PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Nem voltunk egy súlycsoportban

2017. november 05.
Nem voltunk egy súlycsoportban Amellett, hogy nem voltunk egy súlycsoportban, ötlettelen, elképzelés nélküli támadójátékkal rukkoltunk elő vasárnap este, így a Sopron simán, 89-37-re behúzta a meccset.
Raksányi révén mi ragadtuk magunkhoz a vezetést a mérkőzés elején, 5-5-ig pedig fej-fej mellett haladt a két csapat. Két eladott labdánknak köszönhetően 9-5-re elléptek a hazaiak, Gabriel Carrasco időt is kért azonnal. Tartottuk magunkat, a negyed derekán 12-10-et mutatott az eredményjelző, ám ezután pontatlanabbá vált a játékunk, aminek köszönhetően nyolc ponttal ellépett a Sopron (9. perc 18-10). Licskai kosarát jegyezhettük fel még az első játékrészben, aminek zárásaként Salvadores hintett egy hárompontost (23-12).

Nem tudtuk tartani az egyre inkább belelendülő hazaiakat, kezdett jócskán kidomborodni a két csapat közötti különbség (14. perc 29-14). Mindezek tetejébe rengeteget hibáztunk, a büntetőket sem tudtuk értékesíteni, Gabriel Carrasco időkéréssel avatkozott a játékba (15. perc 33-14). Ezt követően is szenvedtünk támadásban, nem akart semmi sem összejönni, de mivel a hazaiak is megtorpantak, négy perc alatt egy-egy kosár esett (19. perc 35-16). A negyed végén megrázta magát a Sopron, így lett 39-16 a nagyszünetre.

Turner kosara után kétszer is támadóhibát vétettünk, Licskai és Imovbioh is megkapta harmadik személyi hibáját. Dubei rámolt be egy hármast, amivel kerek harminc pontra nőtt a különbség a 23. percben (46-16). Totális tanácstalanság, ötlettelenség jellemezte a támadójátékunkat, többször is lejárt a támadóidő anélkül, hogy komoly helyzetig jutottunk volna. Hiábavalónak bizonyult az időkérés is, komoly segítség a kispadról sem érkezett (26. perc 54-16). Szücs Réka pályára lépésével némi pozitív változás állt a játékunkba, kicsit közelebb tudtunk kerülni ellenfelünkhöz (54-21). Bosszankodtunk továbbra is a büntetőzésünkön, 12-ből mindössze négyet dobtunk be a 28. percig.

A különbség egyre csak nőtt, két és fél perc alatt kilenc pontot szerzett a Sopron, miközben nálunk mindössze Szücs Réka tripláját jegyezhettük fel (33. perc 72-29). A zöld-sárgáknál többek közt Weninger Virág játszott ellenállhatatlanul, 15/9 pontnál járt a záró negyed derekán. Az utolsó percben már csak az volt a kérdés, hogy a különbség eléri-e az ötven pontot. Elérte…

Sopron Basket – PEAC-PÉCS 89-37 (23-12, 16-4, 22-10, 28-11)
Sopron, 500. néző. V.: Cziffra, Minár, Rácz

Sopron: Fegyverneky 4, Dubei 9/3, Crvendakic 13/3, Milovanovic 5/3, Langhorne 6. Csere: Weninger 15/9, Jovanovic 8, Salvadores 6/3, Czukor 4, Határ 3, Böröndy 2. Edző: Roberto Iniguez
PEAC-PÉCS: Mandic 3, Tenyér -, Raksányi 4, Vucurovic 6, Imovbioh 10. Csere: Licskai 4, Roberson 3, Szücs L. -, Szücs R. 7/3. Edző: Gabriel Carrasco, Gerogi Bujukliev