Magabiztos győzelem a Győr ellen

Magabiztos győzelem a Győr ellen Csütörtökön este fontos és biztos győzelmet aratott a PEAC Kosárlabda Akadémia junior csapata a budapesti döntőn a győri Széchenyi ellen.
A kezdőötös maradt ugyanaz, mint amivel reggel a Soproni Darazsak ellen indult harcba a pécsi gárda, akiknek nem is volt más választásuk, mint legyőzni a délelőtt már egy győzelmet szerző Győrt. A pécsi erőfölény már az első percektől kiütközött, Kiss Virág nyitotta a kosarak sorát, így csakhamar 7-0 állt a táblán. Juhász és Kaposi is ügyesen tette a dolgát, így a negyed derekán már tíz ponttal járt előrébb a PEAC KA (12-2). Forgatta csapatát Boris Maljkovic, hiszen a reggeli mérkőzésen sok feladat hárult a kulcsemberekre, akik sokat kiadtak magukból a soproniak elleni küzdelemben. Felzárkózott a Győr 12-8-ra, és ez a négy pontnyi különbség meg is maradt az első tíz perc végére (14-10).

Gereben hárompontosával 17-10-re módosult az állás, majd beindult a pécsi henger. Kaposi és Kiss mellett Szeitl és Sellei is hozzátette a magáét csapata teljesítményéhez, így a 15. percre már 26-10-re vezettek a pécsi juniorok. 29-12-es állásnál jött egy győri időkérés, de csodaszer nem volt, a nagyszünetre 38-14-es PEAC vezetéssel vonulhattak el a csapatok.

Visszafogottan indult a harmadik játékrész pécsi oldalról, elkezdte faragni hátrányát a Rába-parti gárda (23. perc 38-20). Boris Maljkovic időt is kért, és a 24. percben tört meg a jég Kiss Virág büntetőivel (40-20). Rengeteg rontott dobás tarkította a játékot ebben a periódusban, de Kaposi 2+1-ével és Zólyomi duplájával ismét 24 pontra pontra nőtt a pécsi előny (47-23). A győri Simon Cintia emelt be két triplát, és Horváth csökkentette tovább a különbséget (47-31). A húsz pont körüli különbség a záró tíz percre visszaállt (56-35), a harmadik negyedet azonban a győriek nyerték 21-18-ra.

Az utolsó tíz perc elején Kiss Virág vette vállára a csapatát (33. perc 62-39), míg a másik oldalon Török Ágnes és Horváth szerezte a kosarakat. Kiss Virág jóvoltából alakult ki 64-42-es eredmény, ezt követően csak győri kosár esett, de nem bántuk, mert a győzelem egy pillanatig sem forgott már veszélyben. Boris Maljkovic minden játékosának lehetőséget adott. Horváth büntetőivel állította be a 64-53-as végeredményt.

A továbbjutás szempontjából nagyon értékes sikert aratott csapatunk, amely legközelebb pénteken 13 órakor a Zsíros Akadémia ellen lép pályára.

PEAC Kosárlabda Akadémia – Széchenyi KA 64-53 (14-10, 24-4, 18-21, 8-18)
Pasarét

PEAC KA: Szücs L. 4, Benke 1, Juhász 6, Kaposi 12, Kiss 24. Csere: Sellei 2, Zólyomi 2, Gereben 5/3, Molitor 2, Scherer 4, Szeitl 2, Herendi -
Széchenyi KA: László 5, Horváth 15/3, Nagy 4. Kovács 4, Török Á. 14. Csere: Kuller 1, Simon 8/6, Chroméj -, Csikász -, Török B. 2.