Megállás nélkül: jönnek a törökök

2016. október 31.
Megállás nélkül: jönnek a törökök Szerdán 18 órától ismét hazai pályán láthatjuk a PEAC-PÉCS csapatát, ezúttal a csoport favoritjának számító török AGÜ SPOR elleni Európa Kupa találkozón. Lássuk, mit lehet tudni ellenfelünkről!

Nem bíznak semmit sem a véletlenre… Már hétfőn megérkezik Magyarországra a Pécstől 2000 km-re, a Szíriai határtól pedig kb. 300 km-re fekvő török Kayseri városából az AGÜ SPOR együttese, hogy egy Budapesten eltöltött éjszaka után utazzanak tovább Pécsre, kedden délután. A sztárallűröktől sem mentes törökök – hasonlóan a PEAC-PÉCS-hez – listavezetők hazájuk bajnoki pontvadászatában, igaz ők még csak két fordulón vannak túl, a Samsun otthonában 72-68-ra, hazai pályán pedig a Besiktas ellen nyertek 66-56 arányban.
Az Európa Kupában egy hete Kayseriben fogadták a magyar bajnokságban eddig igencsak bukdácsoló, nyeretlen PINKK együttesét, akik helyenként közel tudtak kerülni Ann Wauters-ékhez, de a végére a 18 pontos különbség úgy alakult ki, hogy az utolsó negyedet 19-9-re, a találkozót pedig 65-47-re nyerték a törökök.

Ami a játékosállományát illeti, az AGÜ csapatának átlagéletkora 27 év, és tele vannak nagyobbnál nagyobb sztárokkal. Nyugodtan értékelhetjük őket is EuroLigás erősségű alakulatnak idén is, a neveik alapján cseppet sem túlzó a minősítés.

A legrutinosabb játékosuk az előbb említett kosaras legenda, a 36 esztendős belga Ann Wauters. Korábbi csapataival sokszor megfordult Pécsett, sőt a Lauber Dezső Sportcsarnok parkettjén még EuroLiga győzelmet is ünnepelhetett a francia USVO együttesével. A klasszis center többször volt az EuroLiga négyes döntők királynője, nyert EuroLigát az orosz Samara és a spanyol Valencia csapataival is, 2015-ben pedig Európa Kupa győztes lett a Villeneuve d’Asq-al. Wauters bő egy hete érkezett meg Kayseribe, szerdán átesett a kötelező orvosi vizsgálatokon, majd aznap este már be is szállt a PINKK elleni kupameccsen a WNBA bajnok.

A sztárok sorát érdemes a 184 cm magas amerikai-török, Tanisha Wright-tal folytatni, a 32 éves, igazán sokoldalú játékos – egy év kihagyás után - már harmadik idényben ölti magára az AGÜ mezét, és a szombati török bajnokin 40 percet töltött a pályán, 15/3 pontot szerezve ez idő alatt. Egy hete van a csapatnál a szintén WNBA bajnok 29 esztendős erőcsatár, Jelena Dubljevic is, noha az Európa Kupa meccsen nem jutott szóhoz, a hétvégi bajnokin már pályára küldte edzője, Esref Ayhan. A montenegrói kosaras az előző két idényben is Törökországban pattogtatott, a Galatasaray csapatát erősítette. A hosszú évek óta Kayseriben élő és kosárlabdázó amerikai-török LaToya (Lara) Sanders is EuroLiga szintű játékos, az erőcsatár posztján bevethető kosaras, a korábbi években stabil 15 pontos átlaggal bírt a nemzetközi kupákban. Emellett Sanders a török válogatott egyik húzóembere, a maga 191 cm magasságával. Chelsea Gray szintén a Los Angeles Spark csapatával lett idén WNBA bajnok, három WNBA bajnok pattogtat tehát náluk. A horvát Mirna Mazic sem az alacsony játékosok közé tartozik a maga 190 cm-jével, látható tehát hogy a török gárda tele rutinos, jó sportalkatú kosárlabdázókkal. Jó lenne szerdán egy kicsit megfricskázni őket…

Az AGÜ nem véletlenül emelkedhet ki ebből az Európa Kupás mezőnyből, hisz az elmúlt három idényben az EuroLigában álltak rajthoz, tavaly pedig játékosaik nyakába akaszthatták az EK bronzérmét (miután az EuroLiga csoportköre után átkerültek az Európa Kupába). Korábban kétszer is eljutottak az Európa Kupában a fináléig, 2012-ben s 2013-ban is a Dynamo Moszkva állította meg őket a döntőben.

Minden bizonnyal nem lesz könnyű dolgunk ellenük, óriási bravúr lenne a törökök legyőzése, és ne felejtsük el, hogy vasárnap este egy erős csapat ellen már rengeteget kiadott magából a PEAC-PÉCS, így nem csak a sztárokkal megtűzdelt AGÜ, hanem a fáradtság is nagy ellenfél, amelyet le kell győzni ahhoz, hogy tovább álmodhassunk.

Forrás: facebook