PEAC-PÉCS
VBW CEKK Cegléd

Ismét dobogott a pécsi szív!

2020. december 10.
Ismét dobogott a pécsi szív! Hatalmas fegyvertényt végrehajtva 10 ponttal nyert a rengeteg sebből vérző csapatunk a VBW Cekk Cegléd ellen, ezzel összevetésben is megelőzzük a kék-sárgákat.
Teljes keretével érkezett Pécsre a ceglédi gárda, amelynek három külföldi játékosa is a kezdő csapatban kapott helyett. Döcögősen indult a játék, három perc elteltével azonban 4-2-re vezettünk, a védelmünk jól működött, három szerzett labdát is jegyeztünk. Fordított a kék mezes vendéggárda, Moore 2+-1es kombinációja után 6-8 állt az eredményjelző táblán. Felváltva vezettek a csapatok, a nyolcadik percben nálunk Kiss Virág volt a legeredményesebb hét ponttal, a túloldalon Moore ugyanennyit jegyzett (8. perc 13-12). Magas színvonalon védekeztünk, megbecsültük a labdát és a lepattanókat is jól szedtük, de mivel az utolsó dupla Kobolák nevéhez fűződött, egy kosárnyi előnnyel zártak a ceglédiek tíz perc játék után (15-17).

Paula Strautmane és Sarok Niki mellett három junior játékossal indítottuk a második felvonást, Habling Lara mellett Laczkó Sári és Drávecz Boróka is a pályán volt, hogy a többiek pihenni tudjanak. Kifejezetten jól tartottuk magunkat, harcosan védekeztünk, így a 14. percben is csak kettővel ment a CEKK (22-24). A negyed derekán a hatalmasat küzdő Szücs Réka találatával egyenlítettünk, majd a palánk alatt egyeduralkodó és ponterős játékot nyújtó Kiss Virág pontjaival a vezetést is átvettük (28-26), és legyen bármennyi hiányzónk is, abszolút egyenrangú ellenfelei voltunk a Ceglédnek. A folytatásban tovább növeltük előnyünket, a ceglédiek percekig, sőt a nagyszünetig már nem találtak a gyűrűbe, így 34-26-ra vezettünk két negyednyi játék után, ezt a 10 percet 19-9-re megnyertük!

Agresszívabb védekezésre váltott a vendéggárda a nagyszünet után, letámadással próbálkoztak, fel is zárkóztak 34-31-re, de hamar visszavertük ezt Szücs Réka ragyogó hárompontosával, majd Kiss Virág szép palánk alóli találatával a próbálkozásukat (39-31). Remekül védekeztünk ismét, majd a meccsen hibátlanul triplázó Sarok Niki is a helyére küldött egy triplát, tovább növelve előnyünket (42-31). Óriási szível harcoltak a mieink a pályán, egészen hihetetlennek tűnt az előzetes erőviszonyok alapján, de 49-35-re vezettünk, Kiss Virág elképesztő hatékonysággal játszott ötös pozícióban, és a társak remek labdákkal szolgálták ki. Egyre jobban fáradó csapatunk ellen faragott hátrányán a CEKK, de a záró felvonás előtt még 51-44 állt a táblán.

Ortiz lendült bele a kék mezeseknél, nálunk pedig Szücs Luca adott remek labdát Kiss Virágnak, aki a kosara mellett büntetőt is dobhatott (54-46), majd ugyancsak Ortiz és Kiss Virág volt eredményes, de még mindig rengeteg idő, hét perc volt hátra a lefújásig. Gorjanácz vitte közelebb csapatát egy hárompontossal, majd Szücs Réka kígyózott be kulcsmomentumként a palánk alá és szerzett faulttal együtt két pontot, sőt egy ráadás büntetőt is dobhatot, kicsit nyugodtabbak lehettünk 59-51-nél (35. perc). Hatalmas fölényben voltunk a lepattanóknál is, óriásit küzdöttek a mieink, hatalmas szívvel kosárlabdáztak. Sarok Niki állt seregünk élére a pontszerzésben, először lazán beszórt egy hármast, majd a következő alkalommal estében dobott be egy labdát (38. perc 64-53). A végén bár nagyon ránk jött a CEKK, az volt számunkra a fontos, hogy öt ponttal többel tudjunk nyerni, mivel idegenben öt ponttal kaptunk ki. Ez is sikerült, egy újabb csodálatos győzelmet arattunk! Az ilyen küzdelmes meccseken hiányzik csak a sok nagy csatát megélt pécsi publikum igazán!

PEAC-PÉCS – VBW CEKK Cegléd 68-58 (15-17, 19-9, 17-18, 17-14)
Pécs, zárt kapus mérkőzés.
V.: Frányó Péter, Tóth Cecília, Győrfy Ruben

PEAC-PÉCS: Szücs R. 10/3, Habling 2, Sarok 16/6, Strautmane 14/3, Kiss 26. Csere: Laczkó -, Szücs L. -, Drávecz -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
VBW CEKK CEGLÉD: Ortiz 16/3, Révész 3/3, Kobolák 2, Sotirou 9/3, Moore 11. Csere: Szirony 3, McBryde 4, Ruják -, Bozóki 2. Edző: Keramidas Kostas

Csirke Ferenc: Először is, gratulálok a lányoknak. Nem tudom már hová fokozni a jelzőket, de emberfeletti volt, amit ma védekezésben nyújtottunk. A Cegléd egy rendkívül támadó szellemű csapat, és tőlük sem kaptunk hatvan pontot - hogy ezt végig bírták, ez a nagyon nagy meló. Nem szoktam játékosokat kiemelni, de Kiss Virág teljesítménye válogatotthoz méltó volt.
Paula Strautmane: Nagyon nehéz dolgunk volt, a kispadunk meglehetősen rövid volt, de tudtuk, mit akarunk játszani, és tisztában voltunk azzal is, hogy ha sikerül megvalósítanunk, nyerhetünk. Megtettük, nyertünk. Igazi csapatmunka volt.

Keramidas Kostas: Nagyon rossz mérkőzést játszottunk, mind a védekezés, mind a támadás szempontjából. Rendkívül alacsony százalékkal dobtunk, rosszul védekeztünk. Az utóbbi valamelyest feljavult a második félidőre, de ilyen játékkal nem lehet nyerni.
Mariona Ortiz: Támadásban nem találtuk a fogást az ellenfélen, nem voltak könnyű kosaraink, nagyon jól védték a festéket, kívülről meg nem ment be semmi. De ez is csak egy meccs, tovább kell lépnünk.