Magabiztos győzelemmel készülve a Kupára

2014. március 16.
Magabiztos győzelemmel készülve a Kupára Végig magabiztos játékkal nyert a PEAC-PÉCS a Vasas ellen 65-38-ra.
A matinémérkőzést, amely a PEAC harmadik összecsapása volt a héten, Maurita Reid nyitotta egy büntetővel, melyre Farkas duplája volt a válasz a másik oldalon. Abby Bishop szerzett két közelit, Bajnóczi Viktória triplájával azonban ismét egál volt (5-5). Reid ziccere után újra Bajnóczi egyenlített büntetőkkel. Raksányi triplájával és Abby Bishop találatával kezdte meg az ellépést a Pécs, a Vasas iseje többször lejárt, és bár a pécsiek ziccereket is hibáztak, a negyed végére pedig 17-9-es vezetést szereztek.

A második negyedet Bishop duplával indította, majd két percig egyik alakulat se talált gyűrűbe. Nevena Jovanovic gyorsindítása törte meg a csendet (21-11). Süle Krisztina a 16. percben szerezte a negyed első fővárosi kosarát, majd Szücs Réka hintett triplát (24-13). Nagy-Bujdosó is megszerezte első pontját, a Vasas edzője időt is kért 12 pontos vendéghátránynál. A különbség azonban tovább nőtt Kublina hármasával. Kaposi Pálma is meghálálta Zseljko Djokics bizalmát harcossággal és pontokkal. A félidőre 33-18-as pécsi vezetés állt a táblán.

Aho szerezte a második félidő első kosarát, az első két negyedben halványabb Nagy-Bujdosó azonban átvette az irányítást pontgyártásban, távolról és közelről is pontos volt, kosaraival pedig a negyed közepére 20 pontra nőtt a PEAC előnye (42-22). Zseljko Djokics időkérése után a fekete-fehérek remekül csapdázták le a Vasast, Nagy-Bujdosó pedig ismét betalált. A vendégoldalon Süle Krisztina volt a vezér, triplájára azonban Nevena Jovanovic is távoli kosárral válaszolt. A PEAC-nál Nagy Dorci és Szücs Réka egyszerre szerepeltek, és mind a ketten eredményesek is voltak. A Vasas, akárcsak az előző két negyedben, 9 pontig jutott, míg a Pécs 20 pontos negyeddel 53-27-re vezetett.

Az utolsó negyedben a hosszabb betegség után visszatérő Pap Regina is pályára lépett a Nagy-Szücs-Raus-Kaposi kvartettel. A negyed első kosarát Pap szerezte, a ráadás büntető azonban kimaradt. Védekezésben a fiatalok is kitettek magukért, három percen keresztül nem kaptak kosarat, és támadásban sem vallottak szégyent: Nagy Dorci labdaszerzés után ziccerezhetett, Raus Vivi a palánk alól szerzett szép kosarat. Pap újabb találatával 30 pont fölé nőtt a különbség (61-30). Szalay Viktória szerzett pontokat a Vasasnál, míg a PEAC-ban Szücs második triplája is pontos volt (65-34). A 38. percben Szücs Réka beütötte ötödik faultját és kipontozódott, a fiatalok ezzel együtt remekül helyt álltak. A PEAC 65-38-ra nyert a Vasas ellen, a lányok pedig úgy köszöntek el az őket végig buzdító szurkolóktól: Megyünk a kupáért!

PEAC-PÉCS - MKB Euroleasing Vasas 65-38 (17-9, 16-9, 20-9, 12-11)

PEAC-PÉCS: Raus 2, Raksányi 5/3, Reid 3, Bishop 12, Kublina 5/3 cserék: Nagy-Bujdosó 8/3, Jovanovic 10/6, Nagy D. 5, Kaposi 3, Szücs 8/6, Pap 4.
MKB Euroleasing Vasas: Barnai 6, Szabó -, Aho 3, Farkas 2, Bajnóczi 7/3 cserék: Gocsmann 3/3, Szalay 5, Müller-, Gundel-Takács-, Wéber 3/3, Süle 9/3.

Zseljko Djokics: "A harmadik meccsünket játszottuk öt nap alatt, gratulálok a csapatom hozzáállásához mind a három találkozót nézve. Ma két olyan klub játszott egymás ellen, amely hasonló kosárlabda-filozófiát követ, és fontosnak tartja a fiatalok fejlesztését. Szerintem az utolsó negyed remekül tükrözte ezt. Szakmailag védekezésben kell előre lépni. Szeretném megköszönni a szurkolóknak a buzdítást, különösen az utolsó negyedben voltak extrák, mikor a fiatalok voltak a pályán."