Megvan az első!

2014. november 13.
Megvan az első! Egy végig kiélezett mérkőzésen a PEAC-PÉCS hazai pályán le tudta győzni a Nantes Rezé csapatát 61-54 arányban.
A bemelegítésnél már kiderült, hogy Emmanuel Coeuret nem számolt Podruggal és Arrondóval, a két sérült játékos nem is utazott Pécsre. A mérkőzés több kimaradt dobással indult mindkét oldalon. A PEAC találta meg előbb ritmusát és a koncentrációt, Sanja Orozovics, majd Raksányi Kriszta szerzett kosarat (4-0). A Nantes német légiósa, Skuballa válaszolt, Kaposi Pálma viszont, aki a kezdőben kapott helyet, először egy duplával, majd egy gyönyörű gólpasszal vetette észre magát (8-2). Tina Jovanovics remek kosara után már 11-4-re vezetett a PEAC, Skuballa azonban megrázta magát, duplájával, majd triplájával 11-9-re módosította az eredményt. Hurst szintén betalált távolról, ezzel ismét 5 pont lett a Pécs előnye. A pécsiek védekezési hibáit kihasználva Bonnan és Skuballa azonban egyre jobban belelendült, Stievenard triplájával pedig először vezetett a mérkőzésen a Nantes (14-16). Nem csak a Pécsnél, de a franciáknál is bemutatkoztak a fiatal tehetségek: a 16 éves Lenglet szerzett kosarat és ezzel négy pontos előnyt csapatának. Raksányi Kriszta hármasa a legjobbkor jött a magabiztosan kezdő, ám utána széteső Pécsnek, ezzel az első negyed vége 17-18 lett.

A második játékrész Nevena Jovanovics kosarával indult, akit nagyszerűen talált meg a palánk alatt Raksányi. Szerb válogatottunkat ráadásul faultolták dobás közben, így egy akcióval visszavette a vezetést a Pécs (20-18). Destiny Williams találata után a Nantes időt is kért. A fiatalok is bizonyítottak: a franciáknál Clanet, a Pécsnél Kaposi Pálma talált be, Michel triplájával pedig megint egy pontos távolságba ért a Nantes. A negyed közepén, Stievenard dobása után Zseljko Djokics id időt kért, ám a megbeszélést követően csapata támadóideje lejárt, a túloldalon pedig Stievenard ismét könnyű kosarat szerezhetett. Támadásban és védekezésben is bőven akadt hiba hazai oldalon, így Zseljko Djokics ismét időt kért, megpróbálva összeszedni csapatát. Andreyeva azonban többször is üresen maradt a palánk alatt, a franciák pedig 24-31-re elhúztak. Sanja Orozovics fújt riadót társainak, két duplájával visszahozta az életbe csapatát, 28-31-nél már Coeuret kért időt. Destiny Williams találata zárta a negyedet, ezzel 30-31-es állásnál mehettek szünetre a csapatok. Nem csak az eredményben mutatkozott meg az, hogy kiegyenlített a mérkőzés, a többi statisztikai mutató is egál közeli eredményt hozott. A PEAC-nál Orozovics és Williams állt 6-6 ponttal, míg a franciáknál Skuballa és Stievenard 7-7 pontnál járt a félidőben.

Skuballa pontjaival indult a második félidő, a PEAC oldaláról pedig dekoncentrált játékkal és eladott labdákkal. Végül 2 perc elteltével Nevena Jovanovics talált be először pécsi oldalról, de rögtön egy egyenlítő triplával (33-33)! Eközben Szücs Réka csatázott nagyot a vele egykorú és hasonló paraméterekkel rendelkező Dumont-nal. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 39-37-es pécsi vezetésnél azonban nagy sorozatot kezdett a Nantes: 7-0-s rohammal átvették a vezetést (39-44), miközben a PEAC nem talált be egyszer sem. Tina Jovanovics törte meg a kosárcsendet, a hullámvasútszerű mérkőzésen pedig most a Pécs tartott felfelé, Nevena Jovanovics és Kiss Virág révén 46-44-re fordítottak a hazaiak a negyed végére.

Az utolsó negyedet az egyre jobb formába lendülő Nevena Jovanovics triplája indította, a 32. percben a Nantes időt is kért, hiszen a negyedben még nem szereztek kosarat. Szücs Réka szerzett labdát a félpályánál és vitte a labdát ziccerre, Sanja Orozovics hármasával pedig 10 pontra nőtt a PEAC előnye (54-44). A Pécs ezzel egy 15-0-s periódust zárt, és el is dönthette volna a mérkőzést, de a hullámvasút még nem ért véget. Stievenard és Bonnan rövid időn belül felezte a különbséget, Skuballa triplájával pedig két pontra apadt a 3,5 perccel korábban még biztosnak hitt pécsi előny (54-52). 1 perc 54 másodperccel a vége előtt a rutinos center, Bonnan egyenlített, de Nevena Jovanovics villámgyorsan bevágott egy ziccert, és visszaszerezte a vezetést a Pécsnek (56-54). A Nantes időt kért, Nevena azonban most triplát dobott, újabb Nantes-i idő után pedig Destiny Williams szerezte meg a lecsorgó labdát a francia térfélen. A szintén remekül játszó Sanja Orozovics a támadás utolsó másodpercére tartogatta középtávoliját, két másodperccel a vége előtt pedig Zseljko Djokics a biztos győzelem tudatában kérhetett időt. Az utolsó figura nem sikerült, a PEAC viszont 61-54-re legyőzte a Nantes Rezé csapatát első hazai Európa Kupa találkozóján. „Vasárnap találkozunk!” – köszöntek el a lányok a szurkolóktól, hiszen hétvégén a PEAC a Franciaországban szintén győzedelmeskedő Sopron gárdáját fogadja hazai pályán.

PEAC-PÉCS-Nantes Rezé 61-54 (17-18, 13-13, 16-13, 15-10)

Pécs, 400 néző
Játékvezetők: Omer Esteron, Evegny Vetrov, Bojan Jovanic

PEAC-PÉCS: Hurst 3/3, Raksányi 10/6, Kaposi 5, Williams 7, T. Jovanovics 4 cserék: N. Jovanovics 17/9, Orozovics 11/3, Szücs 2, Kiss 2, Raus, Pap.
Nantes Rezé: Ducret-, Skuballa 12/6, Michel 7/3, Andreyeva 6, Bonnan 10 cserék: Stievenard 11/3, Dumont 2, Clanet 2, Lenglet 4.

Zseljko Djokics: Az Európa Kupában minden győzelemnek örülnünk kell. Ma viszont egy vesztett meccset nyertünk meg, örülök annak, hogy annak ellenére győzni tudtunk, hogy nem játszottunk igazán jól. Szerettük volna 60 pont alatt tartani a Nantes-ot hazai pályán, ez volt a mai mérkőzés kulcsa. Viszont látszik, hogy a játékos-kapcsolatokban még fejlődnünk kell, sok idegesítő hibát vétettünk, de a végén megtaláltuk a belső nyugalmunkat, és kiharcoltuk a győzelmet.
Emmanuel Coeuret: Nagyon frusztrált vagyok a vereség miatt. Rengeteg labdát adtunk el, ziccert hagytunk ki, csak az vigasztal, hogy tartalékosak vagyunk, teljes csapattal jobbak leszünk.