Megvan a négyes döntő!

2013. január 30.
Megvan a négyes döntő! A bosnyák Mladi Krajisnik ellen aratott 75-67 arányú győzelemmel a PEAC három fordulóval az alapszakasz vége előtt bejutott az Adria Liga Final Fourjába.
  • PEAC-PÉCS - MLADI KRAJISNIK 75-67
(20-17, 19-16, 15-15, 21-19)

PEAC-PÉCS: Fűrész 8, Dusanic 8/3, Barbour 7, Horváth L. 11/3, Jaeschke 25. Cserék: Czukor 8/3, Szamosi 5, Czirják, Csutorás 3/3, Balla, Demeter. Edző: Zseljko Djokics

BANJA LUKA: Vrancic 26/3, Zakula, A. Delic 4, Osterman 16, Sara Boric 9. Cserék: Rakovic 10, N. Delic, Vasilic 2. Edző: Zoran Mikes
Kipontozódott: Sara Boric (32. p.), Czukor (39. p.)

A pécsiek számára a Final Four bebiztosítása szempontjából fontos, 16 órakor kezdődő találkozón Zseljko Djokics még mindig nem számíthatott Nagy-Bujdosó Nórára, aki várhatóan azonban a Kassa elleni találkozón már pályára léphet. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, a harmadik percben már 6-2-t mutatott az eredményjelző. Az első negyedben végig tartotta is a vezetést a Pécs, 20-17-re nyerte ezt a szakaszt. A 13. percben átvették a vezetést a bosnyákok (20-21), ám a PEAC visszaszerezte előnyét, és négy perccel később már 32-27 volt az állás.

A második negyedet végül 19-16-ra nyerte csapatunk, amelyből Amy Jeaschke 8, Czukor Tünde és Lana Dusanic 7-7 ponttal vették ki a részüket. A másik oldalon Irena Vrancic 13, Martina Osterman 9 pontot szerzett.

A félidő után jól kezdett a PEAC, a 23. percben már tíz pontosra hízott a hazaiak előnye (45-35). 50-39-nél viszont a bosnyákok percei következtek, egy 9-1-es rohammal újra nyílttá tették a mérkőzést (51-48). Ekkor azonban jött Horváth Lilla életmentő triplája, így kicsit nyugodtabban mehettek bele a pécsi lányok az utolsó negyedbe (54-48).

A záró játékrészben már végig a PEAC akarata dominált a pályán, és ugyan a mérkőzés végén ziccereket hibáztak a fekete-fehérek, győzelmük ekkor már biztos volt. 75-67-es győzelmével a PEAC 17 találkozó után kivívta az Adria Liga Final Fourjában való részvételt.

Zseljko Djokics: „-Gratulálok a lányoknak, hogy ebben a sorozatban is a legjobb négy közé jutottunk, ezért volt fontos ez a meccs, és érezhető ennek a feszültsége. Így az utolsó három Adria Liga találkozón a legfiatalabbak is több lehetőséghez juthatnak majd.”