98 : 88
NKA Universitas Pécs

Nem vallottunk szégyent, de kikaptunk a végjátékban Győrött

2024. február 24.
Nem vallottunk szégyent, de kikaptunk a végjátékban Győrött Fel tudtuk venni a versenyt a SERCO Uni Győrrel, öt és fél perccel a vége előtt 78-78 állt az eredményjelző táblán, ám a hátralévő időben minden sikerült a hazaiaknak, mi pedig nem tudtunk újítani, így 98-88-ra elveszítettük a mérkőzést.

A hazaiaknál hiányzott a angol-amerikai centerük, Anigwe és pont talán éppen ezért egy alaposan felforgatott kezdő ötöst küldött harcba Jovan Gorec vezetőedzőnk. Meglepő húzásnak tűnt és bizony a mieink kapták el jobban a fonalat, palánk alatt igencsak sebezhetőnek tűnt a Győr támadásban, 6-2-es pécsi vezetéssel indultak az első percek. Nadija Smailbegovicot vérző térdei miatt kellett lecserélni, nagy lendülettel nekirohant a mátrixtáblának, ami fájdalmas és kellemetlen sérülést okozott neki, miközben a labdát próbálta megmenteni. Carleton kosarával vezetett először a hazai gárda 9-8-ra, majd felváltva vezettek a csapatok, az éppen Nadija Smailbegovic helyére beálló Matea Tadic 2+1-e után 13-11-re jártunk előrébb. Ekkor a győriek kanadai sztárja vette hátára övéit, megfordítva a találkozót. Nagyon szépen és okosan játszott csapatunk ebben a periódusban, egyenrangú ellenfelei voltunk a zöld-fehéreknek és kis híján döntetlennel zárult az első etap, és hogy ez mégsem így lett, az Bach Boglárka büntetőinek volt köszönhető (25-23). Gyöngyösi állt bele egy triplába, amivel távolodott a hazai együttes, mi pedig a kihagyott büntetők miatt bosszankodhattunk, pedig a kezdő csapatban helyet kapó Adenike Olawuyit szépen megtalálták labdával a palánk alatt a társak. Szorossá tudtuk tenni a második negyedet is, egészen a 15. percig (34-32), ekkor azonban jött Török Ági és elléptek győriek. A hazaik már ötödik hárompontosukat dobták mi, nekünk mind a hét kísérletünk kimaradt, a félidőre pedig kilenc pontra hízott a zöld-fehérek előnye (47-38).

A védekezés kevésbé dominált ezen a találkozón, a kiváló támadó egyéniségeknek köszönhetően a legtöbb pont a harmadik negyedben esett. Eleinte tartották előnyüket Dubei Debóráék, 55-45 is volt a táblán, majd Nadija Smailbegovic szép közelijével zárkóztunk és Sydney Wallace első pontja is megszületett. Egyre inkább kezdett belelendülni angol-amerikai hátvédünk és ez nagyon kellett ahhoz, hogy közelebb kerüljünk a Győrhöz. A 27. percben két triplája után 64-59-re zárkóztunk és hiába jött odaát az időkérés, Sydney szemfüles labdaszerzése után már mindössze három volt a különbség. Harcoltunk, küzdöttünk ahogy a csövön kifért, Peyton Williams kosara után Matea Tadic szerzett a győri támadásnál egy labdát és csak sportszerűtlenül tudták megállítani a horvát irányítónkat. A két büntető be, majd a szintén jól játszó Madison Williams büntetőivel egyenlő volt ismét (69-69). Zsinórban öt győri pont zárta a harmadik negyedet, így 74-69-ről indult a záró etap. Sydney Wallace hárompontosa a dudaszóra hullt be a gyűrűbe, így ismét vezettünk! Próbálta lerázni a mieinket a Győr, de nem hagytuk magunkat, Weninger Virág és Sydney Wallace ismét berámolt egy-egy triplát és ekkor újra döntetlenre állt a derbi (78-78). A hátralévő öt és fél percben azonban kijött a két csapat közti különbség, a rutinos, euroligás Győrben többen is megszórták magukat és végül 98-88 arányban megnyerték a mérkőzést.

SERCO UNI Győr – NKA Universitas Pécs 98-88 (25-23, 22-15, 27-31, 24-19)

Győr, 400 néző. V.: Földházi, Cziffra, Török

SERCO Uni Győr: Slocum -, Dombai 7/3, Carleton 25/12, Gyöngyösi 7/6, Goree 16. Csere: Dubei 11/3, Nagy 11/3, Török 15/6, Bach 6. Edző: Cziczás László, Fűzy-Antolovics Adél, Lénárt Gábor

NKA Universitas Pécs: Smailbegovic 2, Wallace 16/12, M. Williams 17/3, Olawuyi 6, Kiss 6. Csere: Tadic 13, Laczkó -, Weninger 7/3, P. Williams 10, Simon -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Cziczás László: Egy szó jut eszembe a meccs után: a csapatjáték. Komoly kohéziót mutattak a lányok, a magyar játékosaink is szépen teljesítettek egy erős ellenféllel szemben. Nagyon értékes győzelem volt ez, egy siker választ el bennünket az alapszakasz második helyétől. Aki tudja, min mentünk keresztül ebben a szezonban, az tisztában van vele, mekkora értékkel bírna ez. Ezen dolgozunk a folytatásban, hogy ezt a győzelmet még megszerezzük, miközben a Magyar Kupában is szeretnénk bejutni a négyes döntőbe.

Török Ágnes: Jó meccset játszottunk, de kicsit hullámzott a teljesítményünk. A mentális erőnket mutatja viszont, hogy nem engedtük ki a kezünkből a vezetést. Örülünk a győzelemnek, megyünk tovább, készülünk a folytatásra.

Jovan Gorec: A legjobbunkat akartuk mutatni, támadásban jók voltunk, védekezésben több hibát követtünk el. Gratulálok a győrieknek, komoly szezon van eddig mögöttük, teljesen megérdemelt az, hogy ilyen jól állnak a bajnokságban.

Matea Tadic: Jól kezdtük a mérkőzést, nagy energiákat mozgósítottunk, majd elveszítettük a fókuszt. Nyomás nélkül játszottunk, de szerettünk volna rangadót nyerni, ez nem sikerült, de büszke vagyok a csapatra.