BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós
NKA Universitas Pécs

Nem fért kétség a sikerünkhöz

2023. december 08.
Nem fért kétség a sikerünkhöz A várakozásoknak megfelelően könnyedén nyertük meg a szigetszentmiklósi bajnokit, ahol hosszú idő után visszatért Sydney Wallace, ám a 78-56-os sikerünket beárnyékolja Simon Zsófi sérülése. Nem egyszerű a helyzetünk a csütörtöki Európa Kupa mérkőzés előtt.
Ezúttal tíz játékossal vágott neki a szigetszentmiklósi útnak csapatunk, Rátkai Eszter a csütörtöki junior mérkőzés végén szenvedett izomsérülést, így a legfiatalabb, de fontos láncszemünkre nem számíthatott Jovan Gorec vezetőedző. Október 21. után viszont újra olyan állapotban volt Sydney Wallace, hogy pályára lehetett őt küldeni, és ez meg is történt az első negyed utolsó percében.

Visszakanyarodva a mérkőzés elejére, a feldobás után Baltkojiene szerezte az első kosarat, ezzel azonban először és utoljára vezetett a BKG, amelynek kispadján Riskó Dávid debütált vezető edzőként. A fiatal edző a Rátgéber Kosárlabda Akadémiáról került pár éve Szigetszentmiklósra. 2-0 után zsinórban négy pécsi találatnak örülhettünk, nagyon jól kezdett Mérész Beatrix, aki nem csak a pontszerzés, hanem a lepattanók terén is remekelt péntek este. 6-11-es állás után felzárkóztak a házigazdák, náluk Baltkojiene játszott ellenállhatatlanul. Szépen beestek a hárompontosaink, Nadija Smailbegovic kettőt is bevágott az első tíz percben (a másodikat dudaszóra, a negyed végén), amit 29-19-re megnyertünk. Ott folytatódott minden, ahol abbamaradt, triplával nyitottuk a második felvonást, ezúttal Adenike Olawuyi talált be a 6,75-ön túlról. Fokozatosan tudtuk növelni a tempót és az előnyünket, Weninger Virág is szép dolgokat mutatott be ebben a periódusban. Kapitányunk 24-34-ről alakította 24-39-re az eredményt, egy triplával és szemfülesen, a palánk alól visszapörgetett labdával a megszerzett támadólepattanót követően. Egy újabb sérülés árnyékolta be a mérkőzést, Simon Zsófi sántikált le vádliját fájlalva, számára véget is ért a találkozó. A pályán lévő játékosaink sebessége azonban megmaradt és a nagyszünetre húsz pontnyira duzzadt az előnyünk (29-49).

A fordulás után még rá tudtunk tenni egy lapáttal, Kiss Angelika is megvillant párszor, ő sem maradt ki a triplázásból, a mérkőzésen bedobott kilenc hárompontosunk egyike az ő nevéhez fűződött. Nem volt hibátlan a játékunk, de ezzel együtt is szép előnyt építettünk, Bajzáth hármasa ezen faragott a harmadik tíz perc végére (41-65). Az utolsó játékrészben már visszafogottabban játszottunk, ezt a tíz percet meg is nyerte a BKG, Takács Dorina lépett elő pontszerzésben a hazaiaknál.
Együttesünk számára a folytatás csütörtökön este hattól az Akadémián, amikor az Európa Kupa play offjában a Caledonia Gladiators lesz az ellenfél.

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – NKA Universitas Pécs 56-78 (19-29, 10-20, 12-16, 15-13)
Szigetszentmiklós, 100 néző. V.: Varga-Záray Katalin, Györfy Rúben, Gruber Nikolett

BKG: Baltkojiene 19/3, Mullings 8, Zsámár -, Koch 2, Marotta 10. Csere: Takács 10/6, Gróf -, Bajzáth 3/3. Edző: Riskó Dávid, Nyuiasi Barbara.

NKA Universitas Pécs: Tadic 9/3, Weninger 12/6, Mérész 10, Olawuyi 10/6, Williams 8. Csere: Laczkó 5, Smailbegovic 11/9, Simon -, Wallace 2, Kiss 11/3. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Jovan Gorec: Néhány dolgot gyakoroltunk ma, ezekkel nem mindig voltam elégedett. Jól küzdöttek a lányok, elvégezték azt a munkát, amit kellett, így összességében elégedett lehetek a csapatommal. Öt nap múlva Európa Kupa mérkőzésünk lesz, fontos volt számunkra, hogy tudjunk néhány elemet gyakorolni, illetve hogy ne sérüljön meg senki.
Mérész Beatrix: A győzelemnek örülök, de úgy érzem sokszor káosz volt a pályán. Nem mindig tudtuk játszani a saját játékunkat, de ezeken a mérkőzéseken ezt is fontos gyakorolnunk, hogy akkor is meg tudjunk nyugodni amikor felfordulás van a játékban. Fontos siker volt ez számunkra és megyünk tovább a feladataink teljesítésében.