Csata DSE
Csata DSE

Megvan az első győzelem a play-offban

2019. április 23.
Megvan az első győzelem a play-offban A PEAC-PÉCS került lépéselőnybe a hetedik helyért vívott első összecsapás után, köszönhetően a palánk alatti dominanciájának.
Betegség miatt Gémes-Sarok Nikolettre nem számíthatott szakvezetésünk kedd este, csapatkapitányunkat egy vírus döntötte le a lábáról. Radócz találatával indult a PEAC-PÉCS – NKE FCSM Csata első összecsapása a hetedik helyért, amit Sarah Imovbioh egalizált. Ezután azonban a fővárosiak vették a kezükbe az irányítást, Lelik hárompontosával már 9-4-re vezetett Tursics Krisztián együttese. Gondjaink voltak a védekezéssel, a kék mezes vendégek pedig extra pontosan céloztak, így a negyed derekán 16-11-re megugrottak. A büntetőzéssel ezúttal is hadilábon álltunk de, hogy mégsem alakult ki nagyobb különbség, az Sarah Imovbioh fizikumából adódó kosarainak volt köszönhető. Jól dobtak kintről a vendégek, ehhez kellett a kritikán aluli védekezés, számtalanszor üresen maradtak Radóczék, akik az első tíz percben nyolc kísérletükből öt hármast bevágtak, nem is volt meglepő a 31-24-es vezetésük.

Center poszton tudtunk támadásban továbbra is dominálni, amíg Sarah Imovbioh pihent, Alyssia Brewer pontjaival zárkóztunk (31-34). Beragadtak a vendégek, koncentráltabban védekeztünk, négy és fél perc alatt mindössze Lang két büntetőjének tapsolhattak, mi pedig Simon Zsófi két közeli találatával egy pontra zárkóztunk (35-36). Nem sokat kellett várni arra, hogy a mérkőzésen először vezetéshez jussunk, az ismét pályára kerülő Sarah Imovbioh a társak pontos passzából elért találataival 39-38-ra fordítottunk. A 18. percben a Csatások egyik legjobbja, a 10 pontnál járó Radócz ütötte be negyedik személyi hibáját, de a vezetést visszavette a félidőre a Csata minimális különbséggel (45-46).

Lang kosarára hárman is válaszoltak részünkről, Wentzel Nóri, Simon Zsófi és Katarina Tetemondová is betalált, 51-48-ra ismét mi vezettünk. Egyre többet hibáztak a vendégek, kimaradt ziccerek, eladott labdák, majd Lelik Julie Vanloo ellen elkövetett sportszerűtlen faultja után belga irányítónk két büntetőjével, majd Sarai Imovbioh közeli duplájával tovább tudtuk növelni előnyünket (25. perc 51-48). Szépen összeállt a védekezésünk, a vendégek megtörni látszottak, a 28. percben 61-48-nál Tetemondova labdaszerzés utáni ziccerezése után Tursics Krisztián időkéréssel próbálkozott játékba avatkozni, de ez a negyed nagyon a miénk volt (30. perc 63-53).

Centereink, Sarah Imovbioh és Alyssia Brewer jól megszórták magukat a záró játékrész elején, előbbi a 34. percben 30 pontnál járt, az amerikai pedig 15-nél, csapatunk pedig 73-57-re vezetett. Próbálkozott a Csata, majdnem minden játékosa lehetőséghez jutott, de esélyük sem volt arra, hogy szorossá tegyék a találkozót. Az utolsó másfél percre Varga Esztert is pályára küldte Meszlényi Róbert vezetőedző, csapatunk pedig magabiztosan, 84-66-ra megnyerte a 7. helyért vívott első találkozót. Folytatás vasárnap 19 órától Budapesten, ahol ha nyerni tud a PEAC-PÉCS, hetedik helyen zárja a szezont.

PEAC-PÉCS – NKE-FCSM Csata 84-66 (24-31, 21-15, 18-7, 21-13)
PEAC-PÉCS: Vanloo 11, Wentzel 4, Simon 13/3, Tetemondová 6, Imovbioh 35. Csere: Ruják -, Brewer 15/3, Tenyér -, Varga -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
NKE FCSM Csata: Horváth B. 6/6, Jovanovic 4, Lelik 20/15, Radócz 10/6, Lang 8. Csere: Mányoky 4, Solymosi 2, Boros 3/3, Horváth F. -, Austria 2. Edző: Tursics Krisztián