VBW CEKK CEGLÉD

Minden jó, ha győzelem a vége

2019. november 22.
Minden jó, ha győzelem a vége Az utolsó percek koncentrált játéka hozta meg a győzelmet csapatunk számára, amely mínusz hétről fordítva 70-62 tudott győzni a VBW CEKK Cegléd ellen.
A Sztárai Mihály Általános Iskola kis diákjai kíséretében léptek parkettre a játékosok a bemutatáskor. A ceglédiek légiósa, Brezinová hárompontosa nyitotta a mérkőzést, majd csapatkapitányunk, Gémes-Sarok Nikolett lendült bele, hamar szórt hét pontot, közte egy triplát. A vendégek edzője 11-5-ös pécsi vezetésnél kérte ki első idejét három és fél perc játék után, de nem sok sikerrel, Bintou Marizy szép tempója, majd Taisiia Udodenko két büntetője nyomán tíz pont volt közte (15-5). Remekül védekeztünk ekkor, a lepattanókat is jól szedtük, némi pihenőt is kaptak kulcsembereink, a Cegléd pedig felzárkózott 18-15-re. Jól jött Sánta Petra triplája, amelyet a sarokból eresztett el, a hullámvölgyünk szerencsére rövid életű volt, 23-17-re nyertük az első negyedet.

Ismét egy hárompontossal nyitott a Cegléd, ezúttal Stankiewicz volt a tettes, a túloldalon viszont Sánta Petra és Gémes Sarok Niki összjátéka nyomán gazdagodtunk két ponttal. Kobolák faragta két pontnyira a különbséget egy triplával, majd Swanier büntetőkkel egalizált a 13. percben (25-25). Egyre több hiba csúszott a játékunkba, ezt ki is használta a kék mezes vendégcsapat, Gorjanácz két duplájával már négy ponttal jártak előrébb (25-29). A legfiatalabb játékosaink, Wentzel Nóra és Habling Lara pontjaival küzdöttük vissza magunkat egálra. Okvetlenül meg kell jegyezni, hogy Habling Lara büntetőiből esett pontjai voltak a 16 éves tehetségünk első NB I A csoportos pontjai. Másfél perccel a nagyszünet előtt ismét nálunk volt az előny (33-31). Gorjanácz duplája, majd Swanier két büntetője állította be húsz perc játék után a 33-35-ös eredményt.

A nagyszünetben a Sztárai Mihály Általános Iskola kis diákjainak a zenés műsora szórakoztatta a lelátó népét a „Kezed elér” című dallal.

Ezúttal mi indítottunk triplával Taisiia Udodenko révén, majd ezt követően felváltva vezettek a csapatok. A harmadik negyed derekán 40-40 volt az állás, mindkét csapat sokat rontott támadásban. Elsőként mi lendültünk át Hegedűs Janka két büntetőjével, amire Kobolák válaszolt. Harcos, küzdelmes csata zajlott a parketten, pályára került Szabó Fanni is, aki bokasérüléssel bajlódik, fontos kosarat szerzett, majd a 16 pontját elérő ukrán centerünk kosarával 48-45 állt táblán a záró játékrész előtt.

Akár csak az első játékrészben, ezúttal is Brezinova vágott be egy hármast a negyed elején, majd Gorjanácz talált be kétszer egymás után (48-52). Eladott labdák, rossz dobások csúsztak be nálunk, a ceglédiek pedig koncentráltabban játszottak (35. perc 50-54). Böröndy Dominika sarokból elért találata három pontot ért, Meszlényi Róbert pedig időt kért 57-50-es ceglédi vezetésnél. Nem kis munkával, de felzárkóztunk, három perccel a vége előtt 57-57 állt a táblán. Brezinova laza csuklóval bevágta a harmadik tripláját is, amire Cierra Bravard egy középtávolival válaszolt. Egy pontos ceglédi vezetéssel fordultunk a mérkőzés hajrájára, az utolsó két percre, a ponterős játékot nyújtó Taisiia Udodenko negyedik hárompontosa is a helyére került (62-60). Cierra Bravard kaparintott meg két kulcsfontosságú védőlepattanót, a szenegáli válogatott csillaga, Bintou Diémé-Marizy pedig egy szép középtávolival négy pontra növelte a pécsi előnyt. Utolsó idejét is kikérte a spanyol mester, Gabriel Carrasco, csapatának 36 másodperce maradt arra, hogy megmentse a meccset. Hibáztak a játékosai, amerikai centerünk pedig ezúttal is jól helyezkedett, a lepattanó a miénk lett. A végén még Bintou büntetőzhetett négyszer és egyszer sem hibázott, így rendkívül munkás, harcos, fordulatos találkozón nagyon fontos diadalt arattunk.

PEAC-PÉCS – VBW CEKK Cegléd 70-62 (23-17, 10-18, 15-10, 22-17)
Pécs, 400 néző. V.: Tóth, Farkas, Boros
PEAC-PÉCS: Marizy 10, Wentzel 8, Gémes-Sarok 9/3, Udodenko 24/12, Bravard 10. Csere: Kaposi -, Ruják -, Sánta 3/3, Hegedűs 2, Habling 2, Horobets -, Szabó -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
VBW CEKK Cegléd: Swanier 9/3, Szirony 4, Gorjanácz 16, Brezinová 11/9, Higgins 4. Csere: Kobolák 7/3, Böröndy 5/3, Stankiewicz 6/6, Licskai -, Király -. Edző: Gabriel Carrasco, Szepsi Gina

Taisiia Udodenko:
Nagyon fontos volt számunkra ez a mérkőzés, mindent meg is tettünk a győzelem érdekében - keményen küzdöttünk, harcoltunk védekezésben, és maradt bennünk tartás a végére is.
Meszlényi Róbert: Nagy a feszültség az edzői stábban és a játékosok közt is, mert a szezonban sokszor hullámzóan játszunk, és az eredmények se nagyon jönnek. Meg kell tanulnunk győzni. Ez a mai mérkőzésen sikerült, ebből kell építkeznünk.

Gorjanácz Ágnes: Kemény mérkőzés volt, keményen küzdöttünk, de a Pécs még keményebben. A kritikus pillanatokban buta hibákat követtünk el.
Gabriel Carrasco: Tulajdonképpen két mérkőzést láttunk. Az egyik 35 tartott, ami után hét ponttal vezettünk. Aztán az utolsó öt percben sorra hoztuk a rossz döntéseket, az ellenfél pedig kíméletlenül megbüntetett érte minket.