európa kupában szerdán 18 órától Törökországban, a Bellona Kayseri ellen.

VASAS AKADÉMIA – NKA UNIVERSITAS PEAC 49-63 (8-21, 7-19, 18-12, 16-11)
Pasarét, 100 néző. V.: Minár, Jakab, Balogh

Vasas Akadémia: Papp 10, Bach 12/6, Tóth 4, Heljic 2, Budácsik 4. Csere: Smaljbegovic 4, Pusztai 5, Szerencsés 2, Salamon 1, Madár E. 5/3. Edző: Milos Pavlovic, Krivacevic Dragoljub
NKA UNIVERSITAS PEAC: Dudásová 4, Wentzel 12, Marshall 8, Nelson 16, Kiss 17. Csere: Szücs 4/3, Sarok 2, Selcova -, Brajkovic -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Tyaunna Marshall: Keményen jöttünk ki a találkozó elején, és sokáig tartani tudtuk ezt a magas hőfokot. A második félidőben kezdett úrrá lenni rajtunk a fáradtság, fizikai leterheltséget nézve nehéz időszakon vagyunk túl és tudtuk, hogy a fiatal játékosokból álló Vasas képes megnehezíteni a dolgunk. Büszke vagyok, hogy harcoltunk a végsőkig és sikerült győznünk.
Csirke Ferenc: Gratulálok a csapatomnak, ami megmutatta igazi erősségünk az az első félidő. Fáradtan érkeztünk a Vasas elleni mérkőzésre, a játékosok pedig ennek ellenére remek teljesítményt nyújtottak. A szünet után kaptunk egy agresszív védekezést, aminek nem nagyon találtuk az ellenszerét és többször szétnyíltunk. Sok mérkőzésen vagyunk túl, még többet utaztunk, így joggal lehetünk fáradtak. De le a kalappal a csapatom előtt, hogy komolyan vették ezt a mai mérkőzést.