Nehezen kibrusztolt kötelező győzelem

2014. február 09.
Nehezen kibrusztolt kötelező győzelem Három negyednyi egál után az utolsó 10 percben tudott csak ellépni a tartalékos PEAC az MTK-tól. MTK-PEAC 58-65.
A pécsiek egy minialapozás közepén utaztak a Városmajorba, hogy megkezdjék a magyar bajnokság középszakaszát az MTK ellen. Kiss Virág Imreh Ajtony kadett csapatában szerepelt vasárnap 11 órától, így ők a Nagykanizsa elleni győzelem után egyből indulhattak is a csapatbuszhoz. A 15 éves centerre pedig nagy szükség volt a jelenleg hiányos magas poszt miatt. Sanja Orozovic keresztszalag-gyulladás miatt nem került be a csapatba, rá még egy hét rehabilitáció vár.

Az MTK nagyon kemény védekezéssel indította a találkozót, és 4-8-as PEAC-vezetés után 10-10-nél egyenlítettek is a hazaiak. Az első negyed Reiner Dóra büntetőivel fejeződött be, ezekkel 16-14-re vezetett az MTK.

A második negyedet a Pécs kezdte jobban, 6-0-s rohammal 16-20-ra módosították az eredményt a fekete-fehérek, ám Svitlica, az MTK centere egyenlített. Ő szerezte a találkozó első hármasát is, ezzel ismét vezetett az MTK (26-24). A szünet előtt Fűrész Dia pontjaival 29-33-as pécsi vezetés került a táblára. A PEAC-ból Kaposi Pálma emelkedett ki jó védekezésével, a csapat azonban rengeteg labdát eladott, és nehezen boldogult az MTK kemény védekezése ellen.

A folytatás sem bizonyult könnyebbnek: bár Fűrész triplájával már 31-36-re vezetett a PEAC, de áttörést ez a negyed sem hozott. Vukov góljával a 25. percben ismét egy pontra feljött az MTK, Orsó Viktória pedig a vezetést is átvette csapatának (39-38). Horváth Lilla találatára is volt még válasza a hazai együttesnek, ezzel 48-46-ra ők vezettek a záró negyed előtt.

Maurita Reid büntetőivel egyenlített a Pécs, majd a vezetést is ő szerezte meg duplájával. Kaposi büntetőjével 48-51-re módosult az állás. Az MTK 6 percen keresztül nem talált be, első kosarukat az addig is eredményes Svitlica szerezte (50-53). Kaposi újabb büntetőket harcolt ki és értékesített, azonban még mindig nem tudott elszakadni a Pécs, Medgyessy kosarával ismét csak 3 egység volt a különbség, ráadásul Reid ki is pontozódott. Jovanovic és Raksányi hibátlanul büntetőztek, majd kiváló szerb mezőnyemberünk egy triplát is bevágott, ezzel 54-62 lett a PEAC javára. Az MTK viszont szintén az utolsó pillanatig küzdött, Baksa triplájával 58-63-ra jöttek föl a fővárosiak. Jovanovic azonban nem hibázott a büntetővonalról, ezzel 58-65-re nyerte a találkozót a PEAC. A Pécs így megszerezte első kötelező győzelmét a középszakaszban, ahol a vártnál sokkal nagyobb csatában, az utolsó negyedben tudta felülmúlni az eddig 3 győzelemmel álló MTK-t.

MTK Budapest-PEAC-PÉCS 58-65
(16-14, 13-19, 19-13, 10-19)
PEAC-PÉCS: Fűrész 7, Reid 15, Jovanovic 18/6, Nagy-Bujdosó 9, Pap 3 cserék: Raksányi 6, Kaposi 3, Horváth 2, Kiss 2, Raus-, Nagy -, Szücs -.
MTK: Bagi 2, Svitlica 16/3, Vukov 6, Medgyessy 9, Orsó 8 cserék: Reiner 12, Baksa 5/3 Miháczi -.

Zseljko Djokics: Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés a mai, az MTK csarnokában sosem egyszerű győzni. Ezért örülnünk kell, hogy 28 eladott labda ellenére is sikerült megszereznünk az első győzelmünket a bajnokság új szakaszában. Ki kell javítanunk a hibáinkat, és fel kell nőnünk az előttünk álló feladatokhoz. Szeretném megköszönni a szurkolóink segítségét, akiktől plusz energiákat kaptunk, hazai pályát teremtettek, és ez volt az egyik kulcsa a győzelmünknek.