Sopron Basket
NKA Universitas Pécs

Nem tudtuk megnehezíteni a bajnok dolgát

2023. november 26.
Nem tudtuk megnehezíteni a bajnok dolgát Egy-egy jó villanásunk akadt csak a Sopron Basket elleni mérkőzésen, ám a rossz dobóformánk miatt nem tudtuk megnehezíteni a játékra alaposan kiéhezett ellenfelünk dolgát, amely így magabiztosan, 79-53-ra tudott nyerni.
Tíz játékossal utazott felnőtt gárdánk Sopronba, mivel második csapatunk, az NKA Universitas II. Kecskeméten szerepelt a HEPP Kupa második fordulójában, ahol könnyedén nyerni tudtak 76-33-ra Alper Koc vezette amatőrjeink.
A feldobás után a hazaiaké lett a labda, mint ahogyan azonnal magukhoz ragadták a dominanciát, és az ellenállhatatlanul kezdő Brooks zsinórban szerzett hét pontot bő két perc alatt. Nálunk minden dobáskísérlet kifelé perdült, akkor sikerült végre a nulláról elmozdulnunk, amikor Matea Tadic tört be szépen és szerzett két pontot, majd a büntetőt is értékesítette (3. perc 7-3). Brooks egyszerűen tarthatatlan volt, második hármasát is bedobta (10-3), nem sokkal később pedig Jovan Gorec kikérte első idejét 14-3-nál, vezető edzőnk nagyon nem volt elégedett a látottakkal. Sorra jöttek a cseréink, 15-7-re felzárkóztunk, új lendületet kaptunk, a védekezés is jobban ment, a nyolcadik percre 18-13 állt a táblán. A ragyogóan beszálló Rátkai Eszti találataival tartottuk az öt pontot (22-17), a negyed végére ezt azonban eggyel megtoldották a hazaiak (23-17).

A két irányító, Fegyverneky Zsófi és Rátkai Eszter kosarait jegyezhettük fel, és szép lassan tízre hízott a fehér mezes hazaiak előnye (29-19). Nagyon rosszul céloztunk mezőnyből, a dobásainknak mindössze húsz százaléka volt sikeres, az addigi nyolc triplakísérletünkből egy sem ért találatot. A játék többi elemében lényegében rendben voltunk, gyakorlatilag a mérkőzés elején domináló, komoly minőséget és energiákat hozó Brooks jelentette a tíz pont körüli különbséget (33-23). Igyekeztünk támadni a gyűrűt, a büntetővonalról pedig remekül céloztunk, Matea Tadic hétből hetet is értékesített, a bátran játszó Rátkai Eszti pedig hatból hatot. A nagyszünet előtti utolsó percben Böröndy használta ki jól a hibáinkat és sokat lendített csapatán zsinórban dobott öt ponttal. Nyolc pont volt közte Mérész Beatrix 2+1-e után (36-28), a nagyszünet 41-28-nál jött el Böröndy kosaraival.

Bőröndy találatával folytatódott a második félidő is, a soproniak irányítója dobhatott büntetőket, amiből egyet értékesített, majd a túloldalon Mérész Beatrix talált be. Matea Tadic lépte át először a tíz pontot, szép középtávolijával 42-32-re alakította az állást. Zsinórban hat pontot jegyzett a Sopron, majd végre beesett az első triplánk, a remekül és ponterősen játszó Matea Tadic révén. Büntetőkkel növelte előnyét a Sopron, ráadásul Jovan Gorec reklamálásért technikait kapott (25. perc 52-37). Fokozatosan nőtt a Sopron előnye, Papp triplájával a húsz ponthoz közelített, majd Határ büntetőivel meg is haladta ezt a különbséget (59-38). A negyed végén Papp erőszakossága ért két pontot a palánk alatt, ezzel 61-38-ról indulhatott a záró felvonás.

