Megvan az első győzelem

2014. október 19.
Megvan az első győzelem Magabiztos győzelemmel rajtolt a PEAC-PÉCS a 2014-2015-ös bajnokságban az MKB Euroleasing Vasas ellen.
Kicsit puhán kezdett a PEAC a 2014/2015-ös idény első mérkőzésén, ahol hiányzott még a sérüléséből lábadozó Destiny Williams és a három játékvezető közül Csabai-Kaskötő Brigitta ezúttal debütált az A csoportban. A negyed derekától azonban a Hurst-öt váltó Szücs Réka jó irányító játéka mellett, valamint a törökországi VB-ről hazatérő Nevena Jovanovic ponterős játékával tíz pontra növelte előnyét a házigazda. Fokozatosan őrölte fel a Vasas ellenállását a későbbiekben Zeljko Djokic gárdája, és a kis csapatok ellen általában jól játszó Orozovic révén több, mint húsz ponttal vezetett félidőre (47-26).

Tina Jovanovic volt erőszakos, és az ellenfél palánkja alól szerzett kosarával, közelítette a harminc pontot a PEAC előnye. Hurst „ütemtelen” triplájával el is érte ezt (24. perc 58-28). Sokat cserélt a hazaiak edzője, és mivel több pontatlanság is becsúszott a mieinknek a harmadik tíz perc végén, kicsit felzárkózott a piros mezes budapesti gárda. 62-39-ről indult az utolsó játékrész, melynek elején Raksányi hamar begyűjtötte ötödik személyijét. Ennek ellenére a 32. percre visszaállították társai a harminc pontos különbséget. Mindkét pécsi Jovanovic, Tina és Nevena, illetve Orozovic is 13-13 pontnál járt ekkor (70-40). A szurkolók ekkor már arra gondolhattak, hogy szükség lesz ezekre a jó egyéni teljesítményekre a következő fordulóban is, amikor a Győr érkezik Pécsre. A 35. percben Zeljko Djokic újoncot avatott Zólyomi Karina személyében, aki meg is szerezte első pontjait. Lehetőséghez jutott még a szintén 17 esztendős junior Sellei Dalma a végén, amikorra 38 pontra hízott a különbség.

PEAC-PÉCS – MKB EUROLEASING VASAS 90-52 (23-13, 24-13, 15-13, 28-13)
Pécs, 200 néző. V.: Gorka, Jurák, Csabai-Kaskötő

PEAC-PÉCS: Hurst 13/3, Raus -, Raksányi 4, T. Jovanovic 16, Kiss 8. Csere: Orozovic 15, Szücs 8, Pap 4, Kaposi 7, N. Jovanovic 13/3, Zólyomi 2, Sellei -. Edzők: Zeljko Djokic, Boris Maljkovic
MKB EUROLEASING VASAS: Aho 14, Cymmer 3/3, Bagi 2, Bajnóczi 2, Határ 15. Csere: Szalay 2, Solymosi 2, Tóth 2, Gundel-Takács -, Farkas 10/3. Edző: Krivacevic Dragoljub, Halmai Gábor

Zseljko Djokics: „Nagyon örülök a győzelemnek, ebben a szezonban minden győzelem nagy örömet fog okozni ennek a tehetséges csapatnak, mert nem lesz könnyű nyerni egyik meccsünkön sem. Egy ugyanolyan tehetséges, fiatal csapat ellen játszottunk ma, mint mi vagyunk, és megmutattuk, hogy van bennünk fantázia. Gratulálok a lányoknak, mert múlt héten nagyon keményen dolgoztunk, és ennek a munkának az eredménye meg is látszott. De még mindig nagyon messze vagyunk sok dologban az elvárttól. Ma például 17 eladott labdánk volt. Köszönöm a szurkolótáborunknak, hogy jó hangulatban kezdhettük a szezont.”
Krivacsevics Dragoljub: „Két fiatal csapat játszotta ezt a mérkőzést, melyről úgy gondoltam, részünkről jobban fog alakulni. Sajnos úgy tűnik, még nem vagyunk olyan szinten felkészülve, hogy egy ilyen erősségű PEAC ellen tudjunk játszani. Csapatunk mérkőzésről mérkőzésre fejlődni fog, de sokkal jobban kell védekeznünk. Gratulálok a PEAC-nak a szép játékukhoz és fiatal játékosaikhoz.”