Lezárhatjuk a párharcot

2019. április 27.
Lezárhatjuk a párharcot Vasárnap 19 órai kezdettel a Ludovika Arénában lépünk pályára, a 7. helyért folyó párharc második mérkőzésén. Kedden győzelemmel hoztuk le a Csata elleni első találkozót, így ha sikerül még egy nívós teljesítményt parkettre tenni, akár véget is érhet számunkra a bajnokság.
Nem egészen úgy alakult számunkra a play off ahogy elterveztük, így a hetedik helyért van versenyben a PEAC-PÉCS. A keddi mérkőzésen átaludtunk egy negyedet, a nagyszünetben is még a fővárosiaknál volt az előny, igaz ekkor már minimális különbséggel. A fordulás után center poszton egyre jobban kidomborodott a fölényünk, főleg Sarah Imovbioh-t nem tudták tartani az akkor már több fiatal játékost is pályára küldő fővárosiak, ennek is köszönhetően sikerült nyernünk. A párharc állása jelenleg 1-0 a javunkra, így ha vasárnap sikerül nyerni a fővárosban, akár le is zárulhat számunkra az idei bajnokság. Ehhez persze muszáj lesz megfelelő motiváltsággal, győzni akarással, és profi hozzáállással pályára lépni, nem szabad egy pillanatra sem könnyedén venni a mérkőzést. Ismerjük Tursics Krisztián csapatának erősségeit, többen is jól céloznak a 6,75-ös vonalon túlról, Pécsett 35 kísérletükből 12 hárompontost bedobtak. Nálunk minden bizonnyal Gémes-Sarok Nikolettre Budapesten sem számíthat Meszlényi Róbert vezetőedző, illetve a héten megint sérülések is hátráltatták az edzésmunkát.

Vasárnap este héttől mindennel együtt is győzni kell ahhoz, hogy elkerüljük a Csata egyenlítését, és a harmadik mérkőzést, amelyre a kiírás szerint május elsején este kerülne sor Pécsett.