Aluinvent DVTK

Nagy különbséggel győzött a Diósgyőr

2019. december 15.
Nagy különbséggel győzött a Diósgyőr Nagy különbséggel, 95-63-ra győzött Pécsett a játék minden elemében jobbnak bizonyuló Aluinvent DVTK.
A mérkőzést gyászszünet előzte meg, a közelmúltban elhunyt Dr. Bödő Lászlóra emlékeztünk egy perces néma csenddel. Vita Horobets nem volt ott a társakkal a parketten, az ukrán bedobóval szerződést bontott a klubunk. Sajnos Maegan Conwright még mindig nem volt bevethető állapotban, így két légióssal a sorainkban próbáltuk meg felvenni a harcot a DVTK-val, ami csak ideig-óráig sikerült.

Bátran kezdtek a vendégek, Medgyessy egy triplával köszönt be, majd Goree toldotta meg egy duplával, ezzel pedig 0-5 állt az eredményjelzőn. Mi is elindultunk a pontszerzés útján, sőt felvettük a meccs ritmusát, remek támadójátékkal rukkolt elő mindkét fél, így az első játékrész közepén 13-11-es pécsi vezetést regisztrálhattunk úgy, hogy mindkét csapatnál négy-négy játékos is ért el kosarat. Felváltva vezettek a csapatok, gyors kosárlabdát láthattunk, ám 19-20 után elveszítettük a ritmust, bosszantó hibák csúsztak a játékunkba. Medgyessy újabb triplát bevágott, majd egy eladott labdát Goree váltott pontokra, így 19-25-nél Meszlényi Róbert időt kért. Hiába, mert újabb hibák jöttek, a DVTK pedig ezekkel a lehetőségekkel rutinosan élni is tudott, így tíz pontos előnyre tettek szert az első játékrész végére (19-29).

Visszafogottan kezdődött a második negyed, a piros mezes vendégek viszont fokozatosan növelni tudták előnyüket (21-35). Rendezettebbé vált a védekezésünk, így egy pillanatra benéztünk tíz pont alá, de a jól dobó vendégek biztosan őrizték előnyüket (26-38). Igyekezetünk közelebb vitt bennünket, néhány rontott helyzet akadt a vendégeknél is, és máris lehetőségünk nyílt a felzárkózásra, Cierra Bravard 2+1-e után Wentzel Nóri engedett el egy szép tempódobást (17. perc 31-38). Jobban is kihasználhattuk volna a vendégek kisebb krízishelyzetét, kimaradtak büntetőink, és a lejárt támadóidő miatt bosszankodtunk. Újra betalált a DVTK, Goree már tizennégy pontnál járt, így a nagyszünetre – az első negyedhez hasonlóan - visszaállt a tíz pontos vendégvezetés (34-44). A vendégek a totálisan uralták a lepattanókat, hússzal több labda lett az övék.

A miskolciak kezdték jobban a negyedórás szünet utáni periódust, Pusztai és Goree is betalált, amire Taisiia Udodenko válaszolt (36-48). Sánta Petra szép megmozdulásának tapsolhattak a nézők, 2+1-es kombinációja nyomán 39-50-re változott az eredmény. Nem tudtuk tartani a piros mezeseket, Walker-Kimbrough rettenetesen elkapta a fonalat, találataival 59-43-ra elhúzott a DVTK, az amerikai WNBA bajnok pedig 13 pontnál járt a 25. percben. A lepattanók megszerzésénél továbbra is alulmaradtunk, Gémes-Sarok Nikire pedig befújták a negyedik személyi hibáját. Egyre nagyobb önbizalommal kosárlabdáztak a vendégek, így húsz pont fölé nőtt az előnyük (28. perc 45-67). Hiába cserélt sokat Meszlényi Róbert, senki nem tudott új lendületet hozni a mieink játékába, egyetlen triplakísérletünk sem esett a gyűrűbe és mindössze Bravard járt három negyed játék után tíz pont felett (12). Kezdett csúnyán elmenni a mérkőzés, a záró játékrésznek 49-78-as állásnál vágtak neki a csapatok.

Walker-Kimbrough kétszer is beköszönt a 6,75-ös vonalon túlról (53-86), a lendületben lévő vendégek szinte átgázoltak a PEAC-on a záró felvonás elején. Próbáltunk küzdeni, harcolni a sokkal komplettebb, nagyságrendileg is jobb játékosállománnyal bíró miskolciak ellen, néhány ponttal faragtunk is a különbségen (38. perc 61-88). A mérkőzés végét jelző duda 63-95-nél szólalt meg, főlényesen győzött Pécsett a Diósgyőr.

PEAC-PÉCS – Aluinvent DVTK Miskolc 63-95 (19-29, 15-15, 15-34, 14-17)
Pécs, 300 néző. V.: Minár, Rácz, Szilágyi

PEAC-PÉCS: Sánta 7, Wentzel 8, Gémes-Sarok 11, Udodenko 8, Bravard 16. Csere: Szabó 5, Ruják -, Hegedűs 4, Habling -, Kaposi 4. Edző: Meszlényi Róbert
Aluinvent DVTK: Medgyessy 6/6, Pusztai 8, Walker-Kimbrough 26/15, Goree 19, Morrison -. Csere: Kányási 5/3, Kiss 10, Skoric 15/6, Szücs 6/3, Katona -. Edző: Cziczás László

Cierra Bravard: Az a probléma, hogy egész szezonban ritkán játszunk kétszer ugyanabban a felállásban, és ez a folytonos inkonzisztencia ma nagyon meglátszott rajtunk. Nem találtuk önmagunkat, és napvilágra kerültek a gyengeségeink.

Meszlényi Róbert: Gratulálok a Miskolcnak, olyan játékot mutattak, mint amilyen a csapat. A mi ritmusunk viszont zaklatott, sok a sérülés, a játékoscsere, így aztán ugyan vannak jó meccseink, küzdünk, és próbáljuk kihozni, ami bennünk van, de ez nem mindig sikerül. Ma sajnos csak ennyi volt bennünk.

Shatory Walker-Kimbrough: Kicsit lassan kezdtük a mérkőzést, de utána belerázódtunk a ritmusba. Nagyszerű harmadik negyedet futottunk, és utána ugyan voltak apróbb figyelmetlenségeink, de összességében kézben tartottuk az irányítást.

Cziczás László:
Nagyon sokat készültünk erre a mai találkozóra, mert nagy fontossággal bírt számunkra. Úgy gondolom, hogy becsülettel felkészültünk az ellenfélből, és sok játékelemben föléjük tudtunk nőni. A mérkőzést mégis Shatori Walker-Kimbrough második félidei fantasztikus teljesítményével fordítottuk egyértelműen a javunkra.