83 : 57
Beroe Stara Zagora

Négyből négy győzelem az Európa Kupában

2022. november 16.
Négyből négy győzelem az Európa Kupában Magabiztos győzelemmel zárta az ősz első, válogatott szünet előtti szakaszát az NKA UNIVERSITAS PEAC, a bolgár Beroe ellen aratott 83-57 azt jelenti, hogy az Európa Kupában 4-0-val vezetjük a csoportunkat.
A vasárnap bokasérülést szenvedett Cierra Burdicket nem nevezte be a mérkőzésre Jovan Gorec, maga a meccs elég kényelmes tempóban indult. Houston kosarat szerzett, majd a pécsi támadásnál beütött faultja után technikait fújtak ellene a játékvezetők, Kiss Virág büntetői nyomán 3-2 állt a táblán. Az elején felválta estek a kosarak, fej-fej mellett haladt a két csapat, a negyed derekán 9-9-nél kért időt a vendégek edzője. Houston büntetőivel még vezetett a Beroe, majd fokozatosan sikerült növelni a különbséget, Wentzel Nóra hárompontosával 16-11-re módosult az állás. Szücs Réka labdaszerzés utáni ziccere, majd Wentzel Nóri szép tempója zárta a játékrészt, ami 20-11-nél ért véget.

Tartották a különbséget a mieink, a triplákat jó százalékkal dobtuk, Wentzel Nóri második 6,75-ön túli találatával tizenöt pontra nőtt az előnyünk (28-13). Remek labdaszerzések, szép akciók nyomán tovább nyílt az olló a két csapat között (17. perc 37-19). Hiába volt az újabb bolgár időkérés, rengeteget hibázott a fiatal gárdájuk, alaposan megszórtuk őket ebben a játékrészben, a nagyszünetre 45-19-nél vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A fordulás után egy hármassal indítottak a vendégek, majd felváltva találtak be a csapatok, kiegyenlítettebbé vált a játék. A negyed derekán 51-26 állt a táblán, esett a koncentrációnk, pontatlanabbá váltak a dobásaink, a Beroe pedig közelebb zárkózott (28. perc 54-33). Jobban játszott ekkor ellenfelünk, így ezt a játékrészt a szimpatikusan, becsületesen küzdő bolgárok megnyerték 21-13-ra, a záró negyednek 58-40-es állásról ugorhattak neki a csapatok.

Koncentráltabbá vált a mieink játéka a hajrában, de igyekeztek magukat tartani a bolgárok is, Sharenkapova és Kocheva is betalált a 6,75-ön túlról. Kiss Virágot találták meg tűpontos labdákkal a társak a palánk alatt, válogatott centerünk pedig pontokra váltotta ezeket (35. perc 69-49). Az utolsó percekben is Kiss Virág találatainak örülhetett a publikum, tízből tíz bedobott büntető és tíz lepattanó mellett 24 pontig jutott a mérkőzésen. A vége huszonhat pontos pécsi siker lett (83-57), most pedig két és fél hétnyi szünet következik, legközelebb december 3-án lépünk pályára Pécsett, a Szekszárd ellen.

NKA Universitas PEAC – Beroe 83-57 (20-11, 25-8, 13-21, 25-17)
Pécs, 450 néző. V.: Pavel Fuska (SVK), Bojan Jovanic (BIH), Petar Pesic (SRB)

NKA Universitas PEAC: Katanic 11/3, Calhoun 15/9, Wentzel 16/6, Sanchez 5/3, Kiss 24. Csere: Simon 10/6, Szücs 2, Kaszás-Pap -, Laczkó -, Selcova -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka
Beroe: Kocheva 13/6, Dineva 8, Ivanova 2, Rosten 11, Houston 11/3. Csere: Madankova -, Sharenkapova 6/6, Georgieva 2, Dimitrova 4, Stojanovska -, Kostova -. Edző: Tatyana Gateva

Jovan Gorec: Tudtuk, hogy nehéz lesz, hiszen ez volt a negyedik Európa Kupa mérkőzésünk, és hetek óta háromnaponta játszunk. Nagyon fontos volt számunkra, hogy a feladatra összpontosítsunk, győzzünk, és ne legyen több sérültünk, és ez sikerült is. Persze nehéz negyven percen át koncentrálni egy olyan ellenfél ellen, amelyik ellen a saját pályáján nagy különbséggel nyertünk, és játszhattunk volna sokkal jobban is, de ez is elég volt az alapcél eléréséhez. Most két és fél hét szünet következik a bajnokságban, megpróbálunk pihenni és edzeni, utána pedig meglátjuk. A legjobbakat kívánom a válogatottakhoz távozó játékosainknak és edzőinknek.
Kiss Virág: Sok hibával játszottunk, de nagyon kemény másfél hét van mögöttünk. Sokat utaztunk, nehéz mérkőzéseket játszottunk, annak viszont mindenképpen örülhetünk, hogy nyerni tudtunk. Szerettük volna kicsit lecsökkenteni a játékperceket, de ez nem igazán sikerült, mert nem koncentráltunk eléggé. Jól jön most a szünet mindenkinek.