66 : 74
Villeneuve d’Ascq LM

Nagyot küzdöttünk a franciák ellen

2023. január 26.
Nagyot küzdöttünk a franciák ellen Hatalmasat harcolt csapatunk a magyar játékosaival az élen a francia listavezető ellen, a pécsiek kitették szívüket-lelküket a pályára, de ezúttal Dávid és Góliát csatáját a vendégcsapat nyerte, 74-66-ra.
Kiváló hangulatban, rengeteg szurkoló előtt eseménytelenül, eredménytelenül telt el az első két perc, 0-0 állt a táblán még. A Villeneuve d’Ascq LM talált előbb magára, Burke révén egy tripla landolt a gyűrűben. Kiss Virág közeli találatával a mieink is megszerezték első pontjaikat. Döcögött a támadójátékunk a folytatásban, nem úgy a franciáké, zsinórban hét pontot szereztek (2-10). Ezzel azonban úgy tűnt, egy időre ellőtték a puskaporukat a Harcosok, beindult a pécsi gyors, Kiss Virág, Wentzel Nóri és Sierra Calhoun vezérletével átvettük a vezetést (13-12). Több hibát vétett támadásban a francia csapat, és hiába szedték jól a támadó lepattanókat, remekelt a pécsi védelem. Óriási csata zajlott a pályán, a negyed utolsó három percében már nem is esett több kosár, 13-12-ről indult a második felvonás.

Egy kivédekezett francia támadást követően Kiss Virág és Kamiah Smalls váltott egy-egy kosarat, és mivel a franciák irányítójának találata három pontot ért, 15-15 állt az eredményjelzőn. Fej-fej mellett a haladt a két csapat, a ragyogóan beszálló Szücs Réka egalizált kétszer is egymás után, zsinórban szerzett öt pontja Diallo triplájára remek válasz volt. Abszolút felvettük minden téren a harcot a francia élcsapattal, a szívek vitték előre a lányainkat, ott voltunk a nyakukon, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyhöz jutni, a 16. percben döntetlen volt az állás (24-24). Simon Zsófi vágott be egy hármast egy elveszettnek tűnő támadásunknál második esélyből, a vendégek edzője ezután szerencsére időt kért, megszakítva csapata gyors indítását. Akkora mákunk nem volt a mini szünet után, mert fordítottak a franciák Smalls duplájával és Diaby büntetőivel, így Jovan Gorecen volt a sor az időkérést illetően. Hatalmasat küzdöttek Kiss Virágék a pályán, ott volt az esély, hogy előnnyel fordulhassunk a nagyszünetre, ám a lecsorgó labdánkból Djekoundade villámgyorsan betalált (34-36).

Megduplázta előnyét Diaby révén a francia gárda a harmadik negyed elején, ez a négy pontos előny meg is maradt még egy darabig, majd Burke egy büntetőjével duzzadt ötre a 24. percben (36-41). Jól védekeztek a franciák és a támadásuk is pontosabbá vált, emiatt 46-38-ra elléptek Smalls triplája után. A mai estén is extrán teljesítő csapatkapitányunk, Kiss Virág igyekezett tartani a mieinket, de a fáradhatatlannak tűnő franciák mindenhonnan betaláltak, hiába váltogattuk a védekezésünket (42-51). Többször is hibára tudták kényszeríteni Wentzel Nóriék a Villenuve-t, rengeteg munkával felzárkóztunk négy pontra (47-51), óriási erővel szurkolt ekkor a Nemzeti Kosárlabda Akadémia szurkolótábora. Sajnos kettőt villantak Hirschék, és máris nyolc lett közte. Ami nagyon kellett: Simon Zsófi vágta be második hárompontosát, amivel 50-55-ről indult a záró játékrész.

Hirsch nyitotta a kosarak sorát, majd az egyébként a lepattanókért nagyot harcoló Cierra Burdick is végre ránézett a gyűrűre és megszerezte első pontjait egy sikeres középtávolival és tovább zárkóztunk az ezúttal hét lakat alatt tartott Sierra Calhoun büntetőivel (54-57)! Újabb hibák a pályán, és ez újabb négy francia pontot jelentett, messzebbre kerültek a győzelmi esélyeink, de szerencsére idő még volt vissza bőven. Öt perccel a vége előtt 56-63 állt a táblán, a két magyar válogatottunk cipelte a hátán a csapatunkat, de tíz fölé nőtt a piros-feketék előnye a 37. percre (56-67). Wentzel Nóri két szép kosarával faragott a hátrányunkon, de a pontosan támadó franciák újítani tudtak. A mérkőzés végét jelző dudaszó 66-74-es állásnál szólalt meg, így nyolc pontos előnnyel várhatják a franciák a szerdai mérkőzést.

NKA Universitas PEAC – Villeneuve d’Ascq LM 66-74 (13-12, 21-24, 16-19, 16-19)
Pécs, 1000 néző. V.: Bijedic (BIH), Güngör (TUR), Stojancevic (BIH)

NKA Universitas PEAC: Katanic 2, Wentzel 18/3, Calhoun 7/3, Burdick 4, Kiss 20. Csere: Simon 8/6, Szücs 7/3, Sanchez -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka
Villeneuve d’Ascq LM: Smalls 24/9, Burke 15/6, Ben Abdelkader 2, Salaun 12/6, Diaby 6. Csere: Diekoundade 8, Hirsch 4, Diallo 3/3. Edző: Rachid Meziane, Antonio de Barros Araujo

Jovan Gorec: Először is gratulálok a Villeneuve-nek, jó meccset játszottunk, és ők lettek az a csapat, amelyik elvette a hazai veretlenségünket. Már a felkészüléskor tudtuk, hogy csak akkor nyerhetünk, ha szinte tökéletesen játszunk. Egész közel kerültünk ehhez, de becsúsztak kisebb-nagyobb hibák, főként a fizikai fáradtságunknak köszönhetően. Nem vagyok elégedetlen, megtettünk minden tőlünk telhetőt, de Európa legerősebb bajnokságának listavezetője ellen ez is kevésnek bizonyult. Köszönjük a közönségünkek a lelkes biztatást, szombaton újra várjuk őket, hogy támogassanak minket a DVTK ellenében.
Wentzel Nóra: Az első félidővel elégedett vagyok, abszolút fel tudtuk venni a versenyt az ellenféllel. A második félidőben viszont kihasználták a fizikai fölényüket, nem tudtuk tartani őket, ezért sikerült nyerniük.