PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Nagyon kevésen múlott

2021. február 28.
Nagyon kevésen múlott Emelt fővel és büszkén jöhettünk le a parkettről a bronzmérkőzés után is, noha az elődöntőt és a mai meccset is elveszítettük, mégis, a Magyar Kupa nyolcas döntője egyik győztesének érezhetjük magunkat. Ami pedig az eredményt illeti: 70-64-re nyert az Atomerőmű KSC Szekszárd.
Pár kimaradt helyzet után Gereben kosarával indult meg a pontgyártás, amire Kiss Virág válaszolt. 4-4 után egy 8-0-s sorozattal ellépett a KSC, Studer és Friskovec is betalált kintről. Csirke Ferenc időt kért, ekkor az ötödik perc tájékán járunk, Sánta Petra is pályára került ebben az időszakban, aki egészen remekül szállt be, csapatunk egyik legjobbjává vált a mai mérkőzésen. Kaposi Pálma is harciasan vetette bele magát a játékba, igyekezett megnehezíteni a szekszárdi magasemberek dolgát. Petra az első játékrészben nyolc pontot hintett, közte két triplát, ami nagyon kellett ahhoz, hogy csak néggyel vezessen ellenfelünk, 14-18-as eredménnyel zárult az első tíz perc.

McCall vette hátára a kékeket, úgy tűnik a bronzmeccsre tartogatta a pontjait, két nappal ezelőtt a Sopron ellen nem talált be, most kétszer is beköszönt. A szokásos agresszív, a szabálytalanság határmezsgyéjén lévő védőjátékukat hozták Therodoreánék, megnehezítve a dolgunkat támadásban. Ismét nyolc pontos vezetésre tettek szert a tolnaiak, 18-26 után azonban színmagyar ötösünkkel a pályán szépen visszajöttünk, Wentzel Nóri is elkezdte a pontgyártást. Sánta Petra újabb hibátlan triplája is kellett persze ahhoz, hogy egy pontra olvadjon a hátrányunk (27-28), de a rutinosabb szekszárdiak megnyugtató előnyt harcoltak ki a nagyszünetre (29-37).

Soha rosszabbat a nagyszünet utánra! Tijana Andusic és Kiss Virág villant a támadásban a palánk alatt, majd Paula Strautmane vágott be egy hármast és máris egyenlítettünk (37-37). Óriási szívvel harcoltunk, küzdöttünk öröm volt látni játékunkat ebben a periódusban! Átvettük a vezetést is egy pillanatra Paula Strautmane duplájával 42-41-re, de két Goree kosár hamar lehűtött bennünket. Egy perc 20 mp volt vissza a negyedből, Csirke Ferenc időkérése után jött Sarok Niki egy hármassal és újra egyenlő volt az állás. A záró játékrésznek egy pontos hátránnyal vágtunk neki, mivel a Szekszárd két centerének találatára egy újabb Niki-tripla volt a válasz (48-49).

Wentzel Nóri fáradhatlatlannak tűnt, életben tartva a reményt arra, hogy meglehet a bronzérem, Sánta Petra passzából bevágott triplájával 53-54 állt az eredményjelzőn, mindössze egy pont volt a hátrányunk. Kicsit kizökkentünk a ritmusunkból, néhány hiba becsúszott így lélegzetnyi előnyhöz jutott Zeljko Djokic együttese a hajrá előtt (55-63). Három perc volt vissza, ekkor ismét Wentzel Nóri lépett elő, megint beszórt két triplát, majd egy következő támadásnál büntetőzhetett is, abszolút nyílttá téve a meccset (62-64). Zele Dorina és Tijana Andusic talált be, majd Studer adott el egy labdát, támadhattunk az egyenlítésért! Nem jött össze, majd McCall büntetőzhetett (64-68), ami után még volt némi időnk, de most mi adtunk el egy labdát. A végén pedig, naná, hogy megint videóztak a játékvezetők, ezúttal Szücs Réka taktikai okokból elkövetett faultját módosították sportszerűtlenné, ezzel végleg eldöntve a találkozót. Studer nem hibázott a vonalról, 64-70-re győzött a KSC.

PEAC-PÉCS – Atomerőmű KSC Szekszárd 64-70 (14-18, 15-19, 19-12, 16-21)