PINKK Pécsi 424

Mérsékelt játékkal is biztos győzelem

2019. március 22.
Mérsékelt játékkal is biztos győzelem Nem túl acélos játékkal aratott biztos győzelmet a PEAC-PÉCS a PINKK PÉCSI 424 ellen a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban rendezett összecsapáson, így az utolsó két meccse előtt őrzi az esélyt az alapszakasz negyedik helyére.
Gyengén kezdett mindkét csapat, három és fél perc elteltével mindössze két Sarah Imovbioh találatot jegyezhettünk fel, hét sikertelen dobásunk mellett. A vendég PINKK még rosszabbul indított, Laczka Miklós 8-0 után az ötödik percben időkérésre is szánta el magát. Dzankic révén a PINKK is megszerezte az első pontjait, nálunk pedig nigériai centerünkön kívül végre mások is kezdtek betalálni a gyűrűbe 11-2 után. Fokozatosan játékba lendültünk, Tetemondova révén megszereztük első triplánkat is, 100%-kal büntetőztünk és háromszor annyi lepattanót szedtünk, mint ellenfelünk. Az első játékrész 24-9-es eredménynél ért véget, miután Tenyér Zsófi ígéretes triplakísérlete kiperdült a gyűrűből.

Sarah Imovbioh továbbra is tarthatatlan volt a palánk alatt, hibátlanul büntetőzött, a 12. percben már 17 pontnál járt, csapatunk pedig harminc dobott pontnál (30-9). Nem játszottunk túl jól, de mégis egyre inkább kezdett kidomborodni csapatunk fölénye, a PINKK pedig csak elvétve talált be (16. perc 38-11). Sem támadásban, sem védekezésben nem tudtak újítani a vendégek, Alyssia Brewer révén pedig megszereztük ötvenedik pontunkat is (19. perc 50-16). Centereink, Sarah Imovbioh és Alyssia Brewer rátettek még egy-egy lapáttal, így 54-16-nál jött el a nagyszünet.

Három PINKK-találattal indult a harmadik játékrész, mi dekoncentráltan jöttünk ki az öltözőből, hol a védekezésben maradtunk le, hol a labdát adtunk el, hol pedig kihagytuk a dobásainkat (23. perc 54-22). Sarah Imvbioh folytatta remek sorozatát, megszerezte harmincadik pontját is, majd Julie Vanloo és Ruják Nóra triplájával már a negyven pontot is meghaladta a különbség (65-24). Tudott újítani a vendégcsapat, nálunk pedig lazult a védekezés, Sánta Petra egy dudaszós egészen távoli triplával zárta le a harmadik játékrészt (69-36).

Podrug léptette tovább a PINKK-et, remek passzokkal szolgálta ki társait, így tovább tudott faragni hátrányán ellenfelünk (32. perc 72-42). Kovács Kitti is pályára került néhány percre, több hiba csúszott a játékunkba, így beállt a harminc pont körüli különbség, vezetőedzőnk az időkérésnél próbálta meg felrázni a társaságot (35. perc 74-45). Sánta vágott be a sarokból egy triplát, amire a túloldalon Sarah Imovbioh válaszolt egy duplával. Az utolsó percekre a fiatalokat küldte pályára Meszlényi Róbert, Pucz Eszter, Varga Eszter és Kovács Kitt is lehetőséget kapott, kár hogy kosarat nem sikerült szerezniük.

PEAC-PÉCS – PINKK Pécsi 424 78-52 (24-9, 30-7, 15-20, 9-16)
Pécs, 400 néző. V.: Minár, Goda, Vida

PEAC-PÉCS: Vanloo 3/3, Wentzel 4, Simon 10, Tetemondová 9/3, Imovbioh 36. Csere: Brewer 10, Ruják 6/6, Tenyér -, Gémes-Sarok -, Kovács -, Pucz -, Varga -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
PINKK Pécsi 424: Sánta 12/6, Cukic 4, Dzankic 6, Jáhni 4, Podrug 8. Csere: Vári 2, Markovic 12, Csutorás -, Zsilinszki 3, Szücs L. 1. Edző: Laczka Miklós