Nem borult a papírforma

2019. október 30.
Nem borult a papírforma A spanyol bronzérmes Cadí La Seu végig igazolta, hogy miért tartják a csoport egyik favoritjának, egyenletes, magas színvonalú játékkal győzött a tartását megőrző PEAC-PÉCS ellen.
Kedves gesztussal leptek meg bennünket a helyiek, az egyik spanyol sportcsatorna által közvetített (és a Flensburg-Barcelona kézi BL miatt jó későn kezdődő) meccs bemelegítésének végén felhangzott a Csárdás, illetve a helyi műsorközlő magyar nyelven sorolta fel a mieink mezszámát a bemutatáskor.
Ugyan a mérkőzés első kosara Cierra Bravard révén a PEAC-PÉCS nevéhez fűződött, ám ezután a hazaiak vették kezükbe az irányítást és egy 11-0-s sorozatot produkáltak. Jól dobtak Moore-ék, míg a mi játékunkba hibák csúsztak be. Wentzel Nóri és Szabó Fanni hármasaival zárkóztunk három pontra, majd ismét ellépett a hazai gárda, és magabiztos játékkal 22-16-ra nyerték az első felvonást. Sokat forgatta csapatát Meszlényi Róbert, de 26-20 után elveszítettük megint a fonalat, 31-20-ra ellépett a Cadí La Seu, amelynél a második negyed derekára már nyolc játékos is szerzett pontot. Szerencsére jól százalékkal céloztunk a 6,75-ön túlról, Bintou Marizy és Taisiia Udodenko két egymást követő támadásunknál is betalált. Hátul azonban többször könnyű kosarakat engedtünk, a gyors ritmusban támadó sárga mezes hazaiaknak, miközben kétszer is lehetőségünk volt arra, hogy öt pontra csökkentsük a különbséget. A tartásunkat azonban nem veszítettük el 46-35-ös állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

Moore lendült bele a nagyszünet után, mi pedig ajtó-ablak ziccereket hagytunk ki, így kezdett nyílni a rés a csapatok között (24. perc 57-38). Hamar összegyűlt az öt személyi hibánk, büntetőkkel araszoltak előrébb Diazék. Állandósult a húsz körüli különbség, kár volt Pena dudaszóra dobott hárompontosáért, mert így 65-46-os hazai vezetéssel vághattunk neki a záró negyednek. Itt négy és fél percig semmi nem jött össze nekünk. Lendületes, könnyed kosárlabdát láthattunk a Cadí La Seu csapatától, 13-0 sorozatukat Meszlényi Róbert egy időkéréssel próbált megszakítani. Hiába, Nogic újabb triplájával harminc lett közte (76-46). Nem adtuk fel a meccset, de a hazai pálya minden előnyét élvező, borzasztó gyenge bíráskodást hozó meccsen a Cadí La Seu magabiztosan győzött 89-57-re. Nálunk mindenki pályára került, a záró negyedben a perceket főleg annak figyelembe vételével osztotta el a vezetőedzőnk, hogy szombaton délután fontos bajnokit játszunk.

CADÍ LA SEU – PEAC-PÉCS 89-57 (22-16, 24-19, 19-11, 24-11)

La Seu d’Urgell, 300 néző.
V.: Van Slooten (NED), Seye (SEN), Dehondt (BEL)
CADÍ LA SEU: Diaz 15/6, Gustafsson 6, Wiese 10/6, Pujol 7/3, Moore 14. Csere: Palma 3/3, Etxarri 12, Pena 2, Pascua 6, Bahi 7/3, Nogic 7/6, Garcia -. Edző: Barnath Canut
PEAC-PÉCS: Marizy 5/3, Wentzel 3/3, Szabó 8/6, Udodenko 9/3, Bravard 20/3. Csere: Hegedűs 8, Horobets -, Gémes-Sarok -, Sánta 2, Ruják -, Kaposi -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta.

Meszlényi Róbert: A mai meccsen próbáltunk úgy játszani, hogy mindenki lehetőséghez juthasson, ami többé-kevésbé sikerült is. Az első félidőben erőn felül teljesítettünk, itt lehetett volna még szorosabb is a meccs, ha kevesebbet hibázunk. A második félidőben már nem bírtuk a spanyol csapat ritmusát, és a szombati meccsre mindenképp pihentetni is akartam a játékosaimat, így kialakult egy nagyobb különbség, ami ha végig éles meccset vívunk, húsz pont körül alakult volna. Összességében az első félidővel elégedett vagyok, a másodikban küzdhettünk volna jobban, de a mai este jó felkészülést nyújtott a szombati bajnoki rangadóra.