Megvan az alapszakasz negyedik helye

2019. március 30.
Megvan az alapszakasz negyedik helye Sikerült, amit elterveztünk: a fővárosban is legyőztük a Csatát, így negyedik helyen zártuk az alapszakaszt! Szombat este fokozatosan lendültünk játékba, és végül a negyedik negyedben eldöntöttük a mérkőzést és biztos győzelmet arattunk az NKE FCSM Csata otthonában.
Nehezen lendültünk játékba a számunkra oly fontos találkozón, amit Horváth és Jovanovic révén jobban kezdtek a házigazdák (4-0). Két perc telt el, mire az első dobáskísérletünk a gyűrűben landolt, Julie Vanloo kezdte meg nálunk pontok gyártását, két triplájával tartottuk magunkat (8-6). Eleinte nem akartak a bejátszásaink eljutni centerünkhöz, Sarah Imovbioh-hoz, igaz, ő sem kezdett a legkoncentráltabban… Nem is csoda, hogy a negyed derekán Alyssia Brewer váltotta őt az ötös poszton. Döcögött a játékunk a folytatásban is, Lelikék pedig elléptek 10 ponttal, amelyből kilenc megmaradt a negyed végén is (22-13).

Összeszedettebbé vált a játékunk, fokozatosan zárkóztunk fel, Sarah Imovbioh is egyre jobb hatásfokkal értékesítette a bejátszott labdákat, hol közelről, hol büntetőből (13. perc 24-22). Nem sokat kellett várni arra sem, hogy a vezetést is átvegyünk, Wentzel Nóra hárompontosa után egy jó védekezésünket követően szintén a 6,75-ön túlról Tetemondova volt eredményes (26-28). Jól dobtak azonban a házigazdák, Jovanovic és Angyal tripláival tartották magukat, sőt nem sokkal később a javukra fordították a mérkőzést ismét (39-34). Jól jött Simon Zsófi találata a dudaszó pillanatában, amit a játékvezetők levideóztak, hogy kettőt vagy hármat ért, és mivel hárompontos volt, így kétegységnyi hátrányban mehettünk a nagyszünetre (39-37).

Kiegyenlítettünk a harmadik negyed elején, de nagyobb előnyre nem tudtunk szert tenni, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Csatánál különösen Lelik és Jovanovic játszott ponterősen. Felváltva vezetett hol a PEAC-PÉCS, hol pedig a NKE FCSM Csata, ebben a periódusban mi három triplát is bedobtunk, Katarina Tetemondová, Simon Zsófi és Ruják Nóri is betalált kintről. A negyed végén levágtunk egy huszáros hajrát 58-56-ról 58-61 lett a harmadik tíz percet követően az állás, 3 ponttal vezettünk.

Nem adták fel a csatások, Barnai duplája, majd Radócz triplája ismét előnyhöz jutatta Tursics Krisztián tanítványait. Sarah Imvbioh pillanatai következtek a palánk alatt, ekkor még rendre egalizáltak a fővárosiak, de amikor 65-65-nél Alyssia Brewer hármasa is behullott, egy olyan lendületet adott nekünk, amivel végleg kezünkbe vettük az irányítást és a vezetést már nem is adtuk ki a kezünkből. Julie Vanloo 6,75-ön túli találatával tíz pont fölé növeltük az előnyünket (70-81), gyakorlatilag végleg eldöntve a mérkőzést. Ezzel a sikerünkkel bebiztosítottuk az alapszakasz negyedik helyünket, így szerdán 18 órától hazai pályán kezdjük meg a két győzelemig tartó negyeddöntőt a ZTE NKK ellen.

NKE FCSM Csata – PEAC-PÉCS 75-81 (22-13, 17-24, 19-24, 17-20)
Csata: Horváth 6/3, Lelik 21/9, Nagy-Bujdosó 3/3, Jovanovic 20/9, Lang 8. Csere: Angyal 6/6, Barnai 8, Austria -, Mányoki -, Radócz 3/3. Edző: Tursics Krisztián
PEAC-PÉCS: Vanloo 11/9, Wentzel 7/3, Simon 9/6, Tetemondova 10/6, Imovbioh 23. Csere: Brewer 16/3, Gémes-Sarok 2, Tenyér -, Ruják 3/3. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta