Nagy csatában visszavágtunk!

2016. február 06.
Nagy csatában visszavágtunk! Csapatunk hatalmasat küzdött a PINKK elleni rangadón, amelyet végül tíz ponttal, 67-57-re meg is nyert.
A Sopron elleni rangadó után újabb nagy csata várt csapatunkra, amely ezúttal a PINKK-Pécsi 424 együttesét fogadta. A lelátó ismét elég rendesen megtelt, s bizony mindkét fél hatalmas segítséget kapott szurkolóitól.
A vendégek viszont csak közvetett úton számíthattak saját vezetőedzőjük, Sandro Orlando tanácsaira. A mérkőzés előtt kiderült ugyanis, hogy a szakembernek lejárt az ideiglenes licensze, így nem irányíthatta csapatát a megszokott módon. Az olasz mesterből szakmai igazgató lett, az eddigi pályaedzőből, Laczka Miklósból pedig vezetőedző - persze csak papíron, Orlando ugyanis ott ült a padon, s ő adta az ukázt ifjú kollégájának.
A mérkőzés - természetesen - az első perctől óriási csatát hozott. A fonalat mi kaptuk el jobban, Raksányi triplájával és Szücs duplájával hamar megléptünk 5-0-ra, ám néhány perc elteltével utolértek minket a vendégek, akiknél elsősorban Robertson-Warren játszott eredményesen. A negyed vége azonban ismét a miénk volt, Fűrész Diána nagyon jól szállt be, az öt pontja feltétlenül kellett ahhoz, hogy megnyerjük ezt a tíz percet.
A második negyedben sajnos jóval pontatlanabbul dobtunk, nagyon sokszor leperdült a labda a gyűrűről, így nem hogy nőtt volna, némileg csökkent az előnyünk. Ráadásul kiosztottak nekünk még egy technikait is, ez sem segített. A nagyszünetben 34-28-at mutatott az eredményjelző, no meg azt, hogy nálunk Williams volt a legponterősebb (8), az ellenfélnél pedig Robertson-Warren (13).
A harmadik negyedet egy gyönyörű Williams-ziccerrel kezdtük, aztán Pedrals tett be egy duplát, s máris jobban nézett ki a történet: 38-28. De sajnos nem sokáig. Ezt követően ugyanis nem tudtunk a gyűrűbe találni, a PINKK viszont szívósan kapaszkodott, így aztán 38-34-es állásnál úgy kellett Raksányi Krisztina dudaszós kettese, mint egy falat kenyér. Dehát mikor tegyen hozzá egy csapatkapitány, ha nem akkor, amikor nagyon kell?! A negyed vége felé forrósodott a helyzet, 43-41-re feljött a PINKK, ám az utolsó perc a miénk volt: előbb Williams, majd Raksányi is betalált.
Miután az utolsó negyed elejét is jól kezdtük, hamar pontot tettünk a meccs végére. A 36. percben 57-45 volt az állás, innen pedig nem volt visszaút a vendégek számára. Megnyertük tehát ezt a nagyon fontos mérkőzést, ami, reméljük, kellő önbizalmat, magabiztosságot ad a folytatásra.

Roberto Hernandez: - Az egész csapatnak gratulálni lehet a teljesítményéhez. Ma is megmutattuk, amit egyébként a tabella is jelez, hogy mi vagyunk a legjobban védekező csapat a ligában. Jó úton vagyunk, ezen kell tovább mennünk. Támadásban jó döntéseket hoztunk, ezért dobtunk jó százalékkal.
Laczka Miklós: - A PEAC jól oldotta meg kulcsjátékosaink semlegesítését, emiatt akadozott a támadójátékunk, és védekezésben is több fegyelmezetlenséget is elkövettünk.

PEAC-Pécs-PINKK-Pécs 424 67-57 (21-13, 13-15, 13-13, 20-16)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2000 néző. V.: Győrffy, Gorka, Jakab. PEAC-Pécs: Szücs 4, RAKSÁNYI 16/3, Parks 4, WILLIAMS 16, Sztankovics 5. Csere: Zele 2, Fűrész 7/3, Kaposi 1, PEDRALS 10, Gorjanácz 2, Bozóki. Vezetőedző: Roberto Hernandez. PINKK-Pécsi 424: Babkina 4, RUJÁK 13, Drammeh 2, Nagy D. 5/3, ROBERTSON-WARREN 20. Csere: Handy 5/3, Gémes-Sarok 6, Sánta, Kovalcsik, Laczi 2. Megbízott edző: Laczka Miklós.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-6, 7. perc: 13-13, 14. perc: 25-19, 16. perc: 31-21, 22. perc: 38-28, 27. perc: 40-34, 33. perc: 53-43, 37. perc: 59-49.
Kipontozódott: Handy (40. perc).