Minden jó, ha jó a vége

Minden jó, ha jó a vége Három negyeden át jól tartották magukat a soproniak, a vége azonban 20 pontos pécsi siker lett. Kaposi Pálma 32, Kiss Virág 20 pontot szerzett.
Egy hónapja Sopronban mérte össze erejét a két csapat, akkor 79-61-es vereséget szenvedett a PEAC Kosárlabda Akadémia. Ezúttal Kuttor és Weninger nélkül állt ki a soproni gárda, ám az ő távollétükben is sokáig tartották magukat a Darazsak.

A soproni Böröndy kosarával kezdődött meg a pontgyártás a PEAC Kosárlabda Akadémia – Soproni Darazsak junior mérkőzésen. Az első negyed elején nagy előnyre egyik csapat sem tett szert, gyakorlatilag felváltva estek a kosarak. A pécsi oldalon Kaposi Pálma volt a csapat vezére, a soproniakat pedig Böröndy igyekezett tartani. A negyed vége előtt nem sokkal Fekete duplájával öt pontra elléptek a Darazsak (14-19), amire még Kiss Virágtól érkezett válasz (10. perc 16-19.)
Jobban kezdte a második felvonást a soproni gárda, így hamar hat pont lett az előnyük (18-24), sőt a 13. percben már tíz pont lett a különbség (18-28), válaszként Boris Maljkovic időt kért. Kaposi és Kiss igyekezett kirángatni a gödörből csapata szekerét (22-28), mire a soproniak is időkéréssel szakították félbe a játékot. Kaposit ez sem zavarta meg, közelebb lopta csapatát (24-28). Ebben az időszakban több hiba csúszott a játékba, sok volt a rontott dobás. Fekete Bettina büntetőinek köszönhetően hét pontra hízott a Darazsak előnye a félidő végére (26-33).

Bakó nem tudott hibázni, ötödik duplája is a gyűrűben landolt (26-35), pécsi oldalon pedig csak Kaposi Pálma és Kiss Virág tudott kosarat szerezni. A negyed második felére meg is lett „munkájuk” gyümölcse, Kiss Virág a 26. percben egyenlített (40-40). Kaposi begyűjtötte negyedik személyi hibáját, helyére Scherer állt be, aki egy sikeres középtávoli találattal vezetéshez juttatta a PEAC-ot (42-40). Ezt még Kiss Virág is megtoldotta eggyel és mivel a harmadik etapban több kosár nem is esett, így 44-40-es pécsi vezetéssel indulhatott a záró játékrész.
Kiss Virágra is ráfújták a negyedik hibáját, helyére a szintén négy hibával rendelkező Kaposi állt be, aki őrizte továbbra is csapata előnyét, már a 22. pontjánál járt a 33. percben (47-43). Elfáradtak a vendégek, így fokozatosan őrölte fel ellenfelét a pécsi gárda, Kaposi tíz pont fölé növelte az előnyüket a negyed derekára (35. perc 55-44). Nem tudott hibázni a PEAC, a vége nagy különbségű, húsz pontos siker (73-53).

PEAC Kosárlabda Akadémia – Soproni Darazsak 73-53 (16-19, 10-14, 18-7, 29-13)
PEAC Kosárlabda Akadémia: Sellei 4, Herendi -, Zólyomi 7, Kaposi 32, Kiss 20. Csere: Szücs L. 6, Scherer 4, Molitor -.