Nagyon fontos győzelem

2015. március 18.
Nagyon fontos győzelem Egy végig kiélezett meccsen győzni tudott a PEAC a Szekszárd ellen Hurst meccsvégi extra teljesítményével.
„Sok sportoló ilyenkor már elfárad, de az igazi sportemberek ilyenkor extra motivációt nyernek. Mi szeretnénk a play-offban megkoronázni a szezonunkat” – mondta Zseljko Djokics a rájátszás első mérkőzése előtt. A csapat célja nem lehetett más a Szekszárd ellen, mint a győzelem hazai pályán, amit ráadásul lehetőleg két kulcsembere, Raksányi Kriszta és Tina Jovanovics nélkül kellett volna kiharcolnia, hisz egyik játékos bokája sem gyógyult meg teljesen a mérkőzésig. Így a pécsiek, mintha nem is történt volna szabályváltozás a rájátszásra, két fiatallal, Kaposi Pálmávalval és Raus Viviennel kezdtek, az első negyed közepén pedig pályára lépett Kiss Virág és Szücs Réka is.

A PEAC ne tudott ellépni az első félidőben ellenfelétől, pár pontos pécsi vezetés után mindig talált rést a hazaiak védekezésén a Szekszárd, másfél perccel a negyed vége előtt pedig kiegyenlítettek Studerék (11-11), Zseljko Djokics pedig magához hívta csapatát. Williams büntetőivel és Orozovics gyors kosarával indult meg a Pécs, de Hajdu a túloldalon üresen maradt, és könnyedén szerzett triplát (15-14).
A PEAC fiatal centerpárosa, Kiss Virág és Pap Regina szerezték a Pécs első pontjait a második negyedben, hozzájuk csatlakozott Kaposi Pálma is. A pécsi védekezés viszont még mindig nem állt össze, a két negyed alatt eladott 12 labda pedig szintén nem segített, így a 16. percben ismét egyenlített a jobban koncentráló Szekszárd (23-23). A PEAC nagyon nehezen szerzett pontokat mezőnyemberei kosarai nélkül, Nati Hurst kupadöntőn mutatott káprázatos dobóformája után most pont nélkül zárta az első félidőt, Neca Jovanovicsnak pedig szintén nem sültek a dobásai. A félidőre 28-25-ös pécsi vezetésnél vonulhattak a csapatok.

Hajdu Zsanett triplával egalizált, majd Studer Ágnes egy tempóval megszerezte a vezetést is a Szekszárdnak (28-30). Hurst a túloldalon az első pontjait dobta egy hármas formájában, Destiny Williams pedig begyötört egy labdát a palánk alatt. Bár előzetesen nem szerette volna, Tina Jovanovicsot és Raksányi Krisztát is pályára küldte Zseljko Djokics, a játék azonban továbbra is kiegyenlített maradt. 46-39-nél úgy tűnt, el tud szakadni a PEAC nagyon szívós ellenfelétől, ám előbb Scsekics büntetőzött hibátlanul, majd Boskovics szórt triplát (46-44). Szücs Réka triplával válaszolt, ám Scsekics, Kovalcsik és Theodorán révén újra egyenlített a Szekszárd a negyed végére, ráadásul Williams beütötte a 4. faultját is (51-51).
Nem volt tehát egyszerű helyzetben a PEAC a záró negyed előtt, Sanja Orozovics 2+1-es megoldása után pedig Scsekics hintett triplát nagy magabiztossággal, érezhető volt, hogy egyre jobban vérszemet kap a Szekszárd (54-54). Boskovics a vezetést is megszerezte 56-57-nél, a negyed derekán Zseljko Djokics időt kért. A 2 perc kosárcsendet Destiny Williams törte meg jó büntetőzéssel, majd nagyon fontos labdát szerzett a szekszárdi palánk alatt a Pécs. Hurst betörése után 3 ponttal tartott előrébb a PEAC (60-57), a mérkőzésből viszont még 3 perc vissza volt. Stjepanovics könnyedén szerzett két pontot a pécsi palánk alatt, de Natalie Hurst a legfontosabbkor talált be távolról, és vette hátára csapatát a végjátékban. A PEAC labdát szerzett, majd Hurst ellen faultoltak, aki nem hagyta ki a büntetőket, ezzel 6 pontra nőtt a pécsi előny (65-59). Ausztrál irányítónk a túloldalon szabálytalankodott, és Scsekics sem hibázott a büntetővonalról, így 32 másodperccel a vége előtt 4 ponttal tartott előrébb a PEAC. A meccset Hurst kosara zárta (67-61), az ő rutinja nélkül nehezen hozhatta volna a PEAC a pokolian nehéz találkozót a Szekszárd ellen, így 1-0-ra vezet a párharcban. A csapatot végig buzdító szurkolók nem kis megkönnyebbüléssel azzal köszöntek el a lányoktól: „Erre a meccsre inni kell!”

Zseljko Djokics: Gratulálok a csapatnak az első győzelméhez a play-offban. Ebben a szériában nem lesznek könnyű meccsek, nagyon köszönöm a szurkolók buzdítását, ma ők is láthatták, hogy nem a levegőbe beszélek, és nagy szükség volt a segítségükre.”

PEAC-PÉCS-Atomerőmű KSC Szekszárd 67-61 (15-14, 13-11, 23-26, 16-10)

J.v.: Farkas G., Radnóti M., Kovács N.

PEAC-PÉCS: Hurst 14/6, Raus 3/3, N. Jovanovics 2, Williams 15/3, Kaposi 5 cserék: Orozovics 9, Pap 4, Raksányi 2, Szücs 5/3, Kiss 4.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 4, Scsekics 13/3, Kovalcsik 4, Mansaré 7, Theodorán 6 cserék: Hajdu 10/6, Bokovics 6/6, Studer Zs. 2, Simon 2, Stjepanovics 7.

Kipontozódott: Stjepanovics (39.p)