Megvan az egyenlítés!

2015. április 09.
Megvan az egyenlítés! 62-68-ra győzött Győrben a PEAC, vasárnap Pécsett lesz döntés a bronzról.
A PEAC-nak nagyon mélyről kellett felállnia, hiszen a pécsi lányok egy hajszállal maradtak le a döntőről, Pécsett pedig a pihentebb, jobban koncentráló Győr győzni tudott. A PEAC számára a tét tehát az volt, hogy csütörtökön elbúcsúzik a bronzéremtől Győrben, vagy bebizonyítja magának és a szurkolóinak, hogy az egész szezonbeli munka érmet érdemel, és vasárnap Pécsett zárja a szezont.

Destiny Williams kezdte meg a pontgyártást, négy pontja után Vajda talált be távolról (5-4). Kiegyenlítetten alakult az első negyed, Williamshez Tina Jovanovics csatlakozott támadásban, míg a Győrnél jobban megoszlottak a pontok. 11-14-es pécsi vezetés után Laklóth triplával egalizált, majd Ivanovics hármasával 17-14-re vezetett a hazai gárda a negyed végén.

Koch duplájával és Vajda triplájával 22-14-re elhúzott a Győr, ám az első negyed végén beálló Pap Regina négy pontjával elkezdett zárkózni a PEAC. Vajda újabb triplát szórt, ám a győriek nem figyeltek eléggé Pap Reginára, aki bátran kosarazva zsinórban nyolc pontot szerzett (25-22). 4-6 pont között tántorgott a különbség a Győr javára, mikor Natalie Hurst megszerezte csapata első tripláját, erre azonban Laklóth is hármassal felelt (35-29). A félidei eredmény Hurst két büntetőjével 35-31 lett a Győrnek, aki elsősorban 6/9-es triplamutatójának köszönhette a vezetést, szemben a pécsiek 1/7-es eredményével.

A második félidőnek nagy elánnal kezdett a PEAC-PÉCS: Neca Jovanovics megszerezte a PEAC második hárompontosát, a 8-0-s pécsi sorozat végén pedig 35-38-ra már a vendégek vezettek. A 23. percben Laklóth egyenlített (39-39), majd egy perccel később Natalie Hurst vette vissza a vezetést egy középtávolival. A PEAC fokozatosan növelte előnyét, Pap Regina újabb kosarával és Neca Jovanovics triplájával 43-51-re vezetett a Pécs, a negyed vége pedig 9 pontos PEAC-os vezetés lett (43-52). Csapatunk ebben a játékrészben tehát mindössze 8 pontot kapott 23 dobott pont ellenében.

Tina Jovanovics 2+1-gyével már 12 ponttal tartott előrébb a PEAC, Vajda azonban riadót fújt a 33. percben, és 5 győri pont esett pécsi válasz nélkül (50-57). Neca Jovanovics sikeres közelije után Czirják és Koch talált be, a különbség pedig 5 pontra olvadt (54-59). A PEAC-ot elkísérő lelkes, csapatukban végig hívő szurkolók legszívesebben kézzel tekerték volna előre az órát, de még 4 perc vissza volt a találkozóból. Horváth büntetőjével 4 pontra csökkent a pécsi előny, Nati Hurst a legjobbkor szerzett kosarat középtávolról (55-61). Vajda viszont triplával bizonyította, hogy nem adta föl, Hurst eladott labdája után pedig Horváth szerzett kosarat, egy pontra hozva csapatát (60-61). Raksányi lélektanilag nagyon fontos pillanatban szerzett két pontot, de Koch sem hibázott (62-63), miközben már csak egy perc volt vissza a találkozóból. De Hurst keze sem remegett, a győriek triplái pedig a végjátékban nem sültek. Tina Jovanovics egy, Hurst kettő büntetőt értékesített még, így a PEAC először tudott nyerni a Győr ellen ebben a szezonban, ezzel pedig kiharcolta a harmadik, mindent eldöntő mérkőzést a bronzcsatában.

A harmadik mérkőzésre vasárnap 18 órától Pécsett kerül sor.

CMB CARGO UNI GYŐR–PEAC-PÉCS 62–68 (17–14, 18–17, 8–21, 19–16)
Győr, 400 néző. V: Pálla, Gorka, Makovsky

CMB CARGO UNI GYŐR: Czirják 9, Horváth K. 5, Ivanovics 5/3, Laklóth 21/6, Vajda A. 14/12. Cserék: Koch 6, Vincze V. 2, Török Á. Edző: Völgyi Péter
PEAC-PÉCS: Hurst 17/3, Raksányi 5, N. Jovanovics 10/6, Kaposi, Williams 11. Cserék: T. Jovanovics 15, Raus, Pap R. 10, Orozovics, Szücs R. Edző: Zseljko Djokics

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Zseljko Djokics: Nem volt könnyű, de ma megmutattuk igazi karakterünket, főleg a harmadik negyedben, mikor úgy játszottunk csapatként, ahogy kell. Mikor nagyon sötét van, akkor lehet látni az igazi csillagokat, és nálunk ma többen bizonyították, hogy csillagok. Pap Reginát szeretném kiemelni, mert a mai mérkőzésen bizonyította, hogy nem véletlenül jött Pécsre, és látszik rajta a két év munka, egy nagyon fontos meccsen tett nagyon sokat hozzá harcosságával és nagy motivációjával. Csapatként működtünk nagyon jól az extra teljesítményt nyújtó Laklóth és Vajda ellen, ellenfelünket pedig 60 pont körül tudtuk tartani. A Győr egy pillanatig sem adta fel, de úgy harcoltunk, mint akit sarokba szorítottak, nagyon örülök annak, hogy el tudtuk viselni ezt a mentális nyomást, és a győri csarnokban győzni tudtunk, és bizonyítani tudtuk saját magunknak, hogy jobbak vagyunk a Győrnél. Nagyon nagy köszönet jár a szurkolóinknak, akik elkísértek bennünket, ők saját nagyságukról tettek tanúbizonyságot. Brutális pillanat volt, mikor felmutatták a transzparenst, mely szerint hisznek bennünk, és meg tudjuk csinálni. Ennek a transzparensnek nagyon nagy szerepe volt abban, hogy emberfeletti energiákat tudtunk megmozgatni a mai napon. Vasárnap 18 órakor következik a mi kisdöntőnk a Győr ellen, az a csapat fog nyerni, aki jobban tud regenerálódni és jobban akarja a bronzérmet. Remélem, minden pécsi kosárbarát kilátogat, mert egy nagyon jó meccsre készülünk.