Negyedik helyen zárt a PEAC

2015. április 12.
Negyedik helyen zárt a PEAC Három ponttal kikapott a Győrtől, így negyedik helyen zárta a bajnokságot a PEAC-PÉCS.
A győriek örülhettek a bronzmeccs harmadik felvonásának legvégén, mert jól használták ki a pécsiek negyedik negyedbeli összeomlását és akkor játszottak a legjobban, amikor nekik a legnagyobb szükség volt erre. 13-0-s pécsi vezetéssel indult a meccs, mondhatjuk tehát, hogy az elején meglepte ellenfelét a PEAC-PÉCS és a 16 ponttal megnyert első játékrészt követően sokan lefutottnak gondolták az idei bajnokság utolsó összecsapását a harmadik helyért. Ragyogóan játszott ebben a periódusban Destiny Williams, két hármast is bevágott, Hurst is hozzátette a magáét, és bár az első félidő végére faragott a kisalföldi gárda a különbségből, 45-34-el vonultak öltözőbe a csapatok. A pécsiek uralták a lepattanó-harcot, 18-11 volt ez a mutató a szünetben és amikor kicsit közelebb zárkózott a Győr, 1-1 találattal mindig sikerült megőrizni a tisztes távolságot a fehér mezes pécsieknek.

Azon keveseknek lett igaza, akik izgalmas második félidőre számítottak, tudva hogy a Győr hiába nélkülözte a teljes végső szakaszban, legjobbját, Tamara Radocajt, nem adja olcsón a bőrét. Vajda ragyogóan játszott, szórta a triplákat és a befutások után is rendre kosarat szereztek Laklóth Annával együtt. De az igazi nyerő ember Horváth Krisztina volt, aki a harmadik negyedben fontos kosarakat szerzett. Pécsi oldalon nagyon hiányzott több jó teljesítmény a rutinos emberektől, Orozovic gyengén játszott, de főleg Tina Jovanovic volt teljességgel használhatatlan ezen az estén. Egyre közelebb zárkózott a Győr és az utolsó tíz perc előtt meglévő kilenc pontos hátrányát (64-55) triplákkal igyekezett eltüntetni. Vajda, Ivanovic és Laklóth vezényelték a fordítást eredményező távoli rohamot, utóbbi trojkájával 66-66 lett az állás, miközben a PEAC oldalán teljes volt a tanácstalanság, szervezetlen támadásokból szinte esély sem volt a kosárszerzésre. Ugyanolyan szakaszt szenvedett a pécsi csapat ekkor, mint amilyennel a Győr nyitotta a meccset, kár, hogy ez a meccs végére maradt megint, a legrosszabbkor az idényzárás nézőpontjából is. Amikor a 35. percben Vajda kosarával 66-68-ra alakult az állás, Zeljko Djokic kényetlen volt második idejét is kikérni. Addig csak Pap Regina kosarát jegyezhettük fel pécsi oldalon. Sajnos az edzői tanácsok sem segítettek, Ivanovic újabb triplát ért el és miután Vajda betalált, 66-73-nál padlóra került a Pécs. 2-18-nál járt ekkor a záró negyed eredménye. Két és fél perc volt vissza, amikor a PEAC harmadszor is időt kért, Hurst triplát szerzett és az egész meccsen kiválóan játszó Destiny Williams is begyötört egy gólt, így 71-73-nál Völgyi Péter szakította meg a játékot. Laklóth csalt el majd húsz másodpercet labdapattogtatással, és egy szemfüles 1-1-el a kegyelemdöfést is megadta a Pécsnek (71-75), ami után bár próbálkozott, de három pontnál közelebb nem tudott kerülni a pécsi együttes. A végén maradt még kilenc másodperc után egy labdaszerzés után arra, hogy triplával egyenlíthessenek a pécsi lányok, de ez sajnos nem jött össze. A győriek lejtettek örömtáncot a pécsi parketten, mivel a play-off bronzcsatájában másodszor is idegenben nyertek az önmagát megverő PEAC-cal szemben, így megérdemelten lett az övék a bronzérem.

PEAC-PÉCS – CMB CARGO UNI GYŐR 76-79 (29-13, 16-21, 19-21, 12-24)
Pécs, 1500 néző. V.: Győrffy, Farkas, Fodor

PEAC-PÉCS: Hurst 20/18, Raksányi 6, N. Jovanovic 14/6, Kaposi 5/3, Williams 27/6. Csere: Orozovic -, T. Jovanovic -, Kis -, Szücs -, Pap 4, Raus -.
GYŐR: Czirják 2, Horváth K. 11/3, Ivanovic 11/9, Laklóth 19/3, Vajda 28/9. Csere: Koch -, Vincze 8.

Zeljko Djokic: Nehéz most bármit is mondani, ugyanolyan hibákat követtünk el, ahogy az első meccsen, ahol az első, fantasztikus negyed után elveszítettük a fonalat. Nem volt padunk, és kulcsprobléma volt, hogy a védelmünk két alappillére, Raksányi Kriszta és Nevena Jovanovics 3-3 faulttal várta a második félidőt. A második negyed végén, mikor már 20 ponttal tudtunk volna vezetni, a Győrt a 4 faultunkkal a büntetővonal mögé raktuk, a harmadik és negyedik negyedben pedig olyan volt a védekezésünk, mint a Pannónia sajt, lyukas, mintha nem is létezett volna. A Győrnek gratulálok, megérdemelten nyert, szeretném megköszönni a szurkolóknak az egész éves buzdítást.