Nem borult a papírforma

Nem borult a papírforma Nem sikerült a bravúr, kikapott junior csapatunk a BEAC-CSATA ÚJUBDA csapatától, így az 5-8. helyért folytatja a budapesti finálén.
Agresszíven kezdték a mérkőzést a hazaiak, igyekeztek minél több hibára kényszeríteni Tenyér Zsófiékat, ami sikerült is, rengeteg eladott labdával játszottunk. Alig telt el négy perc, amikor a jól játszó Angyal Barbara vezérletével 17-8-ra elléptek a fehér mezes házigazdák. Imreh Ajtony időt kért, ami után elkezdtünk dominálni a lepattanókban, és két pontra meg is közelítettük a BEAC-ot (17-15). A negyed végén ismét Lelikék domináltak, Angyal második triplájával 26-19-re zárult az első tíz perc. A folytatásban is hasonlóan alakult a találkozó, 36-24 állt a táblán, amikor lányaink ismét összekapták magukat - Juhász Dorka bevágott egy újabb hármast - visszaküzdöttük magunkat három pontra (36-33).

A nagyszünetben 41-35-ös állásnál még reménykedhettünk, hogy valami csoda folytán lecsökkennek az eladott labdáink, kevesebbet rontunk, és ezáltal megfordíthatjuk a meccset, azonban ekkora hidegzuhanyra nem számítottunk. A 25. perc tájékától fokozatosan növelték előnyüket a hazaiak, több mint húsz ponttal vezettek (69-48). Az utolsó negyedben már csak az volt a kérdés, hogy hány pont lesz közte lefújáskor, esély sem volt a fordításra. A BEAC-nál több kiemelkedő teljesítményt is láthattunk, míg nálunk főleg a sok eladott labda miatt bosszankodhatunk. Juhász Dorka dupla-duplát ért el, 25/6 pontja mellé 13 lepattanó labdát gyűjtött be. Folytatás szombaton 10 órától az 5-8. helyért.

BEAC-CSATA ÚJBUDA KA – PEAC-KA 86-57 (26-19, 15-16, 28-13, 17-9)
BEAC: Boros 15, Lelik 11/3, Pusztai 19, Angyal B. 20/12, Karagits 13. Csere: Pálinkás 2, Mányoky 2, Halmosi 2, Varga -, Tarnai -, Angyal N. 2. Edző: Tursics Krisztián
PEAC-KA: Varga 6, Tenyér 9/3, Wentzel 13, Juhász 21/6, Demeter -. Csere: Kovács 6, Hegedűs 1, Budai -, Mándi -, Nagy -. Edző: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett

Imreh Ajtony: Abszolút megérdemelten nyert a jobbik csapat. Számunkra egy kis öröm, hogy az első félidőben hasonlítottunk támadásban már ahhoz, amit szeretnénk játszani.