Nehezen, de hozta a kötelezőt a PEAC-PÉCS

2012. október 27.
Nehezen, de hozta a kötelezőt a PEAC-PÉCS Győzelemmel folytatta szereplését az Adria Ligában a PEAC-PÉCS csapata, ezúttal Ljubljanában aratott 72-64 arányú sikert.
Subrina Ilirija Ljubljana – PEAC-PÉCS 64-72 (15-23, 18-22, 18-13, 13-14)
Ljubljana, 150 néző
Ilirija Ljubljana: Tavic 19/6, Panic 6, Klavzar 8, Jevtovic 4, Karakasevic 18. Csere: Kropivisek 5, Meden 4, Svetic -.
PEAC-PÉCS: Czirják 2, Barbour 10, Dusanic 4, Horváth 13/3, Jaeschke 21. Csere: Csutorás 10, Czukor -, Szamosi 10, Hutlassa 2, Balla -.

Az Adria Liga hatodik fordulójában Ljubljanaba látogatott csapatunk, a nyeretlen Ilirija otthonába. Ellenállhatatlanul kezdett a PEAC-PÉCS, Amy Jaeschke vezetésével az 5. percben már 16-9-re vezetett a pécsi gárda. Ezt a hét pontos előnyt meg is őrizte Zeljko Djokic csapata az első tíz perc végére (16-23).

A második játékrészben felzárkózott a hazai gárda, Horváth Lilla kosaraival – közte egy triplával - azonban ismét előnyhöz jutott a PEAC-PÉCS (27-33). A szlovén oldalon Tavic és Karakasevic járt az élen a pontgyártásban, ám a 16. percben az Ilirija edzője kért időt Csutorás és Barbour kosarai után, 29-37-nél. Továbbra is pontatlanul játszottak a hazaiak, sok eladott labdájuk volt a zöld-fehéreknek. A PEAC-PÉCS tartotta előnyét, a nagyszünetre 45-33-as pécsi vezetéssel vonultak le a csapatok a pályáról.

A fordulás után is ellenállhatatlanul kosárlabdázott Amy Jaeschke, aki ekkorra, a 17 pályán töltött perce alatt 19 pontot szerzett, el is húzott a negyed derekára a PEAC tíz ponttal (41-51). Nem adták fel azonban egy percre sem a szlovének, a harmadik tíz perc végére faragtak a hátrányukból (51-58).

Nagy hajrát indított a záró felvonásban a Ilirija, csaknem el is olvadt a pécsi előny (34. perc 59-62), ám jött csapatkapitányunk Horváth Lilla, aki már ekkor dupla-duplát hozott össze szerzett pontjaiból és lepattanóiból. Duplájával, majd Barobur kosarával visszaállt a hét pontos különbség (59-66). Remekül játszott Csutorás és Szamosi is, mindketten 10-10 ponttal zártak. A hazaiakat továbbra is Tavic és Karakasevic cipelte a hátán, ám ezen az estén a játék több elemében is jobb volt a PEAC-PÉCS, így a vége 72-64-es, megérdemelt pécsi siker.

A forduló mérkőzésén a Partizan Galenika csak hosszabbítás után győzte le a Radivoj Korac együttesét 78-74-re, így már csak a Partizan az egyetlen veretlen csapat az Adria Liga női mezőnyében.

A PEAC-PÉCS számára folytatás szerdán az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen 18 órakor a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban.