Aluinvent DVTK

Nem tudtunk egyenlíteni

2021. március 26.
Nem tudtunk egyenlíteni Wentzel Nóra, Szücs Réka, Szücs Luca és Kaposi Pálma sem lehetett ott a PEAC-PÉCS kispadján az Aluinvent DVTK elleni negyeddöntő pécsi mérkőzésén, Nikola Dudásová viszont visszatért a hosszabb betegsége után, nem is akárhogyan. A végén azonban a DVTK fordított és 2-0-lal lezárta a párharcot.
Villámrajtot vett a DVTK, amely 7-0-val indította a mérkőzést, Mokango és Medgyessy mindent bedobott ekkor. Az első percekben nem hibázott dobást a vendéggárda, mi Nikola Dudásová triplájával majd büntetőivel 7-9-re felzárkóztunk. A negyed derekáig Medgyessy és Mokango találtak be a túloldalon, 13-15-ös miskolci vezetésnél Kányási hármasával újfent kicsit jobban megléptek (13-18). Tijana Andusic duplája majd Sarok Niki hárompontosával egyenlíteni tudtunk, úgy tűnt sikerült felvenni ellenfelünk ritmusát. Hayes villant egymás után kétszer, amivel öt pontos előnyhöz juttatta csapatát (21-26). A kifejezetten pontgazdag első játékrész végén 24-28 állt az eredményjelzőn.

Nikola Dudásová triplájával egyre faragtuk a hátrányunkat, de az ellenállhatatlanul kosárlabdázó Medgyessy mindig tovább lendítette csapatát, tizenhetedik pontjával 29-34 volt az állás. Hatalmasat küzdöttünk, a szintén remekül játszó Nikola Dudásová harmadik hárompontosával és Kiss Virág duplájával egyenlítettünk. Sőt, nem sokkal később a vezetést is átvettük, amikor Paula Strautmane is betalált a 6,75-ön túlról (37-34). Nem egyszeri fellángolás volt vezetésünk, hibáztak a vendégek is, mi pedig 42-36-ra elléptünk. 52-48-nál főszerepet átvették a játékvezetők, Csirke Ferenc, majd pedig a kispadunk kapott technikait reklamálásért. Medgyessy értékesítette a két büntetőt, amivel 52-49-re módosult az állás. Kiss Virág válaszolni tudott a nagyszünet előtt még két büntetővel, így 54-49-nél vonulhattak pihenőre a csapatok.

Kiss Virág kezdte a pontgyártást a fordulás után, majd felváltva találtak be a csapatok. Mokango hárompontosával kettőre zárkózott a DVTK, de egy Nikola Dudásová triplával visszavertük a támadást (61-56). Egy időre megrekedtek a felek, dobásban hibázott mindkét oldal, de Mokango egy újabb hárompontosával fejfájást okozott nekünk a 27. percben (62-61). Nem tudtunk túllendülni, de szerencsére a piros mezes vendégek sem tudták átvenni a vezetést, jókor jött Kiss Virág támadó lepattanója, amit két pontot érően a gyűrűbe tett. Kiss Angelikához jutott be könnyedén egy labda a negyed utolsó másodperceiben, így 64-63-ról vághattunk neki az utolsó tíz percnek.

Alaposan megdolgoztunk a pontjainkért, két és fél perc alatt visszaállítottuk az ötöt közte (68-63). Jól védekeztünk a palánkunk alatt is, megvoltak a lepattanóink, négy perc alatt mindössze egy kosarat engedélyeztünk a DVTK-nak. Öt perccel a vége előtt még mindig nálunk volt az előny, egészen hihetetlen, hogy ennyi hiányzóval egy ennyire lüktető, jó és pontgazdag meccset tudunk játszani. Három perc volt vissza, amikor Medgyessy kipontozódott, Kiss Virág pedig – aki ellen szabálytalanságot követett el -, két büntetővel 76-69-re módosította az állást. Jött egy jó védekezés, majd a támadásunkból Paula Strautmane a sarokból bevágott egy triplát, amivel tízzel vezettünk (79-69)! Időt kért Földi Attila, nem is hiába, villámgyorsan ötre olvadt előnyünk, Kányási palánkos hármasával fordított a meccs lélektanán, majd Pusztai középtávolijával lett egészen szoros. Belezavarodtunk a végébe, és nyilván el is fáradtunk, és 81-81-nél kimaradt két büntetőnk, és nem tudtuk megszerezni a lepattanót kulcs szituációban, a vérszemet kapó miskolciak pedig Kiss Angelika kosarával vezetéshez jutottak (81-83) Az utolsó dobásunk kimaradt a triplavonal mögül, így a vendégek járhattak örömtáncot, mivel a sírból visszavették ezt a meccset, így lezárták a párharcot. A hatalmasat küzdő csapatunk számára az 5-8. helyért a Vasas Akadémia ellen kezdődik a 2 nyert meccsig tartó párviadal a jövő hét közepén.

PEAC-PÉCS – Aluinvent DVTK 81-84 (24-28, 30-21, 10-14, 17-21)
Pécs, zárt kapuk mögött.
V.: Győrffy, Tőzsér, Söjtöry

PEAC-PÉCS: Sánta 6, Dudásová 20/12, Strautmane 12/9, Kiss 18, Andusic 13. Csere: Sarok 10/6, Popovic 2. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
Aluinvent DVTK: Medgyessy 23/6, Aho 3/3, Kányási 10/6, Hayes 19, Mokango 18/6. Csere: Kiss 5, Pusztai 3, Montai-Vukov 3/3. Edző: Földi Attila, Bozsó Ádám

Csirke Ferenc: Gratulálok a Diósgyőrnek és a saját csapatomnak is. Fantasztikusan játszottunk. A vége előtt tíz ponttal vezettünk, és pont ott fogytunk el. Nem bírtuk a végét fejben, de nem tehetek szemrehányást a játékosoknak. Megyünk tovább előre, fontos mérkőzések várnak ránk.

Nikola Dudásová: Nehéz bármit is mondani vagy akár értékelni egy ilyen mérkőzés után. Ahhoz képest, hogy milyen helyzetben voltunk a héten, illetve hogy mennyit tudtunk edzeni, egész jó meccset játszottunk. A védekezésünk időnként kaotikus volt, de a vége előtt, amikor tíz ponttal vezettünk, azt hittem, meg fogjuk nyerni. De ilyen a kosárlabda.

Földi Attila: Nagyon nehéz mérkőzés volt, azt gondolom. Görcsösen és puhán játszottunk. Akármennyire azt gondoltam, hogy nem fog minket elaltatni ez a helyzet, csak sikerült. Rosszul védekeztünk, könnyű kosarakat engedtünk az ellenfélnek, és nagyon sok hibát követtünk el. Hál' Istennek a végjátékban mutatott védekezésünk összezavarta a Pécset, és ezzel megfordítottuk a mérkőzést.

Medgyessy Dóra: Nehéz mérkőzésre számítottunk, azt hittük, hogy minden játékos játszani fog a PEAC-nál. Csak félinformációink voltak, hogy kinek lett pozitív a tesztje és kinek nem, de sokszor előfordultak már meglepetések ilyen tekintetben, úgyhogy teljes csapatra készültünk. Úgy érzem, hogy jól sikerült felkészülnünk.