Magabiztos győzelem a Pöstyén ellen

2013. október 02.
Magabiztos győzelem a Pöstyén ellen A tegnapi vereség után felállva 61-76-os győzelmet aratott a PEAC a Pöstyén ellen a második szlovák mérkőzésén.
Piešťanské Čajky - PEAC-PÉCS 61-76 (11-25, 12-13, 14-22, 24-16)

Piešťanské Čajky: Fabianova 14/12, Palenikova 14/6, Dudasova 2, Bartonova 8, Turbova 10 Cserék: Stehlikova 10, Pilatova 3/3, Zentkova.
PEAC-PÉCS: Fűrész 2, Reid 17/3, Jovanovic 8/3, Nagy-Bujdosó 6, Williams 23/3 Cserék: Kiss, Orozovic 6, Horváth 8, Pap 6, Nagy.

A Kassa ellen elszenvedett vereség után kérdés volt, hogy 24 órán belül mire lesz képes a Pécs újabb 400 kilométeres túra után. Az első kosarat a PEAC szerezte Williams révén, aki az egész mérkőzésen határozott centerjátékot mutatott be. Mintha a tegnapi mérkőzés ellentettje lett volna a mai: a Pécs 16-2-re elhúzott 3 és fél perc alatt, de a negyed közepén már 20-4-re vezetett a vendégcsapat Jovanovic duplájával. Az utolsó percekben elkezdte a felzárkózást a Pöstyén, a negyed végére 11-25-es eredmény alakult ki.

A második negyedben is dominált a Pécs, Williams pedig a 12. percben elérte 10. pontját (16-31). Bartonova kétpontosával tíz pontra közelítette meg a vendégeket a Pöstyén (21-31). Williams és Reid eredményes játékával azonban újra növelte a távolságot a két csapat között a PEAC, Horváth Lilla büntetőjével pedig 23-38-as vendégvezetéssel zárult az első félidő.

A 22. percben Reid is átlépte a tíz pontos határt (25-44), a 10-0-s széria után pedig a pécsiek dupla annyi elért pontnál tartottak, mint a szlovákok (25-50). A szlovákok triplákkal csökkentették a különbséget (33-50). A harmadik negyed végén Pap Regina büntetőivel elérte csapatunk a 60 pontot (37-60).

Az utolsó szakaszt 24-16-ra nyerte a Pöstyén, ám a PEAC így is fölényes, 76-61-es győzelmet aratott. A Pécs közel 48%-os dobóteljesítménnyel, a lepattanóharcot megnyerve (38-27), a tegnapinál sokkal határozottabb, eredményesebb játékkal tudott nyerni a második szlovákiai mérkőzésén.

Zseljko Djokics: „Nagyon jól reagáltunk a tegnapi vereség után, ma meg tudtuk mutatni a csapatunk karakterét. Kollektíven védekeztünk, és ebből könnyű gólokat tudtunk szerezni. A mai meccs a győzelem ellenére bebizonyította, hogy taktikailag előre kell lépnünk. Williams és Reid kiválóan játszott, de sokat tett a győzelemért az egész csapat. Sikerült megnyernünk a lepattanóharcot, és nagyon jól használtuk a mai meccset, kilenc játékost is tudtunk rotálni.”