VBW CEKK CEGLÉD

Nagyon fontos győzelem Cegléden

2020. február 15.
Nagyon fontos győzelem Cegléden Értékes győzelmet arattunk Cegléden, ahol a mérkőzés nagy részében a mi akaratunk érvényesült és ezzel a 76-66-os sikerünkkel nagy lépést tettünk a nyolc közé jutásért.
A görög Sotiriou találatával indult meg a ponttermés a felsőházi rájátszásba törekvő két csapat összecsapásán, egy hármassal indítottak a házigazda ceglédiek. Igazi triplaesőt láttunk az első felvonásban, összesen hét távoli kosár esett, ezt a kis harcot négy-háromra mi nyertük, centerünk, Cierra Bravard kétszer is betalált a 6,75-ön túlról. Mint ahogyan az első tíz percet is sikerrel abszolváltuk, okosan kosárlabdáztunk, Hegedűs Janka is remekül szállt be a játékba, 15-15-ös állásról egy 9-0-s sorozattal elléptünk. Ceglédi részről két Böröndy-büntető zárta a játékrészt, beállítva a 17-24-es eredményt.

Taisiia Udodenko pillanataival indult a második negyed, a folytatásban tovább tudtuk növelni előnyünket, a 13. percben 19-32 állt a táblán Hegedűs Janka találata után. Ekkor nagy hullámvölgybe keveredtünk, Sotiriou kapta el alaposan a fonalat, egyszerűen tarthatatlannak bizonyult, vezérletével fordítottak is a sárga mezes házigazdák. Hét kísérletből hat trojkát hintve, a nagyszünetig 22 pontot ért el a görög légiós. 43-35-re vezetett a Cegléd a nagyszünetben, azaz ugyanúgy nyolc pont volt a két csapat közötti különbség, mint Pécsett a lefújáskor, csak akkor nekünk volt nyolc…

Különösebb változás nem állt be a harmadik játékrész elején, továbbra is őrizte előnyét a CEKK, felzárkózási kísérletünket Sotiriou egy triplával verte vissza, ezzel 50-43 állt a táblán. Még egy duplát engedélyeztünk neki ebben a felvonásban, viszont a folytatásban Maegan Conwright valósággal eltüntette a pályáról a görög játékost, remekül védekezett rajta a kis amerikai irányítónk. Harcoltunk, védekeztünk, és egyre jobban közelítettünk, Gémes-Sarok Niki 2+1-e után két pontra olvadt a ceglédi előny, majd Maegan Conwright hatékony támadójátékával három játékrész után ismét mi vezettünk (52-54).

Higgins ugyan még kiegyenlített egy közeli találattal a záró felvonás elején, innentől viszont már csak nálunk volt az előny a mérkőzés hátralévő részében. Szabó Fanni büntetőivel fordítottuk a mi javunkra az állást, noha egy pillanatig sem lehettünk nyugodtak, hiszen a második negyedben is pillanatok alatt le tudta dolgozni hátrányát a Cegléd. Licskai Zsófia még ránk tudott ijeszteni egy triplával, amivel négy pontra zsugorodott a két csapat közti különbség (62-66), de az utolsó percekben egy 10-0-s sorozattal állítottuk be a 62-72-es végeredményt. Három fordulóval a vége előtt a legjobb nyolcba pályázó PEAC-Győr-Cegléd trió közül – akikből kettő érhet csak oda – nekünk a legkedvezőbb a helyzetünk még úgy is, hogy a következő két meccsünk a tabella két éllovasának otthonában lesz.

VBW CEKK Cegléd – PEAC-PÉCS 66-76 (19-24, 26-11, 9-19, 14-22)
Cegléd, V.: Cziffra, Kovács N., Nyilas

VBW CEKK Cegléd: Swanier 11/3, Révész 8, Sotiriou 27/21, Kobolák 2, Higgins 12. Csere: Licskai 3/3, Gorjanácz 1, Szirony -, Böröndy 2. Edző: Gabriel Carrasco
PEAC-PÉCS: Conwright 19/3, Wentzel 2, Gémes-Sarok 8/3, Udodenko 11, Bravard 14/6. Csere: Sánta 2, Hegedűs 9, Varga -, Szabó 11, Ruják -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta

Cierra Bravard: Nagyon büszke vagyok arra, ahogyan befejeztük ezt a mérkőzést. Mindkét csapatnak fontos volt, és a második félidőben megtaláltuk azt az energiát, amivel csapatként küzdve meg tudtuk nyerni ezt a szoros meccset.
Meszlényi Róbert: Nagyon fontos győzelmet arattunk Cegléden, ez már azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel benn vagyunk a felsőházi rájátszásban. Volt a mai meccsen egy olyan öt perc, amikor az ellenfelünk komoly hátrányból jelentős előnyt alakított ki magának, remélem soha többet ilyen nem fordul elő velünk. A mérkőzés jelentős részében mi uraltuk a játékot, a végére fel is őröltük ellenfelünk erejét.