Nagy kár, hogy az elejét ennyire elrontottuk!

2015. október 29.
Nagy kár, hogy az elejét ennyire elrontottuk! Tizennégy pontos, 82-68-as vereséget szenvedett csapatunk az Európa-kupa első fordulójában a csehországi Nymburkban.

Idegenben, a cseh Nymburk otthonában kezdtük az idei Európa-kupa-szereplést. A szerdai odaút bizony kalandosra sikeredett, hiszen csapatunk egyszer belefutott egy balesetbe (szerencsére nem velük történt baj), aztán nem sokkal később lerobbant a buszuk, és a sofőrnek kellett a helyszínen megszerelnie, majd hatalmas ködbe szaladtak bele, s emiatt szinte csak lépésben tudtak haladni.
Végül persze kis késéssel odaértek Nymburkba, ahol aztán csütörtök este pályára kellett lépniük a cseh bajnokság éllovasával szemben. Nem sok jót ígért, hogy az egyetlen igazán magas játékos, Dragana Sztankovics sérülés miatt nem játszhatott, miként az sem, hogy Raksányi Krisztina és Fűrész Diána sincs még bombaformában - Sznezsana Alekszics pedig eddig semmit sem mutatott. Sajnos most sem. A házigazdák ragyogóan kezdték a mérkőzést, s gyakorlatilag az első negyedben eldöntötték a találkozót: 19 ponttal nyerték meg ezt a tíz percet... Mindez nagyon sötét folytatást ígért, de szerencsére nem így történt, csapatunk megmutatta, hogy igenis van tartása, s tud küzdeni, harcolni. Ennek köszönhetően a második és harmadik negyed már szoros volt, az utolsót pedig meg is nyertük, ami az eredmény kozmetikázásához elég is volt.

- Sajnos rosszul kezdtük a mérkőzést, de annak nagyon örülök, hogy a csapatom egy pillanatra sem adta fel, végig küzdött, s ennek köszönhetően jelentősen tudtunk faragni hátrányunkból - nyilatkozta Roberto Hernandez.

Nymburk (cseh)-PEAC-Pécs 82-68 (31-12, 20-18, 18-17, 13-21)
Női kosárlabda Európa-kupa, F csoport, 1. forduló. Nymburk: Bartakova 12/6, Sipova 3/3, Taylor 12/6, Kuster 22/3, Siksniuté 19. Csere: Hamplova 2, Hunkova 2, Komencsuk 6, Skokanova 2, Verlikova 2. Vezetőedző: Daniel Kurucz. PEAC-Pécs: Alekszics, Fűrész 5/3, Parks 14, Zele 18/3, Bozóki 8. Csere: Raksányi 6, Czirják 2, Szücs 2, Gorjanácz 8, Kaposi 5. Vezetőedző: Roberto Hernandez.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15-6, 14. perc: 42-17, 25. perc: 59-37, 37. perc: 77-59.

A csoport másik mérkőzésén: Basket Landes-Fribourg 81-67.