Magabiztos győzelem, jöhet a Nymburk elleni csata

2015. október 24.
Magabiztos győzelem, jöhet a Nymburk elleni csata A várakozásoknak megfelelően nagy különbséggel, több mint harminc ponttal verte csapatunk az ELTE-BEAC Újbuda együttesét.
Azt tudni lehetett előre, hogy nem ez lesz az a bajnoki, amikor a pécsi szurkolóknak le kell majd rágniuk a körmüket izgalmukban - a PEAC-Pécsnek kötelező volt jelentős különbséggel megvernie az ELTE-BEAC Újbuda csapatát, hiszen a két együttes nincs egy súlycsoportban. Ennek ellenére a játékosok és az edzők természetesen tették becsülettel a dolgukat, s bizony jó volt látni, hogy hazai oldalon semmi jele nem volt elbizakodottságnak, lazsálásnak. Roberto Hernandez tanítványai meghajtották az első két negyedet: az első pontok Robyn Parks nevéhez fűződtek, aztán Zele Dorina kapta el nagyon a fonalat, a nagyszünetig tizenhat pontot szorgoskodott össze. Iparkodtak a többiek is, ugyanakkor tény, a védekezésre egy ideig nem lehettek büszkék a pécsiek, a vendégek gyakran bántóan egyedül maradtak a palánk alatt, s kedvükre ziccerezhettek.
Két negyed után huszonöt pont volt a különbség a két csapat között, s a látottak alapján valószínűnek tűnt, hogy a folytatásban ez még nőni fog. Annak ellenére is, hogy csapatunkban sérülés miatt nem léphetett pályára Dragana Sztankovics és Fűrész Diána sem, ráadásul Robyn Parks elég sokat pihenhetett. Másoknak viszont így sokkal több játékperc jutott, mint eddig, amire nagy szükség van - mindenkinek tudása legjavát kell majd nyújtania a következő hetekben, hónapokban ahhoz, hogy a PEAC-Pécs sikeres legyen.
A mérkőzést végül 32 pontos különbséggel nyertük meg, s bizony szükség volt egy ilyen sikerélményre, mert a következő meccs, a Nymburk elleni Európa-kupa-összecsapás biztosan sokkal keményebb lesz.

- A legfontosabb az volt, hogy megnyerjük a mérkőzést - nyilatkozta Roberto Hernandez. - Igyekeztünk a legjobb ritmusban játszani, ami a meccs nagy részében sikerült is. Az utolsó negyedben egy kicsit sajnos kiengedtünk, de összességében jó mérkőzést játszottunk, s amit elterveztünk, azt végrehajtottuk.

- Az első félidőben úgy játszottunk, mintha nem lenne rajtunk cipő. Ilyen teljesítményre mezitláb is képesnek kell lenni - értékelt Balogh Judit.

PEAC-Pécs-ELTE-BEAC Újbuda 80-48 (24-14, 20-5, 20-15, 16-14)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 200 néző. V.: Farkas, Balog, Goda. PEAC-Pécs: Alekszics 2, Szücs 5/3, Parks 13/3, Zele 22, Bozóki 11. Csere: Czirják 4, Kaposi 9/3, Raksányi 5, Raus, Gorjanácz 9. Vezetőedző: Roberto Hernandez. ELTE-BEAC Újbuda: Pusztai S. 15, Pál Sz. 2, Süle 3/3, György T. 9, Bagi. Csere: Horváth Sz. 4, Barnai 1, Király, Pusztai P. 1, Reiner 2, Zana 4, Kádár 7/3. Vezetőedző: Balogh Judit.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-2, 8. perc: 18-10, 13. perc: 28-17, 17. perc: 35-19, 23. perc: 50-23, 28. perc: 59-29.