Megnyertük a Sió Kupát

2016. szeptember 18.
Megnyertük a Sió Kupát A Sió Kupa döntőjében 58-45-re győzött az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen csapatunk, ezzel megnyerte a három napos felkészülési tornát két héttel a bajnoki rajt előtt.
Jól indult a mérkőzés, litván centerünk Eglé Siksniuté három kosarával 0-6 állt az eredményjelzőn, ám ezután kicsit csökkent a koncentráció, így a motivált házigazdák egy 8-0-s sorozattal átvették vezetést a negyed felénél (8-6). Imreh Ajtony betegsége miatt Szekszárdon másodedző nélkül dolgozó (Éles Péter csapatmenedzser „ugrott be” Ajtony helyére) Boris Maljkovic időt is kért, ami után sikerült rendezni a sorainkat, Raksányi Kriszta hárompontosával 16-10-re vezettünk. A második negyedben Kuster duplájára Lisec és Bálint is válaszolt, amivel egy pontra felzárkózott a házigazda Atomerőmű KSC Szekszárd. Ezután azonban beindult a gépezet, jött Fűrész Dia triplája, majd pedig Sanja Mandic remek szerzett labdája és trojkája, amivel több, mint tíz ponttal elhúzott a PEAC-PÉCS (18-29).

Alaposan felizzott a hangulat a harmadik játékrészre, nyilván a három nap alatt három meccset játszó csapatokon kívül a játékvezetők sem voltak már a legfrissebbek, elmaradt, pontosabban le nem fújt személyi hibák és a túlságosan magasra hagyott faulthatár miatt háborogtak, főleg a pécsi oldalon. Fel is zárkózott a tolnai együttes Bálint Réka két távoli kosarával és vezérletével, ám amennyire bosszankodhattak a pécsi szurkolók a játékvezetők teljesítményén, annyira örülhettek annak, hogy a sportszerűtlen fault és a pécsi edző elleni technikai után a pályán kialakuló „zűrzavarra” a PEAC-PÉCS tudott jobban reagálni. Fűrész Dia rutinja megint sokat jelentett, triplája és Jess Kuster trojkája 38-43-ról 38-49-re módosította az állást a záró felvonás előtt. Ahol aztán majdnem három percet kellett várni az első kosárra, magyar magas sorunk, Licskai Zsófi és Zele Dorina növelte csapatunk előnyét (38-53). Juhász Dorka lepattanói jóvoltából a végére sikerült kiegyenlíteni a lepattanó-csatában is a korábbi hazai előnyt. Védekezésben továbbra is jól dolgozott a csapat, és ennek köszönhetően a negyedik negyedben már nem veszélyeztette semmi Raksányiék győzelmét. A végeredményt Sanja Mandic büntetőivel állította be, 13 ponttal, 58-45-re győzött a PEAC-PÉCS, amely így megnyerte a 47. SIÓ Kupát.

Három nap alatt három győzelmet szereztek a fekete-fehérek, erős ellenfelekkel szemben, ami komoly érték. A lelkeknek, a csapatkohéziónak és hangulatnak, valamint szurkolóinknak mindenképpen jól jött, és igazolja az út helyességét, ám a realitás talajáról sem szabad elrugaszkodni, mert ez a felkészülési torna is rámutatott, hogy van még mit javítani, hogy október elsejétől is sikeresen vegyük az akadályokat.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-PÉCS 45-58 (14-17, 8-15, 16-17, 7-9)
Szekszárd 500 néző. V.: Cziffra, Jakab, Kovács

AKSC Szekszárd: Scekic 2, Gereben 9, Mansaré 2, Erkic 6, Lisec 4. Csere: Theodoreán -, Studer Zs. 2, Hajdú -, Studer Á. -, Bálint 12/6, Barber 8. Edző: Zeljko Djokic, Szabó Noémi
PEAC-PÉCS: Mandic 12/3, Raksányi 9/9, Juhász 5, Kuster 10/6, Siksniuté 6. Csere: Licskai 4, Zele 6, Fűrész 6/6, Szücs L. -, Szücs R. -. Edző: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony

Boris Maljkovic: Gratulálok a lányoknak, három nap alatt három kemény mérkőzést játszottunk. Meccsről meccsre javultunk fel fokozatosan és játszottunk egyre jobban. Annak is örülök, hogy ma komoly nyomás alatt, kemény védekezés mellett igazolni tudtuk jó sportolói karakterünket. A nehéz szituációkból mi jöttünk ki jobban. Szeretnék gratulálni a torna szervezőinek, és megköszönni a munkájukat, a jó körülményeket és szervezést, jó torna volt, erős ellenfeleket sikerült a Sió Kupára meghívni.