Sopron Basket

Nagy különbség volt

2018. december 02.
Nagy különbség volt Tudtuk előre, hogy hiányzóinkkal együtt nehéz dolgunk lesz a honi bajnokságban egyedüliként veretlen, Európa élmezőnyébe tartozó soproniak ellen, és be is igazolódtak a félelmeink. Hatalmas volt a különbség negyven perc alatt, így a jól játszó Sopron nagy arányú, 92-43-as győzelmet aratott.
Meglehetősen foghíjas kerettel és zilált edzéskörülmények után álltunk ki a soproni mérkőzésre, Simon Zsófia és Ruják Nóra nem is melegített be a társakkal, a bokasérüléssel küszködő Tenyér Zsófia pedig összedrótozva vállalni tudta a játékot, Kovács és Radonjic nem is utazott el a többiekkel. Candice Dupree találataival indult a mérkőzés (4-0), a mieink első pontjait nigériai centerünk, Sarah Imovbioh szerezte 6-0-s állásnál. Nem tudtuk felvenni az EuroLigás Sopron ritmusát, amely palánk alatt is jóval nagyobb erőket tudott felvonultatni, és ez a különbség nemcsak a pontok, hanem a lepattanók terén is megmutatkozott. Magabiztosan vezetett a bajnok (9. perc 23-9), majd az utolsó percben triplapárbaj alakult ki, Jule Vanloo egyet bevágott, de erre Dubei kétszer is válaszolt a 6,75-ön túlról, így 29-12-es állásról folytatódhatott a játék a második játékrészben. A második negyedben szinte egyetlen örömünk volt csak, hogy Varga Eszter is pályára került, Gémes-Sarok Nikit váltotta, így újabb fiatal játékosunk debütálhatott az NB. I. A csoportjában. Minden kísérletünk célt tévesztett ebben a 10 percben, lehoztuk a negyedet dobott pont nélkül, így 51-12-es állással vonulhattunk nagyszünetre.

Julie Vanloo két triplával köszönt be a negyed elején, de egy időre ismét „bedeszkázták” a palánkot, zsinórban hat soproni kosárnak örülhettek a hazai szurkolók. Elkezdtek beesni a kinti dobásaink, Vanloo elsüllyesztette negyedik hárompontosát, majd Varga Eszti is betalált a 6,75-ön túlról, megszerezve első pontjait a felnőtt mezőnyben. A negyed második felében Crvendakic tolta meg csapata szekerét, már tizennégy pontnál járt a soproniak bedobója, a Sopron pedig magabiztosan vezetett az utolsó felvonás előtt (74-28). Csendesen csordogált a mérkőzés a záró periódusban, a negyed elejére kialakult ötven pontos különbséget szép lassan faragtuk lefelé, Wentzel Nóri és Barnai Judie találataival (85-41). A hazai oldalon Weninger Virág mutatott be szép dolgokat, a hazaiak legeredményesebb játékosaként zárt a maga 17 pontjával. A különbség pedig ismét közelített az ötvenhez, a lefújásra pedig kialakult a 92-43-as végeredmény.

SOPRON BASKET – PEAC-PÉCS 92-43 (29-12, 22-0, 23-16, 18-15)