Minden klappolt: majdnem negyvennel vertük a Szekszárdot

2016. március 19.
Minden klappolt: majdnem negyvennel vertük a Szekszárdot Roberto Hernández méltán lehetett büszke és boldog a Szekszárd elleni bajnoki után, csapatunk ugyanis meglepően simán és nagy különbséggel, 90-53-ra győzött. Ez tényleg szép volt, lányok!
Kifejezetten furcsa volt ezt látni: Zseljko Djokics ott állt néhány méterre a sajtóhelytől, a vendégek kispadjánál. Nem ezt szoktuk meg az utóbbi években - de hiába, most már a Szekszárdot irányítja a tréner.
S nyilván szeretett volna nyerni, bizonyítani korábbi klubja ellen, amire volt is sansz, hiszen a szekszárdiakat manapság már sehol sem lehet félvállról venni. Ugyanakkor természetesen csapatunknak is rendkívül fontos volt ez a meccs, az alapszakasz utolsó előtti bajnokiját hazai pályán mindenképpen be kellett húzni. Az első percek szerencsére a mi szájízünknek megfelelően alakultak, a 3.-ban 6-0 volt az állás, s miután a vendégek gyakorlatilag nem töltöttek, csak tüzeltek, Djokicsnak időt kellett kérnie.
Sokat nem sikerült vele elérnie. A folytatásban egy ideig ugyan nem nőtt a különbség, de a negyed vége egyértelműen a PEAC-Pécs volt: Williams dobott klasszikus centermunka után egy duplát, Raksányi is behintett egy hármast, majd a dudaszó előtt nem sokkal Pedrals is beköszönt távolról, így tízre nőtt a különbség.
Nem sokkal később pedig már több mint húsz volt közte. Le a kalappal a lányok előtt, nagyon meghajtották a meccset, küzdöttek, s emellett elég szigorúan védekeztek: a 17. percben csak 15 pontnál tartott a Szekszárd. Roberto Hernández lehetőséget adott Niki Eiverynek is. Az amerikai irányító eleinte mintha bizonytalanul mozgott volna az új közegben, a későbbiekben azonban elkapta a fonalat.
És szerencsére ezúttal a többiekre sem lehetett panasz. Zele, Williams és Parks szépen termelte a pontokat, Raksányi szigorú volt védekezésben, mint mindig, s miután az utolsó pillanatban Zele még futtából bevert egy hármast (gyönyörű volt!), a nagyszünetre 49-22-re nőtt a különbség. Pécsi szempontból meglepetés volt ez - a legkellemesebb fajtából!
Sima meccs volt ez, a vendégek mintha el sem nagyon hitték volna, hogy itt lehet keresnivalójuk. Így pedig tényleg nem volt - annak ellenére sem, hogy Fűrész Diána betegség, Kaposi Pálma pedig térdsérülés miatt nem is léphetett pályára. S ekkor, egy ilyen mérkőzésen, amikor a 25. percben harminc van közte, ilyenkor a legkellemetlenebb, hogy megsérül az egyik kulcsjátékos: a csapatkapitányunk, Raksányi Krisztina terült el a földön a jobb térdét fájlalva. Lebicegett (közben Djokicstól kapott egy pacsit), s a folytatásban a pad mögül követte a történéseket - ezen a találkozón nem is kellett kockáztatni a visszatérését, s egy esetleges súlyosabb sérülést.
Ment ez nélküle is, s bizony ritkán látni olyat, hogy az utolsó negyed előtt Zele és Gorjanácz nagy mosolygások közepette magyaráz egymásnak, s megy a helyére. Ebben a tíz percben ugyan már nem nőtt tovább jelentősen a különbség, de már nem is volt rá szükség, szurkolóink így is ünnepeltek: a vége ugyanis 90-53 lett, vagyis majdnem negyven ponttal vertük a Szekszárdot.

Roberto Hernández: - Nagyon boldog és büszke vagyok arra, ahogy játszottunk, ahogy a lányok harcoltak dolgoztak ezen a meccsen. A védekezésünk jól működött, jó helyzetekben is vállaltuk el a dobásokat, összességében egy nagyon szép mérkőzést játszottunk.
Zseljko Djokics: - Gratulálok a PEAC-Pécsnek, a játék minden szegmensében jobb volt nálunk. Elég rossz volt ellenfélként visszatérni a Lauber Dezső Sportcsarnokba, különösen úgy, hogy hiányzott játékosaimból a megfelelő bátorság és keménység. Tudunk mi ennél sokkal jobban is játszani.

PEAC-Pécs-Atomerőmű KSC Szekszárd 90-53 (19-9, 30-13, 26-17, 15-14)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Hegedűs, Gorka, Gál. PEAC-Pécs: Pedrals 3/3, Szücs 3, RAKSÁNYI 5/3, ZELE 22/3, WILLIAMS 22/3. Csere: Sztankovics 2, PARKS 19/6, EIVERY 10/6, Gorjanácz 2, Bozóki 2, Raus. Vezetőedző: Roberto Hernández. Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 3/3, SCSEKICS 16/9, Theodoreán 3/3, Hegedűs-Őri 4, Barber 8. Csere: Studer Zs. 3/3, MANSARÉ 11, Demirovics 3, Tamis 2, Simon. Vezetőedző: Zseljko Djokics.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-0, 8. perc: 11-5, 13. perc: 26-9, 24. perc: 58-26, 33. perc: 78-47, 37. perc: 83-51.