"Lesz ez még jobb is"

2014. augusztus 30.
A fenti csapatkiáltással biztatták a lányok a szép számmal megjelent szurkolókat, mivel a pályán elért eredmény bizony nem a mi csapatunknak kedvezett az első edzőmérkőzésen.
A mérkőzésen nem készült részletes statisztika és kipontozódás veszélye sem fenyegetett senkit, hiszen csak a csapathibákat számolták. Mivel három meghatározó játékosunk csak októbertől fog rendelkezésre állni, most még sokat kísérletezhet Zseljko Djokics a PEAC új junior csapatát alkotó fiatal játékosokkal, és élt is ezzel a lehetőséggel a mérkőzésen a vezetőedző.

Az MTK már az első negyedben magához ragadta a vezetést, kíméletlenül kihasználva a hibáinkat, nagy pontossággal értékesítve a helyzeteiket. Ez a különbség a második negyedben csak tovább nőtt, így 29-40 volt a félidőben az eredmény. A harmadik negyedben aztán 18 pontos különbség is kialakult, viszont edzőmeccs ide, edzőmeccs oda, azért nem akartuk feladni a mérkőzést. A lányok harcosságának köszönhetően egészen 5 pontra sikerült zárkózni az utolsó percekben. AZ MTK így gyakorolhatta a végjátékban az eredmény őrzését, mi pedig a bravúros fordítással próbálkozhattunk az időkérés után. Ez sajnos nem jött össze, így lefújáskor végül 65-75 állt az eredményjelzőn.

A felkészülési meccsek sora jövő héten Szekszárdon folytatódik, szeptember 5-én 18:30-kor lépünk pályára a Szekszárd KSC ellen.