Pontatlanabbá, kapkodóbbá vált a játék mindkét oldalon, négy perc alatt mindössze két-két találat esett (34. perc 65-42). Az utolsó három percig kiegyenlített volt a játék, majd jött újra Brooks és Turner, a Sopron pedig 74-48-ra meglépett. Jovan Gorec időkérését követően Rátkai Eszter szép betörése után elérte a tíz pontot és Laczkó Sári is feliratkozott egy hármassal a pontdobók listájára, de a Sopront ma este nem sikerült megszorítani, a vége 79-53 lett. Ezen a mérkőzésen mindenkinek igyekezett bőven játéklehetőséget adni vezetőedzőnk, a fiatalok közül Rátkai Eszter mellett Adenike Olawuyi is hasznos perceket töltött a pályán, 5 pontja mellé tíz lepattanót is begyűjtött. Csapatunk számára a folytatás szerdán este az Akadémián az Európa Kupa csoport második helyéért a Dubrovnik ellen.

Sopron Basket – NKA Universitas Pécs 79-53 (23-17, 18-11, 20-10, 18-15)
Sopron, V.: Nagy Viktor, Söjtöry Tamás, Rózsavölgyi Alexandra

Sopron Basket: Fegyverneky 8, Turner 15, Brooks 16/9, Sitku 4, Mompremier 6. Csere: Határ 2, Crvendakic 7/3, Kókai -, Papp 8/3, Varga 5/3, Toman -. Edző: Gáspár Dávid, Laczka Miklós
NKA Universitas Pécs: Tadic 14/3, Laczkó 3/3, Weninger 2, Mérész 9, Kiss -. Csere: Wiliams 4, Olawuyi 5, Simon 2, Smailbegovic 4, Rátkai 10. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Daliborka Kmezic Vilipic

Gáspár Dávid: Jó érzés volt ismét hazai közönség előtt, remek hangulatban pályára lépni! Örülök a győzelemnek és a jó játéknak. Bő rotációval játszunk, és ezt a játékrendszert még szoknunk kell, hogy minden összeállításban jól működjünk. Néha ritmust vesztettünk, de összességében jól teljesítettünk. Egész héten csiszoltuk a védekezést, továbbra is azt szeretnénk, hogy ez legyen a fő erényünk. Elégedettek vagyunk az újonnan érkezettekkel is. Kis időre még szükségük van nekik is. Készülünk a Szekszárd ellen, a Pécsnek pedig sok sikert kívánok a későbbiekre!
Jovan Gorec: Gratulálok a Sopronnak! Büszke vagyok arra, ahogy felkészült az ellenfelünk belőlünk, ez mutatja a tiszteletet a csapatunk iránt, és azt, hogy jó úton járunk. Fiatal csapatunk van, sokat játszottak az U20 alattiak. Ilyen most a keret, jelen pillanatban ez volt a maximum.
Brooks Jelena: Egy jó mecset játszottunk. Amióta együtt vagyunk, ez volt a második meccsünk. Sokat dolgoztunk a héten, hogy mit fogunk csinálni a Pécs ellen védekezésben. Voltak hibák, ezeken próbálunk még javítani, de összességében jó teljesítményt nyújtottunk. 53 pontot kaptunk, és ez mindig cél számunkra, hogy 60 alatt tartsuk az ellenfelet. Remélem, hogy így megyünk tovább!
Matea Tadic: Nagy tisztelettel vagyunk a Sopron iránt, de jó mecset akartunk játszani velük. Meg akartuk mutatni az elmúlt meccsek után, ahol jó teljesítményt nyújtottunk, hogy jó csapat vagyunk, de ma nem volt elég tapasztalatunk, energiánk, és ezt a Sopron a tudásával kihasználta. Legközelebb megpróbálunk javítani, főleg az eladott labdák és a lepattanók terén kell magasabbra emelni a szintet, és küzdeni, úgy, ahogy arra képesek vagyunk.