Megnyertük az elsőt, s 1-0-ra vezetünk

2016. április 20.
Megnyertük az elsőt, s 1-0-ra vezetünk Csapatunk az első lépést megtette az ötödik hely megszerzése felé, hiszen a Cegléd elleni párharc első mérkőzését magabiztosan, 81-70-re megnyerte hazai pályán.
A mérkőzés előtt mindenki nagyon remélte, hogy erre a párharcra, s különösen az első, hazai összecsapásra kellőképpen felszívja, feltüzeli magát csapatunk. Bár érthetően csalódottak a lányok amiatt, hogy az érmekért zajló csatákról lemaradtak, ettől függetlenül a legtöbbet kell kihozniuk a szezonból - vagyis meg kell szerezniük az ötödik helyet, ami minden bizonnyal nemzetközi kupaszereplést jelent.
A kezdéssel nem volt semmi probléma. Az első három kísérletünk ugyanis a gyűrűben landolt, Robyn Parks kétszer, Raksányi Krisztina egyszer talált be, a vendégeknél viszont csak Makszimovics küzdött össze magának egy duplát, így rögtön előnybe kerültünk. Időt is kért Cziczás László, de nem hatott - egész egyszerűen nem tudtunk hibázni, s az ötödik percben már 17 pontnál jártunk, ami azért nem mindennapos.
S szerencsére a folytatásban sem lassítottunk. A csereként beálló Fűrész Diána gyönyörű ívű triplát hintett, csapatkapitányunk, Raksányi tíz perc után már nyolc pontnál járt, és Williams is elkezdett be-betalálni. Eközben a túloldalon a három kulcsember, Makszimovics, Skorics és Medgyessy nem tudott különösebben villogni - a center semlegesítése ugyan embert próbáló feladat volt, de megoldották a lányok. Az előnyünk pedig ennek köszönhetően nem csökkent, sőt, egy picit még növelni is tudtuk, így a nagyszünetben 49-37 volt az állás.
A harmadik negyedben pedig újabb lépést tettünk a győzelem felé, hiszen ezt a tíz percet is megnyertük, így aztán az utolsó felvonás előtt, 66-50-es állásnál már tudni lehetett, hogy a párharc első meccsét követően mi kerülünk 1-0-s előnybe. Attól még, hogy eldőlt, természetesen élveztük, ahogy Sztankovics szépen dolgozik a palánk alatt, miként Williams gyönyörű blokkja és labdaszerzése sem volt piskóta, csakúgy, mint Szücs Réka szép hármasa.
A mérkőzést végül 81-70-re nyertük meg, aminek köszönhetően 1-0-ra vezetünk a párharcban. A második meccsre április 22-én, pénteken kerül sor Cegléden.
Roberto Hernández: - Sok volt a hullámvölgyünk a mérkőzésen. Az első félidőben jól támadtunk, de akadozott a védekezésünk. A másodikban ez megváltozott, jobban védekeztünk, viszont támadásban voltunk gyengébbek. Nem engedhetünk meg ilyen utolsó negyedet a folytatásban.
Cziczás László: - Gratulálok a Pécsnek. Teljesen megérdemelt a győzelme, sajnos mi nem tudtuk azt nyújtani, amit eddig.

PEAC-Pécs-Cegléd 81-70 (28-18, 21-19, 17-13, 15-20)
Női kosárlabda NB I., rájátszás az 5-6. helyért, első mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 250 néző. V.: Farkas, Gál, Fodor. PEAC-Pécs: EIVERY 8/6, RAKSÁNYI 17/9, Parks 10, Zele 2, WILLIAMS 14. Csere: FŰRÉSZ 10/3, Szücs 6, SZTANKOVICS 10, Bozóki 4, Gorjanácz. Vezetőedző: Roberto Hernández. Cegléd: MEDGYESSY 9, Katona 9/3, SKORICS 23/3, Serbán 6, MAKSZIMOVICS 12. Csere: Kobolák 4, Szabó D. 5/3, Ruttner 2, Szepsi. Vezetőedző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13-4, 13. perc: 34-20, 17. perc: 38-24, 23. perc: 56-39, 28. perc: 64-48, 33. perc: 75-50